Kadın & Moda Sitesi
Bayan Saç Modelleri 2018 Yılının Popülerleri

Bayan Saç Modelleri 2018 Yılının Popülerleri

24 Ocak 2018
Bayanların kendileri ile ilgili en çok önemsedikleri şeylerden bir tanesi de elbette ki saçlarıdır. Saçlar genel görünümde en çok dikkat çeken unsur olarak dışarıya görünür. Hal böyle olunca güzel, bakımlı ve şık bir saç modeli elde etmek son derece önemli. Bu saç modelleri ise bir taraftan değişmeyen kurallara sahip iken diğer taraftan da gayet güncel […]

Bayanların kendileri ile ilgili en çok önemsedikleri şeylerden bir tanesi de elbette ki saçlarıdır. Saçlar genel görünümde en çok dikkat çeken unsur olarak dışarıya görünür. Hal böyle olunca güzel, bakımlı ve şık bir saç modeli elde etmek son derece önemli. Bu saç modelleri ise bir taraftan değişmeyen kurallara sahip iken diğer taraftan da gayet güncel ve sürekli değişimde olan ve trendlerin etkisinde kalan bir modaya sahip. Saç modasında değişik modeller bulunuyor. Bazı bayanlar bunları güncel olarak takip etmeyi tercih ederken bazı bayanlar ise kendine yakışan modeli ya da sevdiği modeli uzun yıllar değiştirmeden kullanmaya devam ediyor. Şimdi sizler için trend saç modellerinden kısaca bahsedeceğiz.


Bayan saç modellerinde kısa saçlara değinerek başlayabiliriz. Kısa saçlar genç ya da yaşlı birçok kadının favorisi. Rahatına düşkün ve konforlu olmayı seven bayanlar için vazgeçilmez. Bayan kısa saç modellerinde ise şık birçok alternatif var. Bu alternatiflerden ilki elbette ki bob modeli. Bob modeli saçlar bildiğiniz gibi arkada kısa olan ve önlere doğru uzayarak gelen asimetrik bir model. Katlı modelleri olduğu gibi hiç katı bulunmayan modeller de var. Katlı modeller kullanım açısından rahat olmakla birlikte düz kesim olan bob modelinde saçlarınızın her zaman bakımlı ve fön çekilmiş şekilde olması gerekiyor.

Saç modellerinde kısa saçlarda ilk olarak karşımıza çıkan bob model saç kesimi artık sadece kısa olan saçlarda değil orta uzunluktaki saçlarda da karşımıza çıkıyor. Omuz hizasına kadar dökülen saçlarda bob modeli oldukça popüler. Hatta son sezonun en trend görüntülerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu modelin bir avantajı ise farklı saç tarzlarına uygun olması. Düz saçlar zaten bildiğiniz gibi bob modelinin en uyun şekilde kullanıldığı saçlardan bir tanesi. Ancak bu model dalgalı saçlarda da kullanılabilir. Ancak kıvırcık saçlarda pek mümkün olmayacaktır. Kıvırcık saçlarda bu kesim yapılsa da bob modeli gibi bir görüntü elde etmenizi sağlamaz. Orta uzunluktaki saçlarda bir diğer popüler olan model ise dalgalı kesimler. Eğer saçınız çok düz değil ise katlı bir kesim ile bu dalgaları ortaya çıkarabilirsiniz. Ancak dalgalı ise düz kesim ile de şık bir görüntü elde edeceksiniz.

Gelelim uzun saç modellerine. Uzun saçlarda aslında alternatif çok fazla. Ancak doğal dalgalar ve bukleler bu sezonun en trend görüntüleri arasında yer alıyor. Dalgalı saçların kendi içerisinde ahenkli duruşları günlük kullanım için ideal bir görüntü verilmesini sağlıyor. Bu görüntü ile saçlarınız eğer dalgalı ise rahat edeceksiniz. Eğer düz saçlara sahipseniz kalıcı bir dalga uygulaması yaptırabilirsiniz. Ancak bu da sizi uzun süre bağlayacaktır. Eğer maşa ile böyle bir uygulama yaparsanız daha kısa süreli bir dalga işlemi yapmış olacaksınız. Zahmetsiz ve doğal bir şıklık elde etmiş olacaksınız.

Uzun saçlarda diğer bir model ise fazla düz ve çok minimal görüntüye sahip bir model. Bu model için saçları ortadan ayırın ve dümdüz şekilde fön çekin. Eğer modern tarzda giyinmeyi ve sade renkleri tercih ediyorsanız bu saç modeli tam size göre olacaktır. Düz renk kullanmanız ideal olur. Ancak bunu renklendirme imkanınız da var. Ombre ve ışıltı gibi yöntemler ile düz saçlarınıza hareket katın. Ayrıca saç dipleriniz boyanmayacağı için geri dönüşü olan bir uygulama yaptırmış olacaksınız. Aynı zaman da saçlarınızın yıpranma ihtimali de bu durumda çok daha az olacaktır. Saç modelleri arasından siz de zevkinize hitap eden bir modeli bulabilirsiniz.

Bayan Saç Modellerinden Örnekler

2018 Saç Modelleri

2018 Saç Modelleri

Bayan Saç Kesimleri

Bayan Saç Kesimleri

Bayan Kıvırcık Saç Modelleri

Bayan Kıvırcık Saç Modelleri

Bayan Abiye Saç Modelleri

Bayan Abiye Saç Modelleri

Bayan Siyah Saç Modelleri

Bayan Siyah Saç Modelleri

Bayan Topuz Saç Modelleri

Bayan Topuz Saç Modelleri

Bayan Bukleli Saç Modelleri

Bayan Bukleli Saç Modelleri

Bayan Kısa Saç Modelleri

Bayan Kısa Saç Modelleri

Bayan Örgü Saç Modelleri

Bayan Örgü Saç Modelleri

Bayan Kısa Kesim Saç Modelleri

Bayan Kısa Kesim Saç Modelleri

Bayan Kahve Saç Modelleri

Bayan Kahve Saç Modelleri

İlginç Saç Modelleri

İlginç Saç Modelleri

Sarı Saç Modelleri

Sarı Saç Modelleri

Bayan Saç Modelleri ve Yapımı

Bayan Saç Modelleri ve Yapımı

Bayan Saç Modelleri Yapılışı

Bayan Saç Modelleri Yapılışı

En Güzel Saç Modelleri

En Güzel Saç Modelleri

Bayan Saç Modelleri

Bayan Saç Modelleri

2018 Bayan Saç Modelleri

2018 Bayan Saç Modelleri


PAYLAŞ
İlgili Konular