Kadın & Moda Sitesi
Beyaz, Haki, Bordo Renkli Mont Modelleriyle Kışı Sıcak Geçirin Galeri için tıklayın

Beyaz, Haki, Bordo Renkli Mont Modelleriyle Kışı Sıcak Geçirin

27 Ocak 2019
Kış aylarında giyebileceğiniz birbirinden farklı tarzlarda ve değişik renk seçeneklerinde mont modelleri. Modellerin fiyatları ve satın alma seçenekleri makalemizde.

Dış giyim kış sezonu yaşayan ülkeler için en gerekli kıyafetlerden birisi haline gelmiştir. Kışı sert yaşayan, ılık yaşayan iklim kuşaklarına göre de montların ya da dış giyim ürünlerinin üretim faktörlerinde değişimler söz konusu olmaktadır. Türkiye’de Erzurum bölgesine özel tasarlanacak olan dış giyim ürünleri ile Akdeniz bölgesine üretilecek olan ya da bu bölgede satılacak olan dış giyim tasarımları farklılık gösterecektir. Bu nedenle markaların dış giyim alanında tasarımları aynı olsa bile ürün içerikleri farklı olan ürünler tasarlayacaktır.


Ancak son zamanlarda dış giyim alanında ürünün işlevli olmasından ziyade daha çok görünümü ön planda tutulmaktadır. Montlar aynı zamanda markaların kendi belirledikleri özel tasarım içeriklerine de sahip olabilmektedir. Bazı markalar kaz tüyü gibi sıcak tutabilecek ürünler kullanırken kimi markalar polyester ürünler kullanabilir. Bu bir dönem insanlar için daha önemli bir unsurken artık insanlar için tercih kalıpları değişim göstermeye başlamıştır. Özelikle insanların dış dünyalarında görselliğe çok önem veren hayatlar üzerine kurulu mantık yapılarına bağlı olarak ürünün içeriğinden ziyade ürünün dış görünümü ve tasarımı daha değerli kılınmaktadır. Hazır giyim markaları bunun artık farkında olduğu için tasarımı ön plana çıkartırken ürünün özelliklerini daha kalitesiz ürünlerden yapabilmektedir. Bu tüm markalar için geçerli değildir. Ya da her marka için geçerli ancak her ürün için geçerli olmayabilir.

Fiyat ve Kalite Açısından Colins
Günümüzde özellikle Türkiye şartlarında orta gelir durumuna ve alt gelir seviyesine sahip insanların yoğunluk gösterdiği dönemde dış giyim bir ihtiyaçtan çok lüks giyim haline gelmeye başladı. Özellikle 2018 dönemi kış koleksiyonları çok yüksek ücretlerle piyasaya çıktı. Dış giyim alanında ucuz ve tasarımı güzel ürün almak isteyen kişiler daha korunaksız dış giyim tercih ederken, görsel ve koruma gücü yüksek montların fiyatları da el yaktı.

Bu sene koleksiyonlarında renkli tasarımlara sahip olan montlar daha çok dikkat çekiyor. Özellikle şişme ve geniş görünümlere sahip olan montlar genç bireylerin tercihlerini bu ürünlerde yoğunlaştırıyor. Özellikle 2018-2019 dönemi kış koleksiyonlarında beyaz renklerde montlar çok sık tercih edilmeye başlandı. Genellikle kış aylarında beyaz giymekten çekinen kadınlar özellikle iki senedir açık renklerde mont tercihleri yapmaktadır.

Daha kısa ve vücudu saran modellerde ki beyaz mont tasarımları birçok kadının gözdesi haline geldi. Son dönemlerin en çok tercih gördüğü mont türlerinden biriside katlandığı zaman az yer kaplayan montlar oldu. Bir dönem şişme montlara ara verilen kış döneminde bu tür ürünler tercih edildi. Bu süreç bir yumuşama süreci olarak tabir edilirse, hemen ardından yerini şişme ve kabarık montlara bıraktı.

Colins Mont Modelleri Fiyatları ve Satın Alma Seçenekleri
Resimlerde gördüğünüz modelleri ve yeni sezon için eklenen mont modellerini satın almak, fiyatlarını incelemek ve diğer detayları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular