Kadın & Moda Sitesi
En Çok Tercih Edilen Bebek Arabası Modelleri

En Çok Tercih Edilen Bebek Arabası Modelleri

15 Mart 2018
Bebek arabası modelleri yeni anne baba olmuş kişilerin en çok ihtiyaç duyduğu eşyalardan bir tanesidir. Bebekler bir yere gitmek istendiği zaman hem anne ve babanın hem de bebeğin rahatı için bu arabalar hem konforlu hem de pratik çözüm yaratabilmektedir. Yaygın olarak bilinen ve her ebeveynin sahip olduğu bir üründür. Bebeğinizi taşımak için ya kucak ya […]

Bebek arabası modelleri yeni anne baba olmuş kişilerin en çok ihtiyaç duyduğu eşyalardan bir tanesidir. Bebekler bir yere gitmek istendiği zaman hem anne ve babanın hem de bebeğin rahatı için bu arabalar hem konforlu hem de pratik çözüm yaratabilmektedir. Yaygın olarak bilinen ve her ebeveynin sahip olduğu bir üründür. Bebeğinizi taşımak için ya kucak ya da bebek arabasından yararlanacaksınız. Daha yeni doğan bebeği kucakta taşımak imkansız değildir. Ancak size ve bebeğinize rahatsızlık verebilir. Ancak çocuğunuz büyüdükçe bu şikayetler artacaktır. Özellikle bu arabalar neredeyse 8 / 9 yaşına kadar kullanılabildiği için sizin uzun ömürlü kullanmanıza ve rahat etmenize yardımcı olacaktır. Yaklaşık 7 aydan sonra bebekler hem kilo alacak hem de çok çabuk gelişme gösterecektir. Ayrıca uzun süre dışarda kalmanız gereken durumlarda hem bebeğinizin rahat edeceği bir ortam hem de uyuması gereken ve güvenli, rahat bir alan gerekir. Bunun için de en önemli eşya bebek arabası olarak karşımıza çıkıyor.


Bebek Arabası Çeşitleri Nelerdir?
Standart Bebek Arabası Modeli:
Standart bebek arabalarında çok farklı tiplerde ve tasarımlarda arabalara sahip olmak mümkündür. Özellikle bebek ürünleri üzerine bir sektör mevcuttu ve bu sektör çok gelişmiştir. Ancak çoğunlukla bu ürünlerde ayarlanabilir koltuğa sahip olan, sepeti bulunan ve güneşlik gibi çeşitli temel özelliklere sahip olan arabalardan oluşmaktadır. Koltuk bebeğin rahat edeceği rahatlıkta ve pozisyonlarda ayarlanabilir olmalıdır. Alırken bu özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca bebeklerinizin ayaklarınız koymasını sağlayacak olan bir ayaklıkta rahatlığını ve konforunu artıracaktır. Birçok ebeveynin tercih ettiği bir modeldir. Ayrıca sağlam ve ağırlığa da dayanıklıdır. Standart bebek arabalarının itme aparatı ayarlanabilmektedir.

Travel – Seyahat Sistemi Bebek Arabası Modelleri
Seyahat sistemi bebek arabalarında diğer tüm bebek arabalarından farklı olarak daha büyük, ağır ve maddi olarak da sizleri zorlayabilecek bir değere sahiptir. Bu tür bebek arabalarını bebeğinizin yaş aldığı dönemlerde kullanılması da mümkündür. Sadece bebekken değil, aynı zamanda çocuğunuz yürümeye başladığı zamanda yorulduğu durumlarda ya da dışarıda ona uygun bir ortam yaratmak için de bebek arabaları önemlidir. Bu model bebek arabaları ileriye dönükte tercih edilebilir. Ayrıca bu model bebek arabalarında ayarlanabilir pusetler bulunur. Bu pusetleri dışarıda ya da arabalarda kullanabilirsiniz. Bunun için ekstra bir bebek puseti de almanıza gerek kalmayacaktır.

Baston Tipi Bebek Arabası Modelleri
Aslı şemsiye tipi İngilizce olarak da Umbrella tipi olarak adlandırılan bir bebek arabası modelidir. Bu tür bebek arabası modelleri, çoğu ebeveynin ek bir model araba olarak tercih edildiği, kullanımı rahat ve kullanışlıdır. Bebekler için 6. Aydan itibaren kullanımı için uygundur. Bu arabalar rahat katlanır ve çok fazla yer kaplamazlar. Ayrıca diğer bebek arabalarına göre de daha ucuz olduğu için tercih edilebilmektedir.

Jogging Bebek Araba Modelleri
Tempolu ya da yavaş bir koşu anlamına gelen İngilizce bir kelimeden türemiştir. Bu tür bebek arabası modellerinde diğer bebek arabaları gibi 4 tekerlek değil, 3 tekerleği olan modellerdir. Uzun yürütüşlere ya da koşuya çıktığınız zaman bu modelleri çok rahat kullanabilirsiniz. Hem kendiniz spor yapabilir hem de bebeğinizin hava almasını sağlayabilirsiniz. Yokuş, engebeli yollarda rahat kullanım olanağı sağlamaktadır. Diğer model araçların tekerlekleri yanlara kayabilir ve dengede durmanızı engelleyebilir. Ancak bu model araçlar spor yapmanıza ve kontrol gerektirmeyen özelliğe sahiptir. Fiyat bakımından da biraz tuzludur.

İkili ya da Üçlü Bebek Arabası Modelleri
Bu tür arabalar daha çok ikiz ya da üçüz bebekler için özel üretilmiş olan ve ebeveyn için kolaylık yaratan modellerdir. Bu modeller yan yana ya da arda arda dizilme özelliğine de sahiptir.

En kaliteli bebek arabası modeli

En kaliteli bebek arabası modeli

Concord pahalı bebek arabası modelleri

Concord pahalı bebek arabası modelleri

Travel taşımalı sistem bebek arabası

Travel taşımalı sistem bebek arabası

En iyi baston bebek arabası

En iyi baston bebek arabası

Twin techno kırmızı ikiz bebek arabası

Twin techno kırmızı ikiz bebek arabası

İkiz bebekler için bebek arabası

İkiz bebekler için bebek arabası


PAYLAŞ
İlgili Konular