Kadın & Moda Sitesi
Dışarı Çıkarken Yapılabilecek Kolay Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Dışarı Çıkarken Yapılabilecek Kolay Saç Modelleri

15 Mayıs 2018
Kadınlar işe giderken ya da okula giderken bakımlı ve güzel görünmek isterler. Dışarı çıkarken bazen hızlı bir şekilde saçları düzene sokmak gerekir. İşte dışarı çıkarken yapılabilecek hızlı saç modelleri.

Bayanlar kaç yaşında olursa olsunlar dış görünüşleri onlar için çok önemlidir. 7 yaşındaki küçük bir kız çocuğu için de, 70 yaşındaki bir bayan için de durum aynıdır, değişmez. Kendilerini her daim güzel görmek ve etrafındaki insanlardan sürekli iltifat almak isterler. Dışarıdan kusursuz ve bakımlı görünmek için ne yapmak gerekiyorsa harfiyen uygularlar. Saçların bayanlar için ne derece önemli bir yere sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Bakımlı ve düzgün saçlara sahip olmayı hangi bayan istemez ki? Ancak her zaman aynanın karşısına geçip saatlerce bakım yapmak ve model vermek mümkün olmayabiliyor. İşe giderken, okula yetişmeye çalışırken veya markete giderken kısa sürede saçları toparlayıp veya şekil verip, dışarı çıkılması gereken durumlar olabiliyor. Doğal olarak düz saçlara sahip olan bayanların saçlarına model vermeleri, gür ve dalgalı saçlara sahip olan bayanlardan daha kolaydır. Ancak herkes saç konusunda şanslı olmayabiliyor. Bizler bu yazımızda en kısa sürede ve en az uğraşla yapılabilecek saç modellerini sizler için paylaşacağız.


Kadınlar dışarı çıkarken ister işe gitmek için olsun, ister okula gitmek için olsun saçlarının ve dış görünüşlerinin şık ve bakımlı görünmesini isterler. Dağınık ya da uçuk kaçık modellerdeki saç trendleri her ortama uygun olmayabilir. Bazı modeller var ki, hem aynanın karşısında çok uzun vakit geçirmenizi gerektirmez, hem herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir modeldir, hem de her ortamda kullanılabilecek modellerdendir.

Yarım toplu saç: Bu saç modeli derli toplu bir görünüm katar. Üstten saçlar toplanır, aşağısı serbest bırakılır ve çok kısa sürede istenilen güzel görünüm elde edilir. Üzerinde ufak tefek bazı değişiklikler yapılarak alışılmış olan klasik görünümden de uzaklaşılabilir.

Topuz Saç Modelleri: Topuz dediysek düğünlerde yapılan dağınık topuzlar aklınıza gelmesin. Dağınık topuzlar daha çok özel günlerde kullanılır, günlük hayatta her ortama uyum sağlamayabilirler. Balerin topuzu dediğimiz topuz şekli, hem sade görünüşüyle hem kolay yapımıyla her ortama uyum sağlayabilecek modellerden biri. Yapılışı ise çok basit; önce saçlar tepeye doğru bağlanır, bir lastik ya da toka ile bağlanır. Daha sonra saç süngeri saçın içerisine geçirilir, sprey yardımıyla saçın yoğunluğu süngerin etrafına doğru yayılır ve toka yardımıyla tutturulur. İşte size harika bir saç modeli.

At kuyruğu Saç Modelleri: Saçlarınıza bu modeli uygulamadan önce bir düzleştirici ile şekillendirmek daha iyi bir görünüm kazandıracaktır. Düzgün bir şekilde toplanmış olan saçlarla günlük hayatta doğal, bakımlı ve şık görünüme sahip olabilirsiniz.

Dalgalı saç uçları: Maşayla lüle lüle yapılmış olan saç modeli, günlük kullanımda çok fazla tercih edilmez. Bizim bahsettiğimiz ise doğal görünümü yakalamak için akşamdan bigudilerle sarıp, spreylemek ve sabah bigudileri açıp parmaklarla şekil vermek. Böylece çok uğraşmadan doğal ve şık bir görünümü yakalayabiliriz.

Düz saçlar: Doğal olarak düz saçlara sahip olan bayanların işlerinin daha kolay olduğunu söylemiştik. Fakat dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olan bayanlar da akşamdan saç düzleştiricisiyle kısa sürede model verip, sabah çok uğraşmadan istedikleri parlak ve düz modeli elde edebilirler.


PAYLAŞ
İlgili Konular