Kadın & Moda Sitesi
Diz Üstü Çorap Kombinleri İle Popüler Kız Olun

Diz Üstü Çorap Kombinleri İle Popüler Kız Olun

27 Şubat 2018
Giyim ve moda söz konusu olduğu zaman küçük ayrıntılar ve aksesuar kullanımı önem kazanıyor. Son dönemde ise seçilen çoraplar oldukça popüler bir hal aldı. Normalde çok basit bir giyim parçası olsa bile kullanımına göre değişiklik gösteriyor. Sıradan bir kombini ve sıradan kıyafetleri bile tercih edeceğiniz çorap ile birlikte bir anda daha trend ve daha farklı […]

Giyim ve moda söz konusu olduğu zaman küçük ayrıntılar ve aksesuar kullanımı önem kazanıyor. Son dönemde ise seçilen çoraplar oldukça popüler bir hal aldı. Normalde çok basit bir giyim parçası olsa bile kullanımına göre değişiklik gösteriyor. Sıradan bir kombini ve sıradan kıyafetleri bile tercih edeceğiniz çorap ile birlikte bir anda daha trend ve daha farklı bir kombin haline getirebilirsiniz. Çorap modellerinde soket çoraplar ile farklılık oluşturabileceğiniz gibi diz üstü çoraplar ile de çok farklı modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Birçok tarzda şık bir kombin oluşturmanız sadece bir çorap seçimi ile bile mümkün olacaktır.


Diz üstü çorap modellerinde çok farklı alternatifler var. Önemli olan nasıl bir kombin ile kullanacağınız. Ancak diz üstü çorapları etek, şort ya da elbiseler ile kullanabilirsiniz. Kısa boylu olan parçalar bu çoraplar ile kullanılabilir. Ancak bu kombinleri tercih edecek olan bayanların daha çok düzgün fiziğe sahip olması son derece önemli. Fazla kilolarınız ve bu tarz problemleriniz var ise bu tarz kombinleri tercih etmenizi önermiyoruz. Ayrıca yaş itibari ile de genç yaştaki bayanların kullanmasını önerebiliriz. Belirli bir yaşın üzerindeki bayanlar için bu tarz diz üstü çorap kombinleri uygun olmayacaktır. Genç kızlara ve genç bayanlara bu tarz kombinler uygun olabilir.

Diz üstü çorap kombinlerinde dilediğiniz tarzda bir kombin hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz gayet salaş ancak bir o kadar da dikkat çekici bir kombin hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir sweat shirt kullanabilirsiniz. Bu kombinin altına spor ayakkabı kullanabilirsiniz. Bu şekilde günlük hayatta daha salaş ve spor bir kombin elde edebilirsiniz. Ancak daha çekici bir kombin elde etmeniz de mümkün. Bunun için de mini bir etek ya da mini bir şort üzerine şifon bir bluz giyebilirsiniz. Bu kombinde de topuklu bir bot ya da çizme kombininizi tamamlayacaktır. Bu kombin ile ise daha şık bir ortama, bir akşam yemeğine katılabilirsiniz. Şimdi görsel kombin örnekleri vererek diz üstü çorap kombinlerini ne şekilde kullanabileceğinize örnekler verelim.

Diz Üstü Çorap Kombinlerinden Örnekler

Diz üstü çorap kombinleri

Diz üstü çorap kombinleri

Hem çok şık hem de çok iddialı bir günlük diz üstü çorap kombini çıkıyor karşımıza. Bu modelde kot ve siyah bir şort tercihi yapılmış. Diz üstü çorap içine daha ince bir külotlu çorap kullanılmış. Bu kombinlerde genel olarak dikkat edilmesi gereken nokta da asla çıplak ten üzerinde kullanmamak olacaktır. Bu şekilde daha şık bir kombin elde edebilirsiniz. Şort üzerine kırmızı ve dar bir body, yine kombine uygun olacak ve renk katacak şekilde de salaş bir şal detayı kullanılıyor.

Deri etek diz üstü çorap kombinleri

Deri etek diz üstü çorap kombinleri

Bu kombin ise daha şık bir alternatif olarak çıkıyor karşımıza. Deri ve bordo renkli bir kloş etek üzerine dar bir siyah body ile kullanılmış. Bu gibi dar ve kısa bir kombin kullanıldığı zaman üzerinde salaş bir ceket kullanmak çok isabetli bir seçim olacaktır. Burada da etek ile kombin olacak şekilde siyah deri kolları olan ve beden kısmı açık gri bir ceket tercih edilmiş. İçte kullanılan çorap ise bu kez ten rengi.

Diz üstü çorap modelleri

Diz üstü çorap modelleri

Yine şık bir diz üstü çorap kombini görüyoruz. Bu modelde bu çok daha günlük bir şıklığa uyarlanmış. Siyah ince çorap üzerine opak bir diz üstü çorap tercih edilmiş. Siyah mini bir etek, üzerine salaş bir beyaz kazak ve üzerinde de bu kombini günlük kullanılabilir yapacak şekilde kırçıllı bir oversize ceket kombin edilmiş.

En güzel diz üstü çorap kombinleri

En güzel diz üstü çorap kombinleri

Bu kombin de oldukça günlük ve salaş. Bu kombinde siyah bir şort ve ince ten rengi çorap üzerine siyah bir diz üstü opak çorap var. Üst kısımda ise bunu dengelemek amacı ile beyaz salaş bir bluz kullanılmış. Üzerinde de kot bir oversize gömlek ile daha salaş bir hava katılmış. Kullanılan çanta da bu kombini dengelemek ve tamamlamak adına gayet iyi bir seçim.

En yeni diz üstü çorap

En yeni diz üstü çorap

Genç kızlar için trend bir kombin önerisi bu görsel. Ten rengi ince çorap üzerinde yine diz üstü bir opak çorap kullanılmış. Kolej görüntüsü vermek için pileli ve bol bir siyah mini deri etek tercih edilmiş. Üstte ise beyaz bir tişört ile bu görüntü daha dengelenmiş ve spor bir havaya bürünmüş. Kullanılan bere ile de bu trend hava pekiştirilmiş.

Kış elbisesi diz üstü çorap kombinleri

Kış elbisesi diz üstü çorap kombinleri

Diz üstü çorap kombinlerini ofis stiline ve kış aylarına da uyarlamanız mümkün. Bu kombinde bunun en ideal halini görüyoruz. Modelde mini bir kış elbisesi tercih edilmiş. Çan etekli olan bu etek kombininde siyah opak çorap kullanılmış. Daha resmi bir görüntü vermek için ise camel renkte trençkot tercih edilmiş. Bütün parçalar ve detaylar bir araya geldiğinde ofis şıklığı için gayet ideal ve şık bir kombin ortaya çıkmış. İş hayatında da şıklığını konuşturmak isteyen ve sıradanlıktan uzak bayanlar için bu kombin ideal olacaktır.

Modern diz üstü çorap kombinleri

Modern diz üstü çorap kombinleri

Daha modern ve daha cüretkar bir kombin önerisi isteyenler için bu bir örnek olacaktır. Eskitme bir kot şort ve bunu siyah renkli parçalar ile tamamlamak çarpıcı bir sonuca götürecektir. Siyah bir body ve siyah deriden bomber ceket bu kombin için seçilen spor parçalar olarak ideal olacaktır. Çorap olarak ise ince siyah çorap üzeri opak tercih edilmiş. Çanta ve ayakkabı ile de kombin sıradanlıktan uzaklaştırılmış.

Siyah diz üstü çorap kombinleri

Siyah diz üstü çorap kombinleri

Hem çok salaş hem de çok trend bir diz üstü çorap kombini görüyoruz. Bu kez kombinde altta siyah bir şort kullanılmış. Siyah ve beyaz kazak ile değişiklik katılan kombinde renk katmak adına da taba renkli bir çanta tercih edilmiş. Bere ve hırka detayı bu kombini sonbaharda kullanmak için gayet ideal seçimler.

Sokak modası diz üstü çorap

Sokak modası diz üstü çorap

Genelde siyah opak çorap ile yapılan kombinleri gördük. Bu modelde ise daha farklı olarak taba renkli bir diz üstü çorap tercih edilmiş. Ekose desenli ve yine kahve tonlarında çizgiler barındıran mini etek üst tarafta çizgili tişört ile spor bir havaya sokulmuş. Kızıl hırka da kombini daha renkli bir havaya sokuyor.

Şık diz üstü çorap kombinleri

Şık diz üstü çorap kombinleri

Bu örnekte ise opak yerine iç gösteren bir diz üstü çorap tercihi kullanılmış. Ancak görüntü açısından şık bir model olduğu söylenemez. Mini elbise üzeri kazak ile birlikte bu kombinin opak çoraplı hali kullanılmış olsa idi çok daha iyi bir görüntü elde edilecekti. Bu yüzden esinlenme amacı ile tercih edilebilir.

Şort ile diz üstü çorap kombinleri

Şort ile diz üstü çorap kombinleri

Bu kez kot şort kombininde çorap rengi olarak açık gri tercih edilmiş. Açık mavi renkli olan şort yine siyah parçalar ile kombin edilmiş. Kombine farklılık katmak için ise boyuna gri renkli bir atkı bağlanmış.

Yeni diz üstü çorap kombinleri

Yeni diz üstü çorap kombinleri

Bu model ise çok daha dikkat çekici bir kombin. Mini bir etek bu kez renkli tercih edilmiş ve kürklü yakaya sahip olan bir deri ceket ile birlikte kullanılmış. Kloş etek ile çorap uyumu hem cesur hem de şık.


PAYLAŞ
İlgili Konular