Kadın & Moda Sitesi
2018 En Havalı Bayan Şapka Modelleri

2018 En Havalı Bayan Şapka Modelleri

10 Şubat 2018
Bayanların sonbahar hazırlıkları son sürat devam ediyor. Sonbahar giyim modelleri üzerine kendi tarzlarına özel olarak beğendikleri kıyafet modellerinin yanı sıra aksesuar ve kendilerini güzel gösterecek her türlü detaya dikkatli bir şekilde odaklanan bayanlar 2016 sonbahar sezonunun en güzeli olmaya şimdiden hazırlanıyor. Birbirinden farklı giyim ve aksesuar kombinlerinin yer alacağı 2018 sonbahar kombin türleri arasında bir […]

Bayanların sonbahar hazırlıkları son sürat devam ediyor. Sonbahar giyim modelleri üzerine kendi tarzlarına özel olarak beğendikleri kıyafet modellerinin yanı sıra aksesuar ve kendilerini güzel gösterecek her türlü detaya dikkatli bir şekilde odaklanan bayanlar 2016 sonbahar sezonunun en güzeli olmaya şimdiden hazırlanıyor. Birbirinden farklı giyim ve aksesuar kombinlerinin yer alacağı 2018 sonbahar kombin türleri arasında bir parça nihayeti taşıyan şapka modelleri ise bu sezonda da bayanların vazgeçilmeyenleri arasında yer alacağa benziyor.


Birbirinden güzel ve en yeni bayan şapka modelleri bu sezonda da ister spor veya ister klasik giyinin hiç fark etmez. Birçok farklı tasarımcı tarafından her sezon yeni şapka modelleri üzerine yapılan tasarımlarla bayanlar daha şık ve modern bir kombin yaratabilmekte. Giyimlerin yanı sıra aksesuar ve takıların da tamamlandığı bir kombinde şık bir görünüm sahibi olmak kaçınılmaz olmakta, sizlerde bu kombinleri kendi tarzınıza uyarlayarak yeni sezon bayan şapka modelleri ile bir bütünlük kazanabilirsiniz. Sizler için özenle hazırladığımız en güzel ve en yeni sonbahar bayan şapka modelleri ile ilgili görsellere hemen altta yer alan galeri bölümünden erişebilirsiniz.

Şapka, başa giyilen veya takılan ve kişiyi hava şartlarına karşı koruyan bir giyim aksesuarıdır. Türkiye ‘de şapka kullanımı, Atatürk ‘ün 1925 yılında yaptığı Şapka Devrimiyle hayatımıza resmi olarak girmiştir. Tarihte ilk şapkalara milattan önceki yıllarda Yunanlılar ‘da rastlanmıştır. Şapkanın temel amacı, kişiyi sıcak, soğuk ve yağış gibi hava koşullarında korumak olsa da siyasi, dini, sosyal ya da mesleki statüler gibi durumlarda sembol olarak da kullanılır. Biz burada şapkanın hem koruyucu hem de süs aksesuar olarak kullanımına değinmek istiyoruz.

Şapka, bizi yazın aşırı sıcaklara ve güneş çarpmasına karşı, sonbaharda havaların bozması ve yağışların başlamasıyla birlikte de yağmura ve kışın ise kara ve dondurucu soğuklara karşı koruyucu görev görür. Kadınların şapka malzemesi olarak en sık tercih ettiği malzemeler keçe, dokuma kumaşlar, yün, kürk, hasırdır. Şapkaları daha şık ve süslü göstermek için tercih edilen tamamlayıcı aksesuarların başında ise saten kurdele, dantel, renkli tüyler, yapay çiçekler, boncuk ve payet gelir. Yazın şapka modellerinde hafif ve terlemeyi önleyici kumaşlar seçilirken kış aylarında daha kalın ve soğuğu kesecek, yağışı geçirmeyecek kumaşlara yönelinilir. İlkbahar ve sonbahar aylarında ise orta kalınlıkta ve gene yağışlara karşı dayanıklı malzemeler kullanılır. Sizlerle en çok kullanılan sonbahar-kış şapka modellerine ait örnek resimleri ve bunlar hakkında kısa bilgileri aşağıda paylaştık.

Delikli sonbahar-kış bayan şapka modelleri

Delikli sonbahar-kış bayan şapka modelleri

Delikli bayan şapkalar, bahar aylarında kadınlarda sıklıkla karşılaştığımız modellerdendir. Delikli şapkalar genellikle keten kumaş, yün ya da hasırdan yapılır. Soğuk ve yağışlı havalar için uygun olmayıp kuru ve ılık havalarda giyilir. Farklı renk ve aksesuar kombinlerinde üretimi mevcuttur.

En güzel sonbahar-kış bayan şapka modelleri

En güzel sonbahar-kış bayan şapka modelleri

En güzel sonbahar-kış şapka modelleri, şüphesiz hem başınızı sıcak tutacak hem de şık görünmenizi sağlayacak olanlardır. Soğuk havalarda giyeceğiniz şapkalarda, doğru malzemeyi ve size yakışan modeli seçmeniz önemlidir. Yüz şekliniz ve saç tipinize göre tercihinizi yapmalısınız. Mümkün olduğunca yumuşak dokulu, başınızı sıkmayacak ve kulaklarınızı açıkta bırakmayacak modelleri giymenizi tavsiye ediyoruz. Görsellik kadar rahatlığa da dikkat etmelisiniz.

En yeni kış bayan şapka modelleri

En yeni kış bayan şapka modelleri

Şapka modelleri de diğer giysilerimiz gibi modaya uygun olarak yenilenmekte ve her yıl farklı çeşitlerle karşımıza çıkmaktadır. En yeni şapka modellerini moda dergilerinden ya da defilelerden takip ederek öğrenebilirsiniz. Eski şapkalarınızda da küçük tadilatlar yaparak yeni modellerle uyumlu şekle sokabilirsiniz.

Kırmızı havalı bayan şapka modelleri

Kırmızı havalı bayan şapka modelleri

Bayan şapka modellerinde kullanılan olmazsa olmaz renklerden biridir kırmızı. Sonbahar-kış sezonunda kadife ya da kalın keçeden üretilmiş şık kırmızı şapka modelleri kadınların daha dikkat çekici olmasını sağlar. Fötr, bere ya da cloche model kırmızı şapkalar kış aylarında sık sık karşımıza çıkan modellerdendir. Gece gezmelerinde giymek için çok uygundur.

Mavi kış bayan şapka modelleri

Mavi kış bayan şapka modelleri

Mavi renk, bayan şapkalarında her mevsimde kullanılır ve tüm modellerde kolayca bulunabilecek bir renktir. Özellikle kot pantolon üzerine giyilen ya da lacivert giysileri tamamlayan bir şapka rengidir. Sonbahar-kış ayları için şapka modellerinde mavinin koyu tonları tercih edilmelidir.

Pembe Bayan Şapka Modelleri

Pembe Bayan Şapka Modelleri

Pembe renkli şapkaları eskiden ağırlıklı olarak ilkbahar ve yaz aylarında görürken 2018 yılında kışın moda renkleri arasında görüyoruz. Bu kış renkli paltolarla beraber onları tamamlayıcı olarak şapka modellerinde de canlı renkler karşımıza çıkıyor. Pembenin açık ve koyu tonlarında şapka modelleri 2018 ‘de alışveriş tercihleriniz arasında olacaktır.

Siyah Renk Bayan Şapkası

Siyah Renk Bayan Şapkası

Siyah şapka modellerinin modası asla geçmez. Siyah klasikleşmiş bir renk olarak her yıl güncelliğini koruyan ve ağır ortamlar için en çok tercih edilen renktir. Her giysiyle uyumlu olan siyah şapka modelleri, her kadının rahatlıkla kullanabileceği ve gideceği her ortama yakıştırabileceği aksesuarlardır. Siyah şapkalar, gündüz ya da gece fark etmeksizin giyilebilen klasik şapka modelidir.

Kış ayları için spor bayan şapka modeli

Kış ayları için spor bayan şapka modeli

Spor şapka modelleri, adından da anlaşıldığı gibi spor kullanım içindir. Yürüyüş ya da spor egzersizleri sırasında günlük giyim amaçlıdırlar. Genellikle kasket tipinde olurlar. Düz renkli olabileceği gibi baskılı ya da işlemeli olabilirler. Spor şapka modelleri çoğu zaman arkadan lastikli ya da ayarlanabilir olur.

Stiletto tarzı bayan şapka modelleri

Stiletto tarzı bayan şapka modelleri

Balon şapka modeliyle ressam şapka modeli karışımına benzeyen bu şapkalar genellikle keçe, dokuma kumaşlardan veya deri malzemeden üretilir ve kış aylarında sıkça takılan şapka modellerindendir. Hafif yan giyildiği gibi düz de giyilir. Kırçıllı ya da ekose desenli olanları en popüler olanlarındandır.

En şık bayan şapka modelleri

En şık bayan şapka modelleri

Birbirinden şık şapka modellerinden hangisini seçeceğinize giyeceğiniz kıyafetinize ve kullanacağınız yere göre karar vermelisiniz. Günlük veya özel bir etkinlik için mi, spor gündelik kıyafetle mi yoksa şık bir elbisenin üzerine mi giyeceğiniz bu seçimde çok önemlidir. İşlemeli ya da daha özel bir kumaştan üretilmiş bir şapka özel etkinlik ve gecelerde kullanılırken, bere, kaptan ya da kasket gibi modeller günlük amaçlı kullanılır.

Yeni sezon bayan şapka modelleri

Yeni sezon bayan şapka modelleri

Her mevsimde nasıl ki kıyafetlerimiz iklim koşullarına göre değişiyorsa şapka modelleri de aynı şekilde mevsimlere göre değişiklik gösterir ve her yeni sezonda yeni şapka modelleri beğenimize sunulur. Yeni sezon modeller, o sezonun moda renkleri ne ve kıyafet trendlerine uygun olarak üretilir. Unutmamak gerekir ki şapka, kadınların giysilerini tamamlayan en önemli aksesuarlardandır ve sezon giysileriyle bütünleyici olmalıdır.

Bordo şapka modelleri

Bordo şapka modelleri

2018 yılına ait yeni şapka modellerine baktığımızda bu kışın en çok dikkat çeken modeli şapkalardaki ponpon detayı. Şapka modelleri farklılık gösterse bile ponpon figürü hemen hemen tüm şapkalarda karşımıza çıkıyor. Örgü şapkalarda yünden ponpon kullanılırken kumaş ya da deri şapkalarda pelüş ponponlar bulunuyor. 2018 kış şapka modellerinde ağırlığı el örgüsü yün şapkalar ve polar şapkalar oluşturuyor.


PAYLAŞ
İlgili Konular