Kadın & Moda Sitesi
En Güzel Erkek Saç Modelleri 2018 Galeri için tıklayın

En Güzel Erkek Saç Modelleri 2018

08 Mayıs 2018
Eskilerde uzun saç modelleri erkeklerin ilgisini çekiyordu ancak günümüzde kısa saçlar daha revaçta görünüyor. Yabancı olsun Türk erkek ünlüler olsun artık kısa saç modellerini tercih ediyorlar.

Erkekler için saç modelleri eski zamanlarda çok klasik birkaç modelden öteye gidemiyordu. Şimdilerde ise bu durum çok daha farklı. Artık erkekler için de birçok çeşidi içerisinde barındıran saç modası mevcut. Saç stillerinde her sezon farklı modeller ön plana çıkıyor. Bazı modeller ön plana çıkarken elbette bazıları da demode olma yolunda ilerliyor. Peki bu modayı kimler belirliyor? Öncelikle dünya çapındaki ünlülerin kullandığı saç modellerin popüler olduğunu söyleyebiliriz. Ünlü oyuncular, sporcular ve şarkıcıların tercih etmiş oldukları saç stilleri dünyaya yayılıyor. Daha sonra da bunlara paralel bir saç modası oluşuyor.


Erkek saç modellerinde son yılların en popüler trendi kısa saçlar. Natürel bir görüntüye sahip kısa saçlar son dönemde çok popüler. Özellikle üç numara olarak adlandırılan kısa saç modelleri herhangi bir hareket barındırmıyor ve yüz hatlarına güvenen ünlü erkeklere hitap ediyor. Bu modelin popüler oluşu da dünya çapındaki ünlülerin tercihi ile gün yüzüne çıkmıştı. Daha sonra ülkemizdeki ünlüler de bu akımdan etkilendi. Şimdilerde ise erkekler arasında genel bir popülariteye sahip. Bu saç modeli yüz hatlarını fazlası ile ön plana çıkarıyor. İddialı ve zahmetsiz bir şıklık sağlıyor.

Saç stillerinde popüler olan bir başka model de üst kısımda uzun saçların bırakıldığı ve yan tarafların kısa kesildiği saç modelleri. Bu model de özellikle genç erkeklerin gözde modellerinden bir tanesi. Bu modelin tercih edilme aşamasında uzunluk farkının abartılmamış olmasına dikkat etmek gerekiyor. Üst tarafın uzun bırakılması ile yanların fazla kısalığı marjinal bir görüntü oluşturabilir. Bu modelde saçlarınızı kullanmak için birkaç alternatife sahip oluyorsunuz. Örneğin yukarıdaki uzun saçları tamamen sabitleyici ile arka tarafa yatırabilirsiniz. Bu görüntü özellikle özen günlerde kullanmak için ideal olacaktır. Diğer bir kullanımı ise yukarıdaki saçların dalgalar ile hareket kazandırılması ile elde edilecektir. Aynı şekilde düz saçlara sahipseniz bu saçları hafif yukarı doğru dikebilirsiniz. Fazla parlak bir görüntü olmaması durumunda gayet şık ve iddialı bir seçim olacaktır. Şimdi güzel erkek saç modellerine biraz daha yakından bakalım.


PAYLAŞ
İlgili Konular