Kadın & Moda Sitesi
2018 Trendleri Kısa Saç Kesimi Önerileri Galeri için tıklayın

2018 Trendleri Kısa Saç Kesimi Önerileri

13 Mayıs 2018
Bu yazımızda kısa saç trendlerini araştırdık. Her yaşta bayanın tercih edebileceği kısa saçlar bu yıl yine farklı renklerle ve modellerle karşımıza çıkıyor.

2017 senesi henüz gelmeden, birbirinden farklı trendlerinin ortaya çıkması ile bizi heyecanlandırmaya başladı. Bu sene moda, makyaj, stil alanında daha önce denenmemiş tarzlar karşımıza çıkıyor. Saç modelleri de bu değişim rüzgarlarından nasibini alıyor dersek yanlış söylemiş olmayız. 2017 yılında en çok karşımıza çıkan modellerden birinin de kısa saç modelleri olduğunu söyleyebilirim. Kullanan kişiye cesur ve modern bir hava katan bu modeller, önümüzdeki birçok çeşidi ile karşımıza çıkıyor. Bu modellerin, saçlarını uzun kullanmayı seven veya kestirmeye cesaret edemeyen kadınları dahi en azından bir kez de olsa tercihlerini değiştirmeyi düşündüreceğinden eminim. Bu yazının konusunu da oluşturan 2017 senesinde ön plana çıkan kısa saç modellerini ele almadan önce, saçlarını kestirmek isteyen kadınların dikkat etmesi gereken bazı hususlardan bahsetmek istiyorum.


Kısa saç modelleri, yüzün bütün hatlarının ortaya çıkmasını sağlar
Genellikle kadınların güzelliklerini vurgulamak için kullandığı bu modeller, yanlış kesim yapılması halinde yüzde bulunan bazı kusurların da ortaya çıkmasını sağlar. Bu olumsuz durumları önlemek için de saç kesimi esnasında yapılabilecek bazı ufak yöntemler ile istenilen sonuçların alınması mümkün. Saç kesiminde kahkül ya da perçem kullanımı hem yüz hatlarının daha orantılı görünmesini sağlar hem de geniş alınlı yüzlerde alnı kamufle etmenize yardımcı olur.

Hacimli ve katlı bir kesim, yuvarlak ve geniş yapılı yüzlerin daha zayıf ve orantılı göstermesi açısından ideal bir modeldir. Saçların uçlarına doğru verilen katlar, köşeli veya sivri yapıdaki çenelerin ön plana çıkmasını önleyerek, yüzün daha hoş bir görünüm almasını sağlar. Uzun bir yüze sahip olan kadınlar ise, kısa bir saç modeli kullanmak yerine tercihlerini boyu omuz hizasına doğru biten modellerden yana kullanmaları orantılı ve hoş bir görünüm elde etmeleri açısından isabetli olacaktır. Sonuç olarak bu hususlara dikkat edildiğinde kullanışlı ve oldukça şık gözüken bir kısa saç modeli elde etmek mümkün olacaktır.

2017 senesi trendleri, kısa saç modelleri bakımından çok zengin bir yelpaze sunuyor. O halde sizinle bu trendin ana noktalarını paylaşmak isterim;

  • Bowl Cut: İsminden anlaşılabileceği üzere, saçlara bir kase formu verircesine yuvarlak ve katlı kesim ve geniş kahkülden oluşan bir modeldir. Maskülen bir tarza sahip olanların bu sezon favori modellerinden olmaya aday.
  • Ustura kesim saçlar: Bu sene özellikle orta kısalıkta saçların uçlarının ustura ile kesilmişçesine gözükmesi ve hepsinin aynı hizada olması oldukça moda. Bu model ile Punk bir görüntü elde etmeniz mümkün.
  • Kıvırcık kısa saçlar: Kıvır kıvır olan kısacık saçlar, bu sezonun gözde modelleri arasında yer alıyor. Uzun yıllar sonra tekrardan moda olan bu model, kadınlara romantik olduğu kadar sofistike bir hava veriyor.
  • Küt Saçlar: 90’lı yılların gözde modeli olan, dümdüz inen küt saçlar bu sene tekrardan karşımızda. Sadeliği ve kullanışlılığıyla çok tercih edilecek bu model, daha şimdiden Rihanna gibi birçok ünlü tarafından kullanılmaya başlanmış bile.
  • Asimetrik Katlar: Saçlarında farklılık isteyenleri oldukça tatmin edecek bir model ile karşı karşıyayız. Asimetrik katlar, kadınlara stil sahibi bir görünüm kazandırırken, saçların hacimli gözükmesini de sağlıyor. Bu yönü sayesinde ise birçok kadın tarafından rahatlıkla kullanılabilecek bir model olarak gözüküyor.
  • Erkeksi Modeller: Bu sezon saç modası, maskülen ve cesur bir tarzı olan kadınlar için dizayn edildi diyebilirim. Saçların arkasına kat verilerek yapılan ve ense ile yüz hizasında hiç saç olmayan erkeksi görünümlü modeller bu sezon çok moda. Bunun dışında, toplumda asker tıraşı olarak bilinen saçları üç numaraya vurdurmak da bu sezonun en çarpıcı trendlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak unutulmamalı ki bu modeller yüz hatlarını çok fazla ön plana çıkarmaktadır. Bu sebepten dolayı, bu modelleri kullanmak isteyen kadınlar dikkatli olmalı ve istenmeyen sonuçları önlemek için kendi yüz şekillerine uygun kesimler yapmalıdırlar.

PAYLAŞ
İlgili Konular