Kadın & Moda Sitesi
Düşük Belli Bayan Kot Pantolon Modelleri

Düşük Belli Bayan Kot Pantolon Modelleri

27 Mart 2018
Kot pantolonlar piyasalarda yer aldığından bu güne hem erkeklerde hem de bayanların vazgeçilmez parçaları oldu ve olmaya devam ediyor. Çok kullanışlı olması, her ürünle kombin yapılabilmesi ve pratik kullanımı bu pantolonların hem şık hem de spor tarzı karma yapmamızı kolaylaştırmış durumda. Üzerimize alacağımız şık bir blazer ceket ile akşam yemeğine gitmek bile mümkün. Kadınlar için […]

Kot pantolonlar piyasalarda yer aldığından bu güne hem erkeklerde hem de bayanların vazgeçilmez parçaları oldu ve olmaya devam ediyor. Çok kullanışlı olması, her ürünle kombin yapılabilmesi ve pratik kullanımı bu pantolonların hem şık hem de spor tarzı karma yapmamızı kolaylaştırmış durumda. Üzerimize alacağımız şık bir blazer ceket ile akşam yemeğine gitmek bile mümkün. Kadınlar için özellikle İspanyol paça kotları, topuklu ayakkabılarla ya da dar paça kotları yine topuklu ayakkabı kombini yaparak şıklığı yakalayabilirler. Düşük belli kot pantolon modelleri geçtiğimiz yıllarda çok moda bir pantolon türüydü. Son dönemlerde daha çok yüksek belli pantolonlar tercih edilse de yine düşük bel pantolon kullanmayı seven kadınlar da bulunmaktadır. Düşük belli pantolonlarda kadınların kendine güvendiği vücutlarını göstermelerini, fiziklerini ortaya koydukları ve göbeği olmayan fit bayanların tercih ettiği kotlardır. Üzerinize bit tişört ya da penye ile mükemmel bir kombin oluşturabilirsiniz.


Konu kot pantolonlar olunca bu ürünlerin çeşitliliği konusunda yelpaze oldukça geniş. Üzerinde değişiklik yapmak da mümkün. Bu pantolonlarda pantolonun paçaları değişebiliyor, bel boyları farklılaşabiliyor ya da renk ve desenleri farklılık gösterebiliyor. Düşük belli kot pantolon tercih eden bayanlarda güzel ve orantılı vücuda sahip olan kadınlar tarafından tercih edilmelidir. Hafif kısa üstlerle giyildiği zaman belinizi biraz açıkta bırakarak vücudunuzun güzelliğiyle ilgileri üzeriniz de toplamanız mümkündür. Dar paça pantolonlar daha çok tercih edilen bu pantolon türlerinde üzerinize giyebileceğiniz şık bluz ya da gömleklerle güzel ve şık bir kombin yaratılabilir. Gündüz kullanımlarda daha spor ayakkabı modelleri, akşam giyilmesi halinde stiletto gibi modeller tercih edilebilir.

Düşük Belli Kot Pantolonu Kimler Kullanmalı?
Düşük belli kot pantolon modelleri 2010 döneminde oldukça ilgi gören ve moda olan bir kot modeli türüydü. Her kadının ilgi gösterdiği bir modeldi. Ancak ülkemiz de o dönemde diğer bel türünde üretimler bulunamıyordu. Bu durum hem kilolu hem de zayıf insanların düşük belli kot kullanmasının önünü açıyordu. Ancak şöyle ki düşük belli kot pantolonlar daha çok zarif ve göbeksiz kadınlar tarafından tercih edilmelidir. Çünkü bu pantolonlar beli sıkacak ve bel bölgesinde kilosu olan kişilerin simit oluşumunu destekleyecek hem vücut yapısını bozacak hem de kötü bir görünüm oluşturacaktır. Düşük belli pantolonlarda kadınların boylarının da kısaldığı gözlemlenir. Bu nedenle bacak kalınlığı fazla olan kadınlar ve kısa olan kadınlar ufak değişimler yaparak kotu fiziğine uygun hale getirmelidir. Bu sizin olduğunuzdan daha kısa gözükmenize ve kötü görünmenize neden olacaktır.

Bu ipuçlarını anlattıktan sonra, gelelim kimlerin düşük bel pantolon tercih edebileceğine. Düşük belli kot pantolonu beli olmayan ve zayıf kadınlar tercih etmelidir. Bu kadınlar bu kot modelleriyle şıklığı kolaylıkla yakalayacak ve daha göz alıcı gözükmeyi başaracaklardır.

Düşük Belli İspanyol Paça Pantolonlar
Düşük belli kot pantolonlar çeşit çeşit paça modellerine sahiptir. Bu modellerden bir tanesi de düşük belli İspanyol paça kotlardır. İspanyol paça kotlar bacağın üst kısmında dar, dizin altından sonra genişleme gösteren pantolonlardır. Bu pantolonlar için bacak boyunuzun uzun olması ya da topuklu ayakkabıyla kombin yapılması gerekmektedir. İspanyol paça pantolonlar uzun bacak görünümünü severler. Ayrıca bu pantolonlar kullanan kişilere inanılmaz bir şıklık katar. Bu kot pantolon modelleriyle şık ve ince bir triko ya da basit bir gömlek giyerek kombin yapabilirsiniz. Ayrıca kot pantolonunuz rengi de bu kombinlerde ve sizlere katacağı hava da farklılık gösterecektir.

Yırtık Düşük Bel Kot Pantolon
Düşük bel kot pantolon döneminde başlayan bu moda dönem içinde çok tepki çektiği gibi çoğu kişinin de benimsediği bir model olmuştur. Düşük bel pantolon modelleri, yırtık kot desenleriyle renklendirilmiş ve tarz yaratan parçalar ortaya koyulmuştur. Bu dönemde bel modelleri değişim göstermiş olsa da pantolonlarda kullanılan yırtık modeller hala günümüz de devam etmektedir. Bu yırtık modeller bazen ufak ve tek bir bölgede olabilse de, bazı modellerde de paçanın birçok yerinde yırtıklara rastlanabilmektedir. Yırtıkların sadece diz bölgesinde ufak bir detayla olduğu gibi bunun dışında bacak üzerinde ya da tüm bacakta geniş yırtıkların oluştuğu da gözlemlenmektedir. Yırtık ve dar düşük model pantolon kullanmak isteyen kadınlar için fakir paça modelini de tercih etmelerini öneririm. Çünkü fakir paça pantolon paçaların putlaşmasını engelleyecektir. Bu sayede bir spor ayakkabı kullandığınız zaman size şık ve zarif bir görünüm kazandıracaktır.

Yüksek Bel Kot Pantolon Modelleri
Son dönemlerde oldukça ilgi gören bu modeller kadınların ve genç kızların tercih ettiği, tarzlarını yansıttığı bir modeldir. Geçtiğimiz yıllarda moda haline gelen bu model, düşük bel ya da normal bel pantolon kullanmayı sevmeyen kişileri çok mutlu etti. Bu modeller sayesinde beli saran ve simit oluşumunu engelleyen aynı zamanda da korse görevi gören pantolonlar olmuştur. Özellikle giyilen üst kıyafetleri içine sokarak kullanılması tercih edilen günümüz modasında şıklık yaratmaktadır.

Yüksek bel pantolonlar hem kilolu kadınlar tarafından hem de zayıf kadınlar ve genç kızlar tarafından tercih edilebilir. Yüksek bel pantolonlara ilaveten çeşitli desenlerinde yer verildiği bu pantolon modası belki de günümüz de en büyük tekstil ürünü olmayı başarmıştır. Düşük bel modasında kilolu kadınların ya da bel bölgesinde yağlanma yaşayan kişilerin tercih etmek zorunda kaldığı ve simit oluşumunu desteklediği için çok şikayet edilmiş, kendilerine uygun pantolon bulmakta zorluk çekmişlerdir. Özellikle 70 ve 80’ler döneminden yüksek belli pantolon kullanmaya alışkın olan nesil bu modaya çok tepkiliydi. İşte şimdi bu dönemde kullanılması tercih edilen yüksek bel pantolon modasında hem annelerimizin neslini hem de bizim neslimizi mutlu etmiştir. Ayrıca bol ve dar çapa, anne pantolonu ya da erkek arkadaş pantolonu modeli olacak şekilde de farklı modellerle genişletilmiş durumdadır. Özellikle etnik desenli ürünler kullanmayı seven kadınlar ve genç kızlar içinde bacak boyunda ya da paçalarda etnik desenlere ya da farklı motiflere yer verilmektedir.

Kot pantolon günümüzün en güzel parçası olarak değerlendirebiliriz. Hem çalışan hem de gündelik hayatta kullanıma uygundur. Beyaz, mavi, siyah ya da lacivert binlerce renk modeli bulunmasının yanında yırtık, bol paça, boru paça, dar paça ya da İspanyol paça gibi farklı modeller olarak da sizlerin zevkine hazır bulundurulmaktadır.

Kot pantolonlar piyasaya çıktığından beri gerek erkeklerin gerekse bayanların baş tacı olmaya devam ediyor. Çok kullanışlı ve pratik olan bu pantolonlar son zamanlarda üzerine giyilen blazer bir ceket ile gece gezmelerinde bile gözümüze çarpmaya başladı.

Siyah düşük bel kot pantolon modeli

Siyah düşük bel kot pantolon modeli

Bayanlar özellikle yüksek ökçeli şık ayakkabıları ile kot pantolonlarını her yere giyebiliyorlar. Ünlü film yıldızlarının tanıttığı ve yine son yıllarda bayanların üzerinde sıklıkla gördüğümüz düşük belli bayan kot pantolon modelleri kendine güvenen, vücudu muntazam ve göbeği olmayan bayanlarda çok güzel duruyor. Üzerine giyilen kısa bir penye veya bluz ile bu pantolonları gündüz ayrı gece ayrı kullanabilirsiniz.

Düşük bel açık gri kot

Düşük bel açık gri kot

Söz konusu kot pantolon olunca çok fazla üzerinde değişiklikler yapılamıyor, ya pantolon paçaları değişiyor veya bel kısımları. Düşük bel bayan kot pantolon modelleri güzel bir vücuda sahip bayanlara gerçek anlamda çok yakışıyor. Hafifçe görünen tenleri ile daha seksi bir görünüme kavuşan bayanlar erkeklerin de tüm ilgilerini üzerlerine çekmeyi başarıyorlar.

Siyah düşük bel kot

Siyah düşük bel kot

Dar paçası olan bu kot pantolon modelleri, üzerlerine parlak straples bir bluz giyildiği zaman özel davetlerde bile kullanılacak bir duruma gelebiliyor, önemli olan kombinasyonu iyi yapabilmek. Gündüz giyilecek ise altına basit bir lastik ayakkabı, gece gezmesi için giyilecekse şık bir stiletto sizin kendi tarzınızı kanıtlamanızı sağlayacaktır.

Düşük bel yırtık kot

Düşük bel yırtık kot

Bazen de paçaları geniş ancak belleri düşük olarak tasarlanmış kot pantolon modellerine rastlayabiliyoruz ama bu iddialı model ancak uzun boylu ve bacakları da uzun olan bayanlarda çok daha iyi duruyor. Düşük bel bayan kot pantolon modelleri yakıştırmayı bilerek kullanılmalıdır. Bayanlar kendi kusurlarını en iyi yine kendileri bilirler. Göbek kısımlarında fazlalık varsa bu modeli tercih etmemelidirler veya boyları kısa ise yine düşük bel kot pantolon onlarda çok güzel durmayabilir.

Düşük bel kot

Düşük bel kot

Kot pantolonların üzerlerine giyilecek olan giysi de onun için önemlidir, salaş bir penye gün için iyi olabilir ama gece asla giyilmemelidir. Kot pantolonla kot ceket giydiyseniz bunu aynı zamanda her hangi bir davete giyemezsiniz, bu küçük detaylara dikkat ederek şık olduğunuzu ispatlarsınız.

Kadın düşük bel kot pantolon

Kadın düşük bel kot pantolon

Bu modellerin bazılarını https://zdnjeans.com.tr/kadin-dusuk-bel-jean adresinden satın alabilirsiniz. Son 4 model bu site üzerinde satılmaktadır.


PAYLAŞ
İlgili Konular