Kadın & Moda Sitesi
2018 Yılında Karamel Kahve Saç Rengi Olan Ünlüler Kimler Olacak? Galeri için tıklayın

2018 Yılında Karamel Kahve Saç Rengi Olan Ünlüler Kimler Olacak?

13 Mayıs 2018
Birçok ten rengi ile uyumlu olan karamel kahve saç renkleri bayanlar tarafından oldukça sık tercih edilen bir model. Peki karamel kahve saç rengini tercih eden ünlüler kimler?

Karamel kahve saç rengi, birçok ten rengi ile uyum gösteren ve doğru uygulandığı takdirde saçlarda harika sonuçlar elde edilmesini sağlayan bir renk olarak karşımıza çıkıyor. Son yıllarda çoğu kadının tercihi olan bu rengin, modası da hiç geçmemektedir. Güzellik ve stil gibi konularda birçok kadına ilham kaynağı olan ünlüler de bu rengin müdavimleri arasında bulunmaktadır. Bu yazının konusunu da oluşturan karamel kahve saç rengi olan ünlüler, bu rengi denemek isteyen kadınlar için fikir sahibi olmalarını sağlayacaklardır. Ancak, ünlülerin saç renklerinden bahsetmeden önce karamel kahvenin nasıl bir saç rengi olduğunu ve nasıl kullanılması gerektiği hususunu ele almakta fayda görüyorum.


Karamel kahve saç rengi, karamel rengine kahverengi eklenerek elde edilir. Bu işlem ile daha koyu bir karamel rengi ortaya çıkar. Ancak bu rengin koyuluğu, kullanıcılarına soğuk bir hava verir gibi yanıltıcı bir izlenim oluşturmasın. Aksine beyaz tenli kadınlara dahi sıcak bir hava veren etkisi vardır. Bunun yanında, karamel renginin kendisi turuncu pigmentler içermektedir. Kahverenginin bu renge eklenmesi halinde bu turuncu pigmentler etkisini kaybederek, saçlarınızın daha doğal bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Karamel Kahverengi Saçları Olan Ünlüler

Saçlarını İlk Kez Boyatacak Olanlar
Saçlarını ilk defa boyatan kadınlar veya çok açık ya da çok koyu saç rengine sahip olup bu renge dönmek isteyenler evde kendileri boya yaptıkları takdirde, istedikleri sonucu alamayabilirler. Bu sebepten dolayı, muhakkak uzman bir kuaför aracılığıyla boya işlemini gerçekleştirmelidirler. Karamel kahve saç rengi, birçok rengin bileşimi olduğu için farklı renge sahip olan saçlarda ilk seferde istenilen sonucu vermeyebilirler. Birkaç sefer sürecek ve saça özel hazırlanan periyotlarla istenilen sonuca kavuşulması mümkündür. Bu saç rengi hemen hemen her cilt tonu ile uyum sağlamaktadır. Ancak başarılı sonuçlar elde edilmek isteniyorsa, ten rengine uygun bir saç tonunun seçilmesi gerekmektedir. Beyaz tenli kadınlar, canlı bir görünüm için karamel kahvenin daha sıcak bir tonunu seçebilecekken, buğday ve esmer tenli kadınlar ise daha doğal bir görüntü elde etmek için daha koyu tonlarda bir karamel kahve rengini tercih edebilirler.

Kullanışlı ve sıcak yapısı sayesinde bu renk, ünlüler arasında da kendisine geniş bir kullanım alanı bulmaktadır. Aynı zamanda karamel kahve renginin en güzel kullanım biçimlerini de bizlere sunan ünlülerin kim olduğuna ve bu rengi nasıl kullandıklarına bir göz atalım;

  • Eva Mendes: Esmer tenli olan Eva Mendes, bu ten rengi ile karamel kahvenin kullanımına çok iyi bir örnek oluşturmuş. Saçlarını koyu tonlarda kullanan oyuncu, aralarda kullanmayı tercih ettiği karamel ışıltılarla doğal ve canlı bir görünüm elde etmiş.
  • Jessica Alba: Trendlerin hem öncüsü hem de sıkı takipçisi olan Jessica Alba, bu rengi de en iyi yorumlayan ünlülerden biri olmuş. Tercihini sarı rengin ağırlıklı olduğu karamel kahve tonundan yana kullanan Alba, bu rengi kullanmak isteyenler için görüntüsü ilk akla gelenlerden biri.
  • Emma Stone: Beyaz tenli ve çilli bir yapıya sahip olan Mendes de, bu rengin cazibesine dayanamayanlardan olmuş. İçinde bakır ışıltılardan esintiler taşıyan bir karamel kahve saç rengi kullanmayı tercih etmiş. Bu tercihi ile de sıcak ve canlı bir görünüm yakalamış.
  • Bella Thorne: Bella Thorne karamel kahve saç rengini muhteşem bir şekilde taşıyan ünlülerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Beyaz tenli olan Thorne, bu görüntüsü ile alışıldık imajının dışında daha sıcak bir görünüm kazanmış.
  • Leighton Meester: Saçlarının doğal hali sarışın olan Meester, karamel kahve rengi ile şöhret kazamdığı Gossip Girl dizisi sayesinde tanıştı. Oynadığı Blair Waldorf karakteri sebebi ile saçlarını bu renge boyaması gerekti. Ancak birçok hayranı, bu rengin kendisinde saçlarının doğal halinden daha güzel durduğu konusunda hem fikir.

PAYLAŞ
İlgili Konular