Kadın & Moda Sitesi
Bal Köpüğü Saç Modelleri ve Renkleri Galeri için tıklayın

Bal Köpüğü Saç Modelleri ve Renkleri

23 Mayıs 2018
Hemen hemen her ten rengiyle uyumlu olarak bilinen bal rengi saçlar farklı tonlarda, farklı tenler için tercih edilebilir. Bu makalemizde farklı tenlere yakışan bal rengi saç stillerini inceledik.

Bal köpüğü rengi hemen hemen çoğu ten rengi ile uyumlu olabilen bir saç rengi olarak bilinir. Bu sebepten dolayıdır ki kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen ve modası hiç geçmeyen renklerden biridir. Özellikle sarının bir çok tonu ile ten renkleri tezat oluşturduğu için, esmer renkli kadınlar tarafından çok sevilen bir renktir. Bu yazıda saçlarını bal köpüğü rengine boyamak isteyenler için bazı tüyolar vereceğim. Bunun yanında bal köpüğü saç modellerini içeren bazı görseller bulunacak.


Saçları bal köpüğü rengine boyarken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur;

  • Bal köpüğü rengi, her cilt rengi ile uyumlu olmakla birlikte daha çok esmer ve buğday tenli kadınlara yakışır. Açık ten rengine sahip kadınları bir miktar soluk gösterebilmektedir.
  • Bal köpüğü renginin elde edilmesi, açık renge sahip kadınlarda daha kolay olmaktadır. Koyu renkli sahip kadınlarda bu rengi elde etmek daha çok özen istediği için, özellikle ilk defa bu renge boyayan kadınlar bir uzmana bu işlemi yaptırmalı, evde kendileri boyamaya çalışmamalıdırlar. Aksi takdirde istenilen sonuç elde edilememekte ve saçın renginin toparlanıp istenilen hale getirilmesi çok daha uzun zaman almaktadır.
  • Bal köpüğü rengi, istenilen renk tonuna bağlı olarak bir miktar bakır rengi içermektedir. Bu sebepten dolayı saçın önceki rengine, istenilen rengin tonuna, içerdiği bakır rengin miktarına ve saçın cinsine göre bakır renginin akması ile ilk boyama esnasında elde edilen renk değişebilir ve farklı reaksiyonlar gösterebilir. Bu sebepten dolayı dikkatli olmakta ve keskin bir renk geçişi yapılacaksa daha aşamalı olarak yapmakta fayda var.
  • Bal köpüğü rengi, sıcak bir hava katmaktadır saçlara. Renk geçişleri veya ombre yaptırarak aynı zamanda saçlarda canlı bir hava elde etmek de mümkündür.
  • Bu renk her boy ve şekildeki saçlar ile uyumludur. Ancak en çok yakıştığı saç modeli benim görüşüme göre dalgalı saçlar. Özellikle renk geçişleri ile birlikte kullanılırsa oldukça canlı ve hoş bir görünüm elde etmek mümkün.
  • Son olarak bu renkteki saçlar ile koyu renkli bir göz makyajı uyumlu olur. Dudak makyajında ise canlı renkli rujlar tercih edilmeli.

Bal Köpüğü Saç Renklerinden Örnekler


PAYLAŞ
İlgili Konular