Kadın & Moda Sitesi
Büyüleyici Küllü Saç Renkleri ve Modelleri Galeri için tıklayın

Büyüleyici Küllü Saç Renkleri ve Modelleri

24 Mayıs 2018
Son yılların trend renklerinden olan küllü saç renkleri artık bayanların fazlaca tercih ettiği renkler arasında yerini alıyor. Genelde olgun bayanların tercihi olan kül rengi saçlar zaman zaman genç kızlar tarafından da tercih ediliyor.

Son yıllarda moda olan renklerden biri de küllü saç renkleri. Bu rengi tutturması oldukça zor olmasına rağmen, yine de bayanların vazgeçilmez tercihlerinden biri. Genellikle olgun bayanların, zaman zaman da gençlerin  uyguladığı renk durumunda. Birbirinden güzel ve çekici renk tonlarıyla gözleri her zaman üzerinizde toplamayı başarabiliyor. Küllü  tarzda olan renkleri birebir yakalamak çok uğraştırıcıdır, çoğu zaman kadınların bu renkten vazgeçebilmesini sağlayabilir. Açık tenli insanların, bu rengi yaptırması uygun olmayabilir, zaten saç rengi çok açık oluyor ciltte beyaz olunca, hoş bir hava yaratmaz.


Ancak koyu ve ışıltılı makyajlar yaparak destekleyebilirsiniz. Çünkü; küllü kumral renkler  mat ve soluk bir görünüme sahiptir. Beyazlamış saç tipine benzer, çoğu tonu o yüzden genel de olgun bayanlar tercih ediyor. Küllü saç modelleri insanı daha olgun gösteriyor. Küllü saç  boyasını çok esmer olan insanlara yakışmıyor uzak durmak gerek, çok sırıtabilir. Ama hafiften buğday tenli insanlarda gayet güzel uyum sağlıyor. Bir de şundan bahsedelim; koyu saça sahip kişilerin bu saç rengini tutturması zaman alabilir çok aşamadan geçmesi gerekir. Kuaförde açtırması gerekir, biraz sabır lazım açıkçası. Saç tonu açık kişilerde ise bu işlem çok uzun sürmüyor. Bir kaç ton açığı yada koyusuyla halledilebiliyor.

Gerçekten kadınların son yıllarda çok tuttuğu bir renk olmasına karşın, soğuk renklerden biri olduğu için kişinin yüz ifadesine de bu soğukluk yansıyabiliyor. Bu saç rengini yaptırmak için çok iyi bir karar vermek gerekir. Bu tonlar boyandıktan sonra farklılaştırabiliriz mesela; saça ışıltı yapılabilir, sarı renklerle filan balyajlar attırarak daha güzel ve çekici bir tarz elde edebiliriz. Saçı beyazlayan insanlar için en ideal renktir aslında, tabi ki zevk meselesi kişiden kişiye değişir.

Küllü Saç Renkleri ve Modellerinden Örnekler

Bu rengi evde hazırlamayı tavsiye etmiyoruz eğer şansınız yoksa yeşil renge dönebiliyor, ama şansınız varsa da muhteşem havalı saçlara sahip olabilirsiniz. En iyisi işini iyi yapan bir kuaförde yaptırmak, bu en doğru karar. Makyajı çok seven bir saç rengidir özellikle açık bir ten rengine sahip bayanlara duyurulur. Her zaman dediğimiz gibi çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır, ve bütün güzellikler kadınlar için. Değişim sırası sizde hanımlar.


PAYLAŞ
İlgili Konular