Kadın & Moda Sitesi
2018 Son Moda Kadın Çantası Modelleri Şık Ve Görsel

2018 Son Moda Kadın Çantası Modelleri Şık Ve Görsel

29 Aralık 2017
Çantalar bayanların olmazsa olmaz parçalarından bir tanesidir. Bu duruma yol açan temel iki faktör var. Bir tanesi her bayanın mutlaka bir çantayı alacak kadar eşyası yanında bulunmaktadır. İkincisi ise şıklığı tamamlayan temel unsurlardan bir tanesinin çantalar olmasıdır. Çantalar bayanlar için görselliği tamamlayan bir parça olması ile birlikte tarzlarını ifade etmenin de bir yoludur. Çanta modelleri […]

Çantalar bayanların olmazsa olmaz parçalarından bir tanesidir. Bu duruma yol açan temel iki faktör var. Bir tanesi her bayanın mutlaka bir çantayı alacak kadar eşyası yanında bulunmaktadır. İkincisi ise şıklığı tamamlayan temel unsurlardan bir tanesinin çantalar olmasıdır. Çantalar bayanlar için görselliği tamamlayan bir parça olması ile birlikte tarzlarını ifade etmenin de bir yoludur. Çanta modelleri sayısız çeşidi ile birlikte bayanların beğenisine sunulur. Çanta modellerinde de her sezon trendler ve moda kavramı olsa da klasik parçalar da her sezon varlığını sürdürür ve bayanlar tarafından tercih edilmeye devam eder.


Son moda çanta modellerine bakacak olursak sırt çantalarının yükselişe geçtiğini görebiliyoruz. Sırt çantaları artık sadece çocuk ve gençlerin kullandığı parçalar değiller. Büyük yaşlarda da sırt çantası kullanımı oldukça yaygın. Sırt çantası kullanımının bu kadar popüler hale gelmesinin temel sebebi hiç şüphesiz sağladığı kolaylık. Sırt çantaları diğer çantalar gibi bir kolunuzu ya da elinizi meşgul etmez. Sırtınızı takıp unutabilirsiniz. Sınırsız bir hareket özgürlüğü kazandırır. Bu yüzden çok sayıda bayan çantaları arasına sırt çantalarını da ekler.

Sırt çantalarının popüler olmasının bir başka sebebi ise kesinlikle zahmetsiz bir tavır katmasıdır. Sırtta taşıdığınız bir çanta sizi sıradan bir görünümden uzaklaştırarak bir anda cool ve tarz bir görüntüye kavuşturur. Spor kombinler için çok kolay bir şıklık katar. Aynı zamanda diğer tarzlara uygun sırt çantaları da bulmak mümkün. Dilerseniz spor ve kocaman bir sırt çantası kullanın, dilerseniz çok minik ebatlarda ve şık bir sırt çantası tercih edin. Sırt çantaları sadece spor tarz için kullanılan çanta modellerinden artık çoktan çıktı. Her tarza hitap eden sırt çantaları rahatlıkla bulunabiliyor.

Sağlı Çantalar: Gelelim diğer çanta modellerine. Elde çanta taşımayı seven bayanlar için de sayısız model alternatifi var. Elde saplı olarak taşınabilen modelleri günlük olarak tercih edebilirsiniz. Orta ya da küçük boyutlu olan bu çantalarda metal aksesuarlar ve zımbalar dikkat çekiyor. Bu çantalar genel olarak deriden üretiliyorlar. Derinin formu ise yılan derisi gibi küçük desenlere sahip olabiliyor. Bu modeller tarz bir görüntü oluşturmak isteyen bayanlar için ideal olacaktır.

Elde taşınan bir diğer çanta tarzı da portföy çantalar. Portföylerin bildiğiniz gibi herhangi bir sapı olmaz ve kitap gibi taşınabilirler. Bu yüzden ergonomik olmaları önemlidir. 2018 sezonunda portföy çantalarda bileklikler popüler olmuştur. Bileğinize takarak taşımanız durumunda çantayı düşürme derdi olmadan çok daha kolay taşıyabilirsiniz. Günlük olarak şık ya da klasik giyiniyor, portföy çanta kullanıyorsanız bu çantalar sizin için kurtarıcı olacaktır. Ancak gece çıkarken bu saplı olan çantalardan ziyade normal portföy çantaları tercih etmeniz daha isabetli olacaktır.

Uzun Sağlı Çantalar: Çantalarda bir diğer alternatif ise ebatları daha çok değişken olabilen uzun saplı çantalar. Uzun saplı çantalar da gün içerisinde kullanım kolaylığı sağlaması yönü ile oldukça kullanışlı oluyor. Özellikle çapraz kullandığınızda sırt çantası gibi ellerinizi meşgul etmiyor ve size hareket özgürlüğü kazandırıyor. Ancak omzunuza asarak da kullanma şansına sahip oluyorsunuz. Bu şekilde çanta kullanımı sayesinde eşyalarınızı daha rahat taşıyabilirsiniz. Modellerine değinecek olursak da derilerin her zaman için ön planda olduklarını görüyoruz. Renkli deriler de tercih edilebilir. Renk kombinleri de bu sezonda yer alan detaylardan bir tanesi. Farklı renklerin bir arada kombin kullanılması, retro tarzın çantalara yansıması en çok karşımıza çıkan detaylardan.

Gelelim bu sezon çantalarda yer alan detaylardan. En çok gördüğümüz çanta aksesuarı elbette ki zımbalar. Zımba detayları her tarza uyum sağlayabiliyor. İster spor isterseniz şık giyim tercih edin bu tarzda çantalar kullanabiliyorsunuz. Eğer daha çok spor ve cool bir tarza sahipseniz çivi detaylı çantaları da tercih edebilirsiniz. Diğer bir detay ise çantalarda yer alan büyük metal tokalar. Bu tokalar metal renginde ve doğal kaplama olarak çantalara çok yakışıyor. Özellikle büyük ebatlı olan çantalarda bu tarz detaylar kullanılabilir. Kamuflaj desenler, yılan deseni, püskül detayları da 2018 son moda çanta modelleri arasında yer alan detaylar arasında önemli bir yer tutuyor.

İşte Bu Yılın Modası Olacak Çanta Modelleri

Ünlülerin Çanta Modelleri

Ünlülerin Çanta Modelleri

Bayanlara Özel Küçük Çanta Modeli

Bayanlara Özel Küçük Çanta Modeli

Kadınlar İçin Ufak Omuz Çantası

Kadınlar İçin Ufak Omuz Çantası

Çiçek İşlemeli Deri Bayan Çantası

Çiçek İşlemeli Deri Bayan Çantası

Pembe Lacivert Şık Bayan Çantaları

Pembe Lacivert Şık Bayan Çantaları

Çift Renkli Kadın Çantası

Çift Renkli Kadın Çantası

En Güzel Kadın Çantası Zooler

En Güzel Kadın Çantası Zooler

Dtbless Kadın Çantası

Dtbless Kadın Çantası

Mengxilu Bayan Çantası

Mengxilu Bayan Çantası


PAYLAŞ
İlgili Konular