Kadın & Moda Sitesi
En Güzel Renkli Gözlere Sahip Olan Bebeklerin Resimleri

En Güzel Renkli Gözlere Sahip Olan Bebeklerin Resimleri

10 Mart 2018
Konu bebekler olunca hepimizin minik birer sevgi yumağı görmesi doğal olduğu gibi bu minik bebekler de insandır ve bizim kalıtsal özelliklerimizi taşırlar. Gözdeki iris tabakasından kaynaklanan göz rengi bu konuda oldukça önemli şeylerden sayılabilir. Fakat göz rengindeki farklılıkların hepsi doğal yoldan oluşmaz ve bazen en çok görülen renk modelleri en sağlıklı olanlarıdır. Ancak göz rengi […]

Konu bebekler olunca hepimizin minik birer sevgi yumağı görmesi doğal olduğu gibi bu minik bebekler de insandır ve bizim kalıtsal özelliklerimizi taşırlar. Gözdeki iris tabakasından kaynaklanan göz rengi bu konuda oldukça önemli şeylerden sayılabilir. Fakat göz rengindeki farklılıkların hepsi doğal yoldan oluşmaz ve bazen en çok görülen renk modelleri en sağlıklı olanlarıdır. Ancak göz rengi gibi oldukça önemli ve buna göre bazı kararlar alınacak bir konuda elbette ki tüm bebekler aynı değildir. Size bu yazımızda bazı renkli bebek gözü türlerinden ve bununla uyumlu bir bebek yaşantısından bahsetmeye çalışacağız.


Mavi Gözlü Bebek
Gözümüze rengini veren iriste melanin pigmenti çok az varsa ve lipokrom tamamen yoksa mavi renkli gözler dediğimiz göz rengi oluşur ve bu rengin toplumda oldukça beğenilen hatta kıskanılan bir renk olduğunu belirtelim. Mavi gözlü bebekler sarı saçlarla doğduğunda oldukça iyi bir ikili olabilen bu göz rengi toplumda çekinik genlerle ortaya çıktığı için oldukça nadir görülür. Mavi gözlü bebekler için su renkleri ve tonlarını içeren kıyafetler ve aksesuarlar oldukça uygunken koyu aksesuar ve kıyafetler ise üzerinde sırıtacaktır.

Kehribar (Amber) Gözlü Bebek
Aslında toplumda inanılmaz nadir bulunan bu göz rengine ‘’Kurt Adam’’ göz rengi de denilmektedir. Bu renk bakır ve altın renginin karışımı gibi gözüken güçlü bir sarımsılık içerir ve oldukça dikkat çekicidir. Eski çağlarda bu göz rengine sahip insanlara kötü davranışlar sergilenirken günümüzde bilimin bu rengin oldukça doğal olduğunu belirtmesi ve artan modernizm sayesinde böyle davranışlar tükenmiştir. Doğada bazı yırtıcı hayvanların gözlerinde bulunan bu renge sahip bebekler için koyu veya açık kıyafet veya aksesuarlar çok farketmezken bu rengi ne yaparsanız yapın oldukça dikkat çekici olmaktan çıkaramayacağınızı unutmayın.

Kırmızı, pembe, mor Gözlü Bebek
Varlığına çoğu insanın görmeden inanmayacağı, görse dahi kılıf bulacağı ve inanmayacağı renkler ile karşınızdayız. Toplumda inanılmazın ötesinde nadirlikte bulunan bu göz renginin doğal haline çoğu kişi denk bile gelmez. Eğer göz renginin oluşumunda sadece iris görev almazsa bu tarz değişik göz renkleri meydana gelebiliyor. Ancak her ne kadar güzel göründüklerini düşünüyor olsanız da bu göz renklerinin sahipleri için işler yolunda gitmiyor demektir. Sağlık sorunları olan bireylerde olan bu göz renkleri her koşulda kendini belli edecektir. Örneğin mor göz renginin ortaya çıkabilmesi için kişinin Albino hastası olması gerekmektedir. Vücuttaki tüm kılları ve hatta teni beyazlatan bu hastalığa bu göz rengi eklendiğinde ortaya çıkan tablo pek de arzu edilir bir sonuç değildir. Pembe renkli gözlere sebep olan durum da yine aynı hastalıktır fakat kırmızı rengin göz bebeğinde oluşabilmesi için iris in kan sızdırması gerekmektedir. Bu da oldukça ciddi bir sağlık sorunudur.

Yeşil Gözlü Bebek
Bu renkte oldukça nadir görülen renklerden olmasına rağmen bu rengin sahipleri için kırmızı alarm söz konusu değildir. Bu renk oldukça doğal bir biçimde çekinik genlerin yardımı ile oluşur ve dünyada çok beğenilen bir göz rengidir. Özellikle Kuzey ve Orta Avrupa’da sıklıkla görülen bu göz rengine sebep olan şey melanin azlığıdır. Aldığı güneş ışığına bağlı olarak gözüken renkte ufak oynamalar olsa da rengin tonuna genel olarak rahatlıkla yeşil diyebiliriz. Eğer bir bebek yeşil gözlü ise her türlü renk ile oldukça uyumlu kıyafet ve aksesuar seçebildiği için şanslıdır desek yanlış olmaz. Siz de renkli gözlü bebekler hakkında bilgi almak için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Renkli Gözlü Bebek Resimleri

Mavi gözlü siyahi bebek

Mavi gözlü siyahi bebek

Muhteşem gözler

Muhteşem gözler

Yeşil gözlü kız bebeği

Yeşil gözlü kız bebeği

Yeşil gözlü bebek

Yeşil gözlü bebek

Gözleri güzel bebekler

Gözleri güzel bebekler

En güzel gözleri olan bebek

En güzel gözleri olan bebek

Yeşil mavi gözlü bebek

Yeşil mavi gözlü bebek

En güzel gözlü bebek

En güzel gözlü bebek

Mavi gözlü kız bebek fotoğrafı

Mavi gözlü kız bebek fotoğrafı


PAYLAŞ
İlgili Konular