Kadın & Moda Sitesi
En Havalı Burun Hızma Modelleri

En Havalı Burun Hızma Modelleri

24 Mart 2023
Burun Hızma Modelleri Burun Hızma Modelleri, Hızma ve piercing aksesuar çeşitleri, dünyada en fazla dikkat çeken ürünler arasında yer alıyor. Hızma genellikle buruna takılan aksesuarlardır. Piercing ise yüzün geri kalan bölgelerine uygulanan bir işlemdir. Hızma kullanımı çok eski tarihlere kadar uzanan bir kültürdür. Hızma kültürü eskiden oldukça yaygın olmasına rağmen, bugünlerde biraz yadırgana bilmekte ve […]

Burun Hızma Modelleri

Burun Hızma Modelleri, Hızma ve piercing aksesuar çeşitleri, dünyada en fazla dikkat çeken ürünler arasında yer alıyor. Hızma genellikle buruna takılan aksesuarlardır. Piercing ise yüzün geri kalan bölgelerine uygulanan bir işlemdir. Hızma kullanımı çok eski tarihlere kadar uzanan bir kültürdür. Hızma kültürü eskiden oldukça yaygın olmasına rağmen, bugünlerde biraz yadırgana bilmekte ve yeni yeni kabullenilmektedir. Burun hızması M.Ö 4000 senesinde ortaya çıkmış ve Orta Doğu bölgesinde kullanılmıştır. Daha sonra Hindistan halkı tarafından kullanılmış ve farklı modellerde hızmalar bulunurmuş. Özellikle sol burnuna hızma takan kişilerin doğumlarının kolay olacağı inancı bulunuyor ve doğum ağrısı çekmeden rahat bir doğum süreci geçireceğine işaret ediyormuş. Yöresel ve kültürel bir miras olan hızma ilk olarak Doğu kültürüne girmiş, ancak Batı kültürü bunu çok sonralarda kullanmıştır. Bugün piercing ya da hızma artık kültürel bir miras ya da inanış için değildir.  Sadece moda olduğu için, belli bir tarzı yansıttığı için tercih edilmektedir.


Hızma türü takılar takan kişilerin elbette ki başına tehlikeli bazı sorunlar gelir. Bu gibi sorunları kabul ederek bu işlemleri yaptırmalıdır. Bu alanda bilgi sahibi olan ve güvenilir kişiler tarafından bu takılar takılmalıdır. Hem kullanılan iğneler hem de takıların sağlıksız olması sizleri zor durumda bırakır. Aynı zamanda bazı hastalıklara yakalanmanıza da neden olur.

Hızma Nasıl Takılır ve Nasıl Kullanılır?

Hızma gibi takılar, kullanan kişi tarafından bakılması gereken ve titiz davranılması gereken bir takım takılardır. Bu nedenle bu takıyı taktırmayı ve bunun için vücudunuzu deldirmek için güvenilir. Aynı zamanda bu işte uzman kişilere bu işlemi yaptırmalısınız. Ayrıca altın, platin ya da titanyum gibi metallerden oluşan bir hızma takmaya dikkat ediniz. Çünkü bazı metaller ya da madenler insan vücudunda tepkime oluşturabilir ve sizlere alerji yaparak o bölgenin enfeksiyon kapmasına neden olabilir. Hem bu işi sizlere uygulayacak kişi hem de uygulanacak olan ürün bu nedenle çok önemlidir. Hızma takmayı bırakmak istiyorsanız, hızma deliği takınızı çıkartmanızdan kısa süre sonra kapanacaktır. Kapanmasını istemiyor ancak bir süre de hızma kullanmak istemiyorsanız, her gün hızmanızı takarak deliği tazelemenizi öneririz. Çünkü bu delikler hemen kapanmaya meyillidir.

Hızma Nasıl Temizlenir?

Burnunuzu deldirdikten sonra 15 gün boyunca hızmanızı kesinlikle çıkartmamanız.  O bölgeye sürekli olarak bakım uygulamanız gerekir. Eğer ki hızmanızı da dezenfekte etmek istiyorsanız bunun için yara oluşumu olmayan durumlarda çıkartmayı deneyin. Ama muhtemelen canınız çok yanacaktır ve buna gerek yoktur. Antibakteriyel temizleme ürünü ya da sabunla burun etrafını ve deliğin bulunduğu yeri temizlemek yeterli olacaktır. Burun deliğiniz de ilk dönemlerde yara oluşabilir, bu normaldir. Bu durumda da anti bakteriyel kremler kullanmalısınız. Bu yara oluşumu ve alışma süreci geçtikten sonra hızmanızı dilediğiniz gibi kullanabilir, çıkartabilirsiniz. Ancak yine de ilk aşama bitti diye temizliğini aksatmamalısınız.

Piercing Çeşitleri

Piercinglerde hızma ailesindendir. Hızmanın yüzün belli yerlerine uyarlanması durumunu oluşturmaktadır. Piercinglerin birçok çeşidi ve uygulanış şekli vardır. Bunlar kulak için uygulananlar, yüz için uygulananlar ve vücut için uygulananlar olarak ayrılmaktadır.

Kulak piercingi, kulağa tabanca yardımıyla değil piercing tekniğiyle yapılan. ve sadece kulak memesine değil aynı zamanda kulağın giğer bölgelerine de uygulanması mümkün olan işlemdir. Yüz piercingi de yüzün herhangi bir yerine uygulanan ve iğne yardımıyla bir delik açılması sonucunda yapılmaktadır. Kaşa, dudağa, dile, çeneye ve buna benzer yüzde ki herhangi bir yere uygulanmaktadır. Vücuda uygulanmakta olan piercingler ise, göğüs ucu, göbek deliği gibi alanlarda uygulanır. Bu tür piercingler her kes tarafından tercih edilmese de yine de talep eden ve buna uygun tarzı olan insanlar mevcuttur.

Hızma ve Piercing Fiyatları

Hızma ya da piercing fiyatları çok yüksek fiyatlara sahip değildir. Bu işlem için uygulanan operasyonda alınacak bir iğne ve işçilik parası vardır. Bunun dışında sizlerin kullanacağı ürüne göre de fiyat değişir. Hızmanızın ya da piercinginizin hangi maddeden olması gerektiğine göre fiyat artar ya da azalır.

Burun hızması

Burun hızması

Hızma ilk takıldığında çok acımıyor aynı kulak delinmesi gibi fakat 10 dakika geçtikten sonra ağrı hissedilmeye başlanıyor. Hızma takıldıktan sonra 2 hafta boyunca krem sürmek zorundasınız.

Modern hızma

Modern hızma

Çünkü bu bakteri kapmamak için yapılması gereken bir işlemdir.İlk delindiğinde takılan bir hızma vardır.Bu hızma mutlaka altın,platin ya da gümüş olması gerekir.Çünkü böyle daha sağlıklıdır.Küçük bir aksesuar olduğu için hızma çok pahalı bir aksesuar değildir.

Hızma Çeşitleri Nelerdir?

Genç kızlar için havalı hızma

Genç kızlar için havalı hızma

Yılan hızma modeli

Yılan hızma modeli

Hint hızma modelleri

Hint hızma modelleri

Mavi hızma

Mavi hızma

Farklı burun hızmaları

Farklı burun hızmaları

Kalp şeklinde burun hızması

Kalp şeklinde burun hızması

Taşlı hızma modeli

Taşlı hızma modeli

Diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular