Kadın & Moda Sitesi
21 Ünlü Bob Saç Modelleri 2018 Galeri için tıklayın

21 Ünlü Bob Saç Modelleri 2018

26 Mayıs 2018
Genel olarak tüm yüz tiplerine yakışan bob saç modelleri son yılların modası haline geldi. Kısa saçlar son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor ve kadınlar artık bob saç modelleriyle kendilerini daha güzel hissediyor ve gösteriyor.

Moda da yeni bir çığır açan bob modeller, herkesin gözdesi durumunda. Kendinize yeni ve farklı bir tarz yaratmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Genellikle katlı kütten biraz daha uzun ve çene hizasında kestirilen bu saç modellerinin, etkileyici bir tarzı vardır ve bayanları çok daha çekici ve güzel gösteriyor. Hayatları boyunca uzun saç kullanmış kişiler, kısa saç modeli denemek istediklerinde biraz çekingen davranıyorlar. Yakışmayacağını düşünüyorlar. Çok kısa olmayan bu bob modeli tam aradığınız bir tarz olarak karşınıza çıkıyor.


Genellikle bob kesim tarzı bütün yüz tiplerine yakışmaktadır. Ama tabi ki kısa saç kullanmak ta kişiden kişiye değişir, tercih meselesidir. Bunların dışında her türlü saç rengine ve tipine uygundur korkmanızı gerektirecek bir şey yok ihtiyacınız olan tek şey cesaret. Bob saç modelleri, ülkemiz de çok yaygın bir model değildi, daha yeni yeni tanınıyor ve uygulanıyor. Daha çok Avrupa’dan, oradaki yıldızların kullandığı bir model olarak öne çıkıyor. Son trendleri ve yeni çıkan modayı takip edenler, uygulatmaya başladı bile. Aslında bizim bildiğimiz küt saçın, bir değişik versiyonu. Bunu yeniden tasarlayarak bob model diye ortaya sunuyorlar.

Tabi ki günümüzün yeniliklerine her zaman ayak uydurmak ve kendimizi her zaman güncellememiz gerekli. Bob saç modeli arkalardan kısa, yanlardan önlere doğru  simetrik şekilde inmekte olan bir kesimdir. Uzun ve ince bir yüz şekline sahipseniz bob modeli en çok bu yüz tipine yakışır, hemen denemelisiniz. Yuvarlak yüze sahip olanlarda kullanmalıdır. Fakat saçı kısa bırakmadan biraz daha uzun tutmak lazım, çene hizasına kadar bu şekilde olursa daha çok yakışacaktır. Düz ve hafif dalgalı olan saçlarda muhteşem yakışıyor bu model. Saçı çok düz olanlarda şekillendirici spreyler filan kullanarak  saçlarına istedikleri şekli verebilirler.

Bob saç modellerinin avantajları ve dezavantajları;
Avantajları:
1) Şekil verilmesi ve bakımı her zaman kolaydır. Günlük hayatımızda rahatlıkla kullanabileceğimiz çok hoş bir modeldir. Gerçekten işinin ehli bir kuaförde düzgün bir kesim yapılmışsa HİÇ korkmayın. Gerçekten bir farklılık yaratmak istiyorsanız bu sıra dışı modelleri deneyebilirsiniz. Kendine has bir model yaratmak mümkün hiçbir işlem yapmadan banyodan sonra bile dışarı çıkabileceğiniz tarz da bir modeldir.

2) Popülerlik, bob saç modeli son yıllarda hem çok moda hem de çok popülerdir. Zaten ünlülerin kullandığı bir tarz olduğu için,  muhteşem bir görüntüye sahiptir.

3) Kullanımı çok rahattır. Uzun saç modelleri yazın sıcaklar da deniz de filan insanı bunaltırken bob saç kesimleri kısa olduğu için kullanımı son derece rahattır, deneyin farkı göreceksiniz.

4) Hacimli bir görünüme sahiptir. İnce telli ve sürekli kırılan saç tipleri için çok uygundur bu saç kesimi. Düz yada katlı şekilde kesilmiş bir bob modeli saçlarınızı olduğundan daha çok hacimli  gösterir ince olan teller zamanla kalınlaşmaya başlar.

5) Boyun yapınızı, olduğundan daha ince gösterir. Bu saç kesimi yüzünüzü ve yaptığınız makyajı ön plana çıkarır.

6) En büyük avantajlarından biri de her tip cilde yakışmasıdır.

Dezavantajları;

Burada yapmaya çalıştığımız hangi tür saç modelini denemek isterseniz isteyin mutlaka kolaylığını  ya da zorluklarını bilmeniz  ve sonradan pişman olmamanız.

  • Bob modelle birlikte tokalar ve bandajlar çok yakışıyor. Fakat böyle görünse de aksesuar seçeneği sınırlı olmaktadır. Çeşitli aksesuar ve tokalardan kullanmayı sevenler için kötü bir durum.
  • Uzun saç sevenler için uygun bir model değildir. Bob modellerin de kesim seçenekleri çoktur fakat bağlamak veya topuz ya da örgü yapmak isteyenlere uymayacak tarzda bir modeldir. Çok iyi düşünüp iyi bir karar vermek en doğrusudur.

PAYLAŞ
İlgili Konular