Kadın & Moda Sitesi
2023 Cesur Kahküllü Saç Modelleri Galeri için tıklayın

2023 Cesur Kahküllü Saç Modelleri

14 Mart 2023
Kadınların zor karar verip tercih ettiği saçlardan bir tanesi olan kahkul saç stillerini sizler için araştırdık. Kahkül saç tipleri hangi yüz tiplerine yakışır? Hangi ten rengine ne renk kahkül modeli uygun olur? İşte örnekler.

Bu yazımızda sizlere kahküllü saç modellerinden örnekler vereceğiz. Kahkül Modelleri Cesaretli bayanların tercihi olan kâküllü saç modelleri yazımızda kahkülün tüm modellerinden bahsedeceğiz ve resimli örnekler sunacağız.


Kahküllü Saç Modelleri tarzınızı yansıtmanız için size ayrı bir hava katarak daha çekici olmanızı sağlayan saç şekilleri içerisinde bulunmaktadır. Fakat saçlarınızı kestirirken Kahküllü Kısa Saç Modelleri istiyorsanız kesinlikle güvendiğiniz bir kuaförde işlemi yaptırmalısınız.

Mazallah kesilen saçlar bir daha zor yerine geliyor. Kahküllü Kısa Katlı Saç Modelleri en fazla tercih edilenler arasında. Kahküllü Katlı Saç Modelleri üzerinde güzel katların bulunduğu genellikle maskülen bir hava yaratan saç tasarımıdır. Küt Kahküllü Saç Modelleri siyah saçlara olduğu kadar sarı saçlara da oldukça yakışmaktadır.

Yandan Kahküllü Saç Modelleri

Yandan Kahküllü Saç Modelleri

Uzun Kahküllü Saç Modelleri

Kâküllü saç modeli; Daha düz veya çok az dalgalı saçları olan bayanların yaptıracağı uzun kâküllü saç modeli saçına değer veren ve uzun sacdan hoşlanan bayanlar için oldukça iyi bir moderndir.

Uzun Kahküllü Saç Modelleri

Uzun Kahküllü Saç Modelleri

Doğal kahverengi kahküllü saç tipi; Doğal kahverengi saçlara sahip olan bayanların seçtiği bir saç modeli olan bu tipte saçların düze, dalgalı veya daha az dalgalı olması mümkündür.

Doğal Kahverengi Kahküllü Saç Modelleri

Doğal Kahverengi Kahküllü Saç Modelleri

Düz kahküllü saç modeli; Düz saçları olan bayanların daha cezbedici bir görünüme bürünmesi için seçeceği bu saç stilinde bayanların yüz hatlarının yuvarlak olmasından ziyade daha geniş ve dik alınlı bayanlar tercih etmelidir.

Muhteşem Düz Kahküllü Saç Modelleri

Muhteşem Düz Kahküllü Saç Modelleri

Düz Kahküllü Saç Modelleri

Düz kahküllü uzun saç tipi; Uzun saçları olan bayanların tercih edeceği düz kâküllü uzun saç tipi beyaz tenli ve esmer bayanların tercih etmesi daha isabetli olan bir modeldir.

Düz Kahküllü Uzun Saç Modelleri

Kahküllü Uzun Saç Modelleri

Bakır renkli saç kahküllü saç tipleri; Doğal bakır renkli saçlara sahip olan uzun saçlı bayanların kendilerini daha genç ve daha sevimli gösterecek bu saç modeli ile çok çekici, daha masum ve tatlı olabileceğini söyleyebiliriz.

Bakır Renkli Kahkül Saç Modelleri

Bakır Renkli Kahkül Saç Modelleri

Dağınık saç kâküllü saç tipi; Oldukça dağınık saça sahip olan ve dağınık saçlardan hoşlanan bayanların tercih edeceği bu saç modelinde bayanların bu dağınıklıklarını daha özgürleştirici bir model olarak tercih edilmelidir.

Dağınık Kahkül Saç Modelleri

Dağınık Kahkül Saç Modelleri

Katli kesim kahverengi kahküllü saç tipi; Kahverengi saçlara sahip olup katli kesim yapan bayanların tercih edeceği bu saç modeli kadınların olduğundan daha olgun ve daha çekici olmalarını sağlayacaktır.

Katlı Kesim Kahverengi Kahkül Saç Modelleri

Katlı Kesim Kahverengi Kahkül Saç Modelleri

Kısa saç kâküllü saç tipleri; Kısa saçlara sahip bayanların boyun kısımları da özellikle kısa ise seçmesi gereken saç modeli bu olmalıdır.

Kısa Kesim Kahküllü Saç Modelleri

Kısa Kesim Kahküllü Saç Modelleri

Omuzda saç kahküllü saç tipi; Saçlarını omuz bölgesinde tutan esmer bayanların tercih edeceği bu saç modeli ile bayanlar daha çıtı pıtı bir görüntüye sahip olacaklardır.

Omuz Hizası Kahküllü Saç Modelleri

Omuz Hizası Kahküllü Saç Modelleri

Topuz Saç Kahkülü

Topuz saç kâküllü saç tipi; Saçlarını topuz yana esmer veya kumral bayanları çok daha alımlı ve sexi yapacak bu saç modeli birçok filmde bayan aktörlerin tercih ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Topuz Kahküllü Saç Modelleri

Kahküllü Saç Modelleri

Taylor Swift kahküllü saç tipi; Taylor hızlı tarafından model olan bu saç tipi ile bayanların çok daha özgür daha özgün ve cesur olduklarını söyleyebiliriz.

Taylor Swift Kahküllü Saç Modelleri

Taylor Swift Kahküllü Saç Modelleri

Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Gür saçlara sahip kadınlar, fotoğraftaki gibi kalın ve düz kahkül modellerini tercih edebilirler. Fotoğraftaki kahkül modeli örneğinde düz kesilmiş kalın kahkül yumuşak hatlara sahip. Özellikle geniş bir alına ve küçük bir yüze sahip kadınlar bu modeli sık sık kullanmaktalar. Kahkülünüzün çok keskin durmaması için siz de her iki yanda bir tutam saç bırakabilirsiniz.

En Güzel Kahküllü Saç Modelleri

En Güzel Kahküllü Saç Modelleri

Sık dalgalı saçlara sahipseniz ya da saçlarınıza sıklıkla maşa yapıyorsanız fotoğraftaki kahkül modeli gibi kalın ayrılmış uzun bir kahkül kestirip yandan ayırarak kullanabilirsiniz.

Kahküllü Siyah Saç Modelleri

Kahküllü Siyah Saç Modelleri

Kahküllü Kısa Saç Modeli

Koyu renk saçlara sahip kadınlar saç renkleriyle uyumlu kahkül seçimi için fotoğraftaki örneği inceleyebilirler. Koyu renk saçlara sahipseniz kahkülünüzü fazla kalın ayırmasanız da seyrek durmayacaktır. Gür saçlara sahip değilseniz ve kahkül kestirmeyi düşünüyorsanız koyu renkleri tercih edebilirsiniz.

Kahküllü Kısa Katlı Saç Modelleri

Kahküllü Kısa Katlı Saç Modelleri

Hem kullanım kolaylığı hem de şık görüntüsü nedeniyle pek çok kadın hayatında en az bir kez kısa saçı denemiştir. Kısa saçtan asla vazgeçemeyen kadınların sayısı da epey fazla. Aynı zamanda Kısa saç modellerinin pek çoğunda kahkül saçın tarzını belirleyen bir noktada duruyor. Çoğunlukla saçın tarzını belirleyen kahkülün modeli ya da kahkül olup olmaması oluyor.

Kahküllü Katlı Saç Modelleri

Kahküllü Katlı Saç Modelleri

Başta ince telli ve sönük saçlara sahip kadınlar olmak üzere pek çok kadın saç kesiminde katlı modelleri tercih ediyor. Katlı kesimlere en uygun kahkül modelleri için fotoğraflardaki örnekleri inceleyebilirsiniz. Sık maşa yapıyorsanız saç kesiminizin katlı olması saçlarınızı daha dolgun gösterecektir. Dalgalı saçlara uygun kahkül modelinden önceki örneklerde bahsetmiştik.

Ünlülerin Kahküllü Saç Modelleri

Ünlülerin Kahküllü Saç Modelleri

Geniş bir alına sahipseniz kahkül hayatınızın vazgeçilmezi olabilir. Geniş alınlı kadınlar için kahkül hayati bir öneme sahip oluyor genelde. Angelina Jolie de geniş alnıyla tanınan ünlüler arasında. Bu sebeple Angelina Jolie’yi sık sık kahküllü görüyoruz. Angelina Jolie dışında alnı geniş başka ünlüler de kahkül kullanmayı tercih ediyorlar.

2018 Kahküllü Saç Modelleri

2018 Kahküllü Saç Modelleri

Kahkül her dönem kadınlar için önemli olan bir mesele. Kahkül her devrin modası olsa da moda olan kahkül modelleri zamana göre değişiklik gösterebiliyor. Bir dönemi kasıp kavuran kahkül modellerinden biri fotoğrafta inceleyebileceğiniz kahkül modeli. Yani kaşın altında ancak kirpiğin üzerinde biten modeller. Kullanım açısından pek kolay olmayan ve sürekli bakım gerektiren bu kahkül modeli bu özellikleri nedeniyle artık daha az tercih ediliyor.

Kıvırcık saç modellerinde de kahkül bırakabilirsiniz: https://sacmodelin.net/kivircik-sac-modelleri/

Kahküllü Saç Modelleri Resimli

Kahküllü Saç Modelleri Resimli

Bir dönem kahküllü saç modeli tercih etmiş ünlü kadınlardan biri de Kim Kardashian. Bununla birlikte Kim Kardashian oldukça uzun zaman orta kalınlıkta, düz ve uzun kesilmiş kahkül kullandı. Aynı zamanda geniş sayılabilecek bir alına sahip Kim Kardashian, bu kahkül modeliyle Angelina Jolie gibi alnını gizlemeye çalışıyor ve başarılı oluyordu.

Kahküllü Saç Anlatımlı

Kahküllü Saç Anlatımlı

Kısa Kahkül

Kısa kahkül kesimlerinden hoşlanmayan ancak kahkül isteyenler için geriye iki seçenek kalıyor. Ya şık duran ancak kullanımı zor olan, kirpiklerinizin hemen üstünde biten kahkül modellerini tercih edeceksiniz.  Ya da fotoğraftaki kahkül modeline benzer bir modeli. Kirpik üstünde biten bir modeli sürekli kestirmeniz gerekir. Aynı zamanda kısa kahküle sahipseniz de her gün şekillendirmeniz gerekir. Fotoğraftaki model, kullanımı en rahat kahkül modeli.

Kahküllü Saç Şekilleri

Kahküllü Saç Şekilleri

Yüz hatları nedeniyle uzun yıllar kahkül kullanmış olan Angelina Jolie’nin denemediği kahkül modeli kalmadı diyebiliriz. Aynı zamanda Angelina Jolie çoğunlukla uzun ve yandan ayrılmış kahkül modelleri tercih ediyor.

Kahküllü Saç Resimleri

Kahküllü Saç Resimleri

Seyrek saçlara sahip, fazla kalın kahkül kestirme şansı olmayan kadınlar fotoğraftaki kahkül modelini inceleyebilirler. Seyrek bir kahkül de doğru kullanımla oldukça şık görünebilir.

Kahküllü Uzun Saç Modelleri

Kahküllü Uzun Saç Modelleri

Dalgalı saçlarla birlikte en çok tercih edilen kahkül modeli kalın kesilmiş düz kahküller. Aynı zamanda  Zooey Deschanel yıllardır kullandığı kalın ve düz kahkülleriyle tanınıyor. Hatta bir filminden sonra kullandığı kahkül modeli moda olmuş ve örnek gösterilmeye başlanmıştır.

Diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular