Kadın & Moda Sitesi
9 Muhteşem Kolay Yapılan At Kuyruğu Saç Modelleri

9 Muhteşem Kolay Yapılan At Kuyruğu Saç Modelleri

14 Mart 2018
Atkuyruğu modelleri kadınların en sık tercih ettiği saç modelleridir. Birçok kadın saçının bakımlı olmasına özen gösterir. Bu nedenle özellikle de uzun saçlı kadınlar saçlarına bakım yapar ve değişik şekiller vererek görkemli saçlarıyla tüm günü güzel geçirir. Sizlere birçok yazımız da farklı saç modelleri üzerinden bilgiler vermiş ve değişik saç modelleri hakkında yazılara yer vermiştik. Bu […]

Atkuyruğu modelleri kadınların en sık tercih ettiği saç modelleridir. Birçok kadın saçının bakımlı olmasına özen gösterir. Bu nedenle özellikle de uzun saçlı kadınlar saçlarına bakım yapar ve değişik şekiller vererek görkemli saçlarıyla tüm günü güzel geçirir. Sizlere birçok yazımız da farklı saç modelleri üzerinden bilgiler vermiş ve değişik saç modelleri hakkında yazılara yer vermiştik. Bu yazımda sizler için değişik kullanımlara sahip ve şık atkuyruğu modellerinden bahsetmek istiyorum


Atkuyruğu saç modellerinin ne kadar görkemli ve her kadının kurtarıcısı olduğu bir gerçek. Bu nedenle, kadınlar saçlarına çok zaman ayıramayacaksa bir atkuyruğu yaparak güne kendilerini hazırlayabilirler. Bugün de atkuyruğu için sizlere püf noktaları vererek farklı modellere değinmeye çalışacağım. Özellikle bu yazımda yüksek atkuyruğu modelleri üzerinde durmayı düşünüyorum. Yüksek atkuyrukları her dönemde popülerliğini korumuş olan saç modelleridir. Bu dönemde de en çok tercih edilen modeller olarak yer etmektedir. Yüksek atkuyruğu saç modelleri de kolay bir işçiliğe sahiptir ve sizin fazla zaman ayırmanıza gerek kalmayacak bir modeldir. Bu saç modelleri sayesinde basit bir kuyrukla çok şık ve gösterişli gözükmeniz de mümkündür. Biz Türklerin bir lafı vardır. Hepiniz mutlaka duymuşsunuzdur. “İşi bilip işe gitmeyen” kadınların saçıdır. Sizlerde her gün işe giderken, arkadaşlarınızla buluşurken ya da bir özel güne davetliyken bu modelleri kullanabilirsiniz. Emin olun ki tüm gözler sizin üzeriniz de olacaktır.

Yüksek At Kuyruğu Saç Modelleri
Atkuyruğu kullanmak isteyen kadınların birçoğu gür, hareketli ve hacimli saç modellerini kullanmayı tercih etmektedir. Bu saç modelleri sayesinde kadınların hem daha gösterişli hem de daha feminen olduğu bir gerçektir. Özellikle bu saç modellerine dalgalı ya da kıvırcık saçlarda ulaşmak daha kolaydır. Bu nedenle düz saçlar için de fikirlerimiz yok değil. Saçlarınızı tepeden önlerden de sıkı olabilecek bir atkuyruğu yapmanız gerekiyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra atkuyruğunu saçınızın durumuna göre birkaç tutama ayırınız. Daha sonra maşa yardımıyla bu tutamlara dalgalar veriniz ve en sonunda dağıtınız. Bu sayede dalgalarınız daha gür gözükecektir. Ayrıca tüm gün bozulmasını istemiyorsanız, saçınıza sprey uygulamayı unutmayın. Bu sayede tüm gün saçınız dağılmayacak ya da elektriklenmeyecektir.

Bombeli Yüksek Atkuyruğu Modeli
Saçlarını hacimli göstermeyi ve havalı saç tarzlarından hoşlanan kadınlar için bu modelde oldukça göz alıcı ve şık bir modeldir. Saçlarınızın hem bombeli olması hem de daha kadınsı saçlar için krepelerden yararlanmanız gerekiyor. Bu atkuyruğu yapmanın ilk şartı saçların ön kısmına ilk başta bir krepe uygulaması yapmaktır. Bu saçların ön kısmına bir hareket katacaktır. Böylece daha havalı gözükmesini sağlayacaktır. Saçlarınıza krepe attıktan sonra ön kısmından bir fırçayla tarayarak üstten bir atkuyruğu yapmanız gerekiyor. Lastik izinin belli olmaması için lastiğin etrafından da bir saç tutamı dolamanız mümkündür. Toplantısı olan ya da önemli bir işe giderken bu saç modeli tam size göredir.

Su Dalgası Topuzu
Su dalgası topuzları özellikle gündelik hayatta kullanılan saç modellerindendir. Bu saç modeli için dalgalı ya da kıvırcık saçlı kişilerin herhangi bir çaba harcamasına bile gerek yoktur. Saçlarını bir atkuyruğu yaparak kenarlarından çıkan saçları düzelttikten sonra çoktan hazırdır. Ancak düz saçlı kadınlar içinde dalgalar oluşturmak mümkündür. Saçları istediğiniz bölgeden bir atkuyruğu yaparak işe başlayınız. Bu kuyruğun masa ya da düzleştirici yardımıyla su dalgası oluşmasını sağlayınız ve saçın kenarlarından ince salaş tutamlar bırakınız. Bu sayede hem salaş hem de göz alıcı bir saça sahip olabilirsiniz.

Örgü Atkuyruğu Modelleri
Örgü ve atkuyruğu modelleri bizler için her zaman kurtarıcı saç modellerindendir. Bu nedenle kadınlar zamanları kısıtlı olduğu zamanlarda bu iki saç modelinden birisini tercih etmektedir. Atkuyruğuna bir örgü detayı vererek de bu şıklığı ikiye katlamanız mümkündür. Saçın yan tarafından ya da iki tarafından bir balıksırtı model örgü örmeniz gerekiyor. Daha sonra bu saçı geri kalan tutamlarla birleştirerek atkuyruğu yaparak bu modeli tamamlamış oluyorsunuz. Hem okulda hem de iş hayatında hemcinslerinizin gözleri üzeriniz de olacaktır.

Doğru yanlış at kuyruğu saç modeli

Doğru yanlış at kuyruğu saç modeli

Yabancı ünlülerin at kuyruğu saç modelleri

Yabancı ünlülerin at kuyruğu saç modelleri

Yıldızların seçimi ay kuyruğu saç

Yıldızların seçimi ay kuyruğu saç

Gelinler için at kuyruğu saç tavsiyesi

Gelinler için at kuyruğu saç tavsiyesi

Düz at kuyruğu saç modeli

Düz at kuyruğu saç modeli

Örgü at kuyruğu saç modelleri

Örgü at kuyruğu saç modelleri

3 farklı at kuyruğu saç modeli

3 farklı at kuyruğu saç modeli

Yüksek at kuyruğu modeli

Yüksek at kuyruğu modeli

Klasik at kuyruğu

Klasik at kuyruğu


PAYLAŞ
İlgili Konular