Kadın & Moda Sitesi
2018 İçin Muhteşem Kısa Saç Modelleri Galeri için tıklayın

2018 İçin Muhteşem Kısa Saç Modelleri

27 Mayıs 2018
Kadınlarda kısa saç denildiğinde bunalım anı ya da bir ilişki sonrası kesilen saç akla gelebilir ama işin aslı bu değil. Son yıllarda kısa saç modelleri kadınlar için vazgeçilmez bir model olmaya başladı.

2017 senesi hızla yaklaşırken, bu senenin trendleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı. Bu senenin en çok göze çarpan trendlerinden biri de kadınlarda kısa saçın kullanımının yaygınlaşması. Kısa saçlar için bir çok model göze çarparken, aralarında bir çok cesur modele de rastlanabiliyor. Bu yazıda sizlerle hem kısa saç kestirirken dikkat edilmesi gereken birkaç hususu paylaşacağım, hem de önümüzdeki seneye damga vuracak bazı modelleri göstereceğim.


Kısa saç, kadınlar arasında yaygın kullanılan bir saç türüdür. Genellikle bunalım anında ya da bir ilişkiden sonra saçların radikal bir karar ile bu biçimde kullanıldığı düşünülse de kısa saç kullanımının bir çok sebebi bulunmaktadır kadınlar. Genellikle günlük hayatın yoğun temposunda hem pratik hem de şık bir görüntü verdiği için kısa saça kadınlar arasında yoğun bir rağbet bulunmaktadır. Bunun dışında cesur ve modern bir görüntü elde etmek isteyen kadınlar da kısa saçı yoğun olarak tercih ediyorlar.

Kısa saç kadınlarda yüzün ve boynun ortaya çıkmasını sağlar. Bu sebepten dolayı yanlış bir saç kesimi kadınlarda istenmeyen sonuçların elde edilmesini sağlıyor. Yüzlerdeki kusurların ortaya çıkmasına ya da kadınların olduğundan daha kilolu gözükmesine sebep oluyor. Bu türden istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına engel olmak için öncelikli olarak kadınlar kendi yüz biçimlerini iyi tanımalı, kusurlarını örtecek, güzel özelliklerini ortaya çıkaracak modeller seçmelidirler. Yüz biçimleri açısından genel özellikleri ele alırsak;

  • Oval bir yüz şekline sahip olan kadınlar en şanslı kategoriye giriyorlar. Oval biçimindeki yüzler en orantılı yüzler olduğu için, her türlü saç modeli bu yüz şekline yakışacaktır. Bu yüz biçimine sahip kadınlar kahkül kestirerek yüzlerini daha da orantılı gösterebilirler.
  • Köşeli bir çeneye sahip olan kadınlar, bob stili denen küt kesimli saçlar kullanarak çenelerinin verdiği sert hatları biraz daha yumuşatma şansına sahip olacaklardır. Bunun dışında bu kadınlar da kahkül kestirerek oval bir yüz gibi daha orantılı hatlara sahip bir görünüm elde etme şansına sahip olacaklardır.
  • Yuvarlak yüz şekline sahip kadınlar, saçlarının üst kısımlarına hacim verdirerek yüzlerini daha ince ve uzun bir biçime sokabilirler. Bunun yanında dalgalı saçlara sahiplerse, saçlarının uçlarından itibaren kat verdirerek hoş görüntüler elde edebileceklerdir.
  • Dar bir çeneye sahip kadınlar da çene hizasından itibaren saçlarına kat verdirerek hoş ve orantılı bir görüntü elde edebilirler
  • Uzun yüz şekli de, yuvarlak biçimli yüzler gibi kısa saç kestirmek için daha özen gerektiren bir yüz şeklidir. Saçları dalgalıya da kıvırcık ve hacimli bir biçimde kullanmak kısa saçta daha etkili bir sonuç alınmasını sağlar. Bunun dışında bob kesimin daha uzun versiyonu olan lob kesim saçlar uzun yüzlü kadınlara en çok giden kısa saç modellerinden biri. Bu kadınlar da kahkül ya da perçem kullanarak yüzlerinin daha orantılı bir görünüm almasını sağlayabilirler.

Kadınlar, yüz biçimlerini iyi tanıyarak ve onlara uygun olan önerilere dikkat ederek sezonun en gözde modellerini rahatça saçlarına uygulayıp trendi yakalayabilirler.

2017 senesi için öne çıkan saç modellerine bakacak olursak bu sene çok daha cesur modeller ön planda olacak gibi gözüküyor. Ön plana çıkan ilk model saçların tepesine kat verilmiş kısacık, erkeksi modeller. Bunun dışında kahkül veya perçemle zenginleştirilmiş saç modelleri de bu sene revaçta olacak. Kısa, kıvırcık saçlar da bu senenin en gözde modellerinden biri. Bob ve lob kesimler de bu sene popülerliğini koruyan modeller arasında. Göründüğü üzere 2017 senesi kısa saçların birçok çeşidinin görüleceği bir sene olacak.

35 Yaş Üstü Kısa Saç Modelleri

35 Yaş Üstü Kısa Saç Modelleri

Kısa kıvırcık saçlar da bu sezonun öne çıkan modellerinden biri. Kadınlara zariflik katan bir biçim olarak özellikle davetlerde kullanılmak için ideal diyebilirim. 30’lu yaşlar ve üzerindeki kadınlar için güzel bir alternatif olarak öne çıkıyor.

40 Yaş Üstü Bayanlar İçin Kısa Saç Modelleri

40 Yaş Üstü Bayanlar İçin Kısa Saç Modelleri

Kısacık, erkeksi modeller 40’lı yaşlar ve üzerinde olan kadınlar için dinamizm katan ve bu kadınlar arasında yaygın olan bir model. Bu sebepten dolayı modası hiç geçmeyecek diyebilirim. Omuz hizasında küt kesilmiş saçlar da bu yaşlardaki kadınlara zarafet katan bir model. Özellikle yüz biçimi sebebi ile çok kısa saç kullanamayan kadınlar için ideal bir model.

2018 Yılına Özgü Kısa Saç Modelleri

2018 Yılına Özgü Kısa Saç Modelleri

Bu sezonun en trend modellerinden biri ile karşı karşıyayız. Katlı kesimler ile perçemlerin ön plana çıktığı modeller sezonun en gözde modelleri arasında yer alıyor. Üstelik perçem kullanımı birçok yüz biçimine orantılılık sağladığı için rahatlıkla tercih edilebilir. Saçlara pratik bir biçimde şekilli bir görüntü kazandırması da bu modelin diğer avantajlarından.

Çocuklar İçin Kısa Kesim Saç Modelleri

Çocuklar İçin Kısa Kesim Saç Modelleri

Saç modellerinden bahsederken küçük hanımefendileri de unutmamak gerekir. Katlı ve küt kesimler küçük kız çocuklarına her daim sevimli ve güzel bir hava vermiştir. Üstelik okul zamanı kullanması için de pratik ve havalı bir model.

Çok Kısa Saç Önerileri

Çok Kısa Saç Önerileri

Bu senenin öne çıkan modellerinden biri daha. Bu tür erkeksi kesimler olgun kadınlarda daha iyi sonuç veriyor. Kadınlara hem güçlü bir hava katıyor. Koyu renkli bir saçla bu modelin kullanılması halinde daha maskülen bir tarz yakalamak mümkün.

En Havalı Kısa Saç Modelleri

En Havalı Kısa Saç Modelleri

Bu model ise 20’li yaşlarda kullanılabilecek çarpıcı ve çılgın bir model. Farklılık arayanlar ve girdiği ortamda dikkat çekmek isteyen kadınlar için ideal olduğunu söyleyebilirim.

En Trend Kısa Saç Modelleri

En Trend Kısa Saç Modelleri

Dalgalı küt saçlar da bu sezon karşımıza çıkan modellerden biri. Bu tür dalgalı modeller köşeli çeneye sahip olan kadınlar için ideal model. Yüzün daha orantılı görünmesini sağlıyorlar. Bunun yanında kahkül kullanılması da birçok kadının daha hoş bir sonuç almasını sağlar.

Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Bu cesur ve çarpıcı saç modeli de sezonun bir başka gözde modeli olarak yer alıyor. Saçın tepe noktasından verilen katlar ve kısa kahkülü ile bu model daha sert ve çarpıcı bir model. Özellikle üçgen şekilli yüzler ve sivri çeneye sahip olanlar için ideal bir model. Bu senenin başka bir trendi olan saçlarda canlı renk kullanımını da bu resimde görüyoruz. Saçlarına farklılık katmak isteyen kadınlar bu model ile birlikte canlı renkler kullanarak farklı ve cesur bir görünüm elde etmiş olurlar.

Kısa Bob Saç Modelleri Trendi

Kısa Bob Saç Modelleri Trendi

Bob şeklindeki kesimler modern duruşu ile her sezon modası geçmeyecek modeller arasında yer alıyor. Üstelik birçok yüz biçimine yakışması sebebi ile de kadınlar arasında en çok kullanılan saç kesimleri arasında yer alıyor. Bu modeli de kahkül ya da perçem ile kullanarak daha orantılı bir görünüm elde etmek mümkün.

Kısa Kesim Saç Modelleri

Kısa Kesim Saç Modelleri

Son yıllarda 90’lara geri dönüş bu sezon saçlara da etki etmiş durumda. Yuvarlak kesimli küt saçlar ve bant kullanımı ile de hem modaya uygun hem de 90’ların pop havasını yakalamak mümkün.

Omuz Hizası Kısa Saç Modelleri

Omuz Hizası Kısa Saç Modelleri

Bob saç modelinin daha uzun versiyonu olan lob saç modeli de hiç bir zaman modası geçemeyecek modeller arasında. Özellikle dalgalı saçlar ile kullanımı kadınlara oldukça romantik ve feminen bir görünüm sağlıyor. Özellikle uzun yüzlerin tercih etmesi gereken lob kesim saçlar da bu senenin trendleri arasında tekrardan kendisine yer buluyor.

Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri

Yuvarlak Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri

Daha fazla kadın saç modelleri için bu sayfayı ziyaret ediniz.

Sezonun en çok öne çıkan modellerinden biri, bu sefer saçın tepesinden kat ve elmacık kemiğine uzanan perçem ile yorumlanmış. Bu şekilde yuvarlak yüzlü kadınlar için ideal bir model haline gelmiş. Özellikle elmacık kemiğine kadar uzanan perçem ile kısa saçı kullanmak, yuvarlak yüzlü kadınların yüzlerinin daha kilolu olarak görünmesine engel olarak hoş bir görünüm sağlar.


PAYLAŞ
İlgili Konular