Kadın & Moda Sitesi
Bayanlar İçin 2018 Modern Şalvar Modelleri

Bayanlar İçin 2018 Modern Şalvar Modelleri

09 Mart 2018
Her ne kadar şalvar dendiğinde akla demode bir giyim ekolü gelse de aslında günümüzde de şalvar özellikle post modernizm ile birlikte kendini tekrar göstermeye başlamıştır diyebiliriz. Git gide artan oranla markalar artık modern şalvar tipleri de üretmeye başlamış ve bunlar çeşitli ihtiyaçlara göre kategorilendirilmiştir. Tanımlandığında apış arasına gelen yeri çok bol olan, bele uçkurla bağlanan […]

Her ne kadar şalvar dendiğinde akla demode bir giyim ekolü gelse de aslında günümüzde de şalvar özellikle post modernizm ile birlikte kendini tekrar göstermeye başlamıştır diyebiliriz. Git gide artan oranla markalar artık modern şalvar tipleri de üretmeye başlamış ve bunlar çeşitli ihtiyaçlara göre kategorilendirilmiştir. Tanımlandığında apış arasına gelen yeri çok bol olan, bele uçkurla bağlanan geniş üst donu olarak tanımlanan bu kıyafet eskilerde rahatlığından ve geleneklerden dolayı erkeklerde çok tercih edilen bir modeldi. Günümüzde ise bu kıyafetin yeniden yorumlanması ile git gide artan oranda kadın şalvar tercih etmeye başladı diyebiliriz. Bu yazımızda ise size bazı modern şalvar modellerini anlatmaya çalışacağız.


Silvia Pantolon-Şalvar Türleri
Bu modeller aslında bir pantolon ve şalvarın karışımı gibi gözükmektedir desek daha doğru bir izlenim yaratmış oluruz. 4 adet detay düğmesi bulunan bu model yanlardan göğüs kemerine benzeyen iki adet ip ile bacaklara bağlanmıştır. Bacaklardan edinilen sıkmaç görüntü ile nostalji havasını yitirmeyen bu model klasik bir şalvar kadar da geniş olmadığı için modernliğinden de bir şey kaybetmiş sayılmaz. Genellikle salaş bir görünümü olduğu için bu kıyafeti günlük yaşamda rahatça kullanabilirsiniz. Fakat iş hayatında, özel gün ve davetlerinizde bu model ihtiyaçlarınızı karşılamakta zorlanacaktır. Modelin iki adet pantolon cebi bulunması ise fonksiyonelliği artıran detaylar arasındadır.

Madrid Şalvar Türleri
Adını ilk moda haline geldiği İspanya’nın başkenti Madrid’den alan bu model ise klasik şalvar görünümüne biraz daha yakınken bu görünümü açık ve modern renklerle telafi etmek için genellikle açık tonlarda modelleri kullanılır. Bu şalvar modelini klasik şalvardan ayıran nokta ise şalvarın bele tutulduğu noktanın uzun bir etek tutmacına benzemesidir. Böylelikle tutunduğu bölgede vücudu belli eden bu detay şalvarın kalanı ile ters bir görünüm oluşturur ve modern bir izlenim katar. Bu modelin oldukça sade olduğunu belirtmek gerekir. Yeşil, haki, turkuaz gibi açık tonda renkler ile kullanıldığında oldukça iddialı da gözüken bu şalvar iş hayatınız için de uyumlu olabilecek bir modeldir. Günlük yaşamınızda rahatlığından dolayı gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bu model özel gün ve gecelerinizde gecenin konseptine göre çeşitli aksesuarlar ile kombin halinde kullanılabilir.

Rio Şalvar Modeli
Bu şalvar modeli de Madrid şalvar modelinde olduğu gibi ismini meşhur olduğu şehirden alan başka bir modeldir. Brezilya’nın Rio De Janeiro kentinde kendine hayat bulan bu model aslında yarım bir uyku tulumu görünümündedir diyebiliriz. Genellikle açık tonda renkler ile kullanılan bu model için göbek ile arasında kalan tutamaç yerinde iki şerit halinde inci taşlar ile döşeme yapılmış ve klasik görünüm daha modern bir tarz ile harmanlanmıştır. Bacak bölümü normal şalvardan daha yukarıda olan bu modelde dizin altında çok da fonksiyonel olmayan bir cep bulunur. Bu cep aslında fonksiyonellikten ziyade şık bir duruş için eklenmiştir diyebiliriz. Yeşil, haki, turkuaz gibi açık tonda renkler ile kullanıldığında oldukça iddialı da gözüken bu şalvar iş hayatınız için de uyumlu olabilecek bir modeldir. Günlük yaşamınızda rahatlığından dolayı gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bu model özel gün ve gecelerinizde gecenin konseptine göre çeşitli aksesuarlar ile kombin halinde kullanılabilir.

Playa Şalvar Modeli
Adı şalvar modeli olsa da bu modelin pantolona daha yakın bir görüntü çizdiğini hemen belirtelim. Genellikle koyu tonda renkler ile tercih edilen bu model bir pantolonun daha geniş halini andırsa da büklümlü kıvrımları ile şalvar görüntüsünü de çizebilmektedir. Apış arasından aşağıya sarkan bölümü daha geniş olan bu model oldukça rahat bir modeldir. . Günlük yaşamınızda rahatlığından dolayı gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bu model özel gün ve gecelerinizde ise tavsiye edilen bir model değildir. İş hayatında ise birkaç aksesuar yardımı ile oldukça şık bir görünüm elde etmek bu modelle gayet mümkün. Siz de modern bayan şalvar modelleri hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Şalvar Modellerinden Örnekler

Fiyonklu şalvar pantolon

Fiyonklu şalvar pantolon

Şalvar elbise modeli

Şalvar elbise modeli

Şalvar pantolon modeli

Şalvar pantolon modeli

Kapri şalvar modelleri

Kapri şalvar modelleri

Modern şalvar

Modern şalvar

Kadınlar için siyah şalvar

Kadınlar için siyah şalvar


PAYLAŞ
İlgili Konular