Kadın & Moda Sitesi
En Sevimli ve Havalı Kadın Dövmeleri

En Sevimli ve Havalı Kadın Dövmeleri

14 Şubat 2018
Kadın dövmeleri olarak geçen tasarımları daha çok kadınlar ve genç kızlar tercih etmektedir. Bu dövmelere dişi dövmesi de denilmektedir. Dövmenin modern toplum yaşamında kendine yer edinmesi ile birlikte son zamanlara oranla dövmeli kadın sayısı da arış göstermeye başlamıştır. Az sayıdaki kullanan kadındaki yorumu ise eksantrik veya isyankar olarak nitelendirilmekteydi. Dövmenin kabul edilebilir hale gelmesinde modern […]

Kadın dövmeleri olarak geçen tasarımları daha çok kadınlar ve genç kızlar tercih etmektedir. Bu dövmelere dişi dövmesi de denilmektedir. Dövmenin modern toplum yaşamında kendine yer edinmesi ile birlikte son zamanlara oranla dövmeli kadın sayısı da arış göstermeye başlamıştır. Az sayıdaki kullanan kadındaki yorumu ise eksantrik veya isyankar olarak nitelendirilmekteydi. Dövmenin kabul edilebilir hale gelmesinde modern toplumda ünlülerin tercihlerinin etkili olması sonucu oldu. Bu kişilerden bazıları kadınlar olduğu için bu dövmeler de bir süre sonra popüler hale gelmeye başladı. şimdiki kullanımı ile birçok kişinin yorumu kadın dövmelerinin çekici bir hava kattığıdır. Kadınlardan ise erkeklerin daha çok dövme yaptırdığını da eklemek gerekmektedir. Kadının dövme yaptırmasının anlamı bir noktada isyan gibi algılansa da artık bunun daha da yaygınlık kazandığını söylemek de yarar vardır. Dişi dövmelerini tanımlarken günümüz koşullarında o kadın artık ağır ithamlar ise bırakılmış durumda.


Dövme Stilleri
Birçok kadının vücudu erkekler ile kıyas edildiği vakit daha küçük ve ince hatlara sahiptir. Kadın dövmelerinde ise tercih daha ince, narin ve güzel desenlerden yana olduğundan erkek dövmelerine göre farklılığı da ortaya konmak istenir. Buradan büyük ve gösterişli dövmesi olan kadın olmadığı da çıkartılması yanlış olur. Erkek dövmelerine nazaran dişilerin tercihleri daha çok bir ya da iki kısımda vurgu parçası şeklinde kendini göstermektedir. Kadın dövmeleri ile erkek dövmelerini yine aynı şekilde kıyas etmeye devam edersek duruş olarak daha az ağır bir özelliğe sahiptir. İnce çizgiler bulunması yaygındır. Bunun böyle olması ise kural olmasından ziyade yaygınlık kazanmasındandır.

Kadınlar  Adına En İyi On Dövme Tasarımı
Sizin için kısaca bunları bu yazımızda derledik

– İlk olarak yaygın olan bu dövmeler “kelebek “ desenli olanlardır. Bu dövmeler belki de kızlar arasında en çok kullanılan modeldir. Narin ve güzel olmalarından ötürü de kadın biri için dövme tasarımı adına idealdir.
– İkinci olarak ele alacağımız model ise “tribal bel üstü dövmeleri”dir. Yüzyılın başarında çok yaygın olmalarına rağmen genel itibari ile çok bilinmeyen ve özgün olmayan bir yapıya sahiptiler.
– Üçüncü olarak inceleyeceğimiz model ise “çiçek dövmeleri” dir. Bu model daha çok doğallığı içinde barındırır. Bunun yanı sıra kadınsı bir havası da bulunmaktadır. Genel bir kanı ise bunun kadın dövmesi olduğudur. Neden böyle olduğu ile alakalı ise bir bilgimiz yok. Gül, zambak, papatya, kiraz ve lotus çiçeği ise genel olarak kullanılan şekillerdendir. Her çiçeğin manası itibari ile derin köklü bir sembole işaret ettiği bilinmektedir.

– Dördüncü model ise “yıldız dövmeleridir”. Yıldızlar çok eskilerden beri birçok yerde sembol olarak kullanılmaktadır. Basit ve küçük olmalarının yanı sıra evrensel bir havaları da olduğunu eklemek gerekmektedir. Kadınlarda tercih edilmelerindeki sebep ise küçük olmaları sayesinde daha narin görüntüleri ortaya çıkarabilmeleridir.
– Beşinci olarak ele alacağımız model ise “peri dövmeleridir”. Perilerin görünüş itibari ile sevimli kızları çağrıştırdığı da diğer bir gerçektir. Bunun yanı sıra bilinmeyen ve sihirli bir yüzü de bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü de çekiciliklerinin nerden geldiğini anlamak da zor bir durum değildir.

– Altıncı olarak ele alacağımız model ise “kalp dövmeleridir “. Kalp sembol olarak aşk ve romantizme işaret eder. Bu sebepten ötürü de ilk günlerden itibaren bu amaçla kullanılmışlardır.
– Yedinci olarak ele alacağımız model ise “yusufçuk dövmeleridir.” Çoğu kadının böceklere karşı bir ilgisi yok iken dövme deseni olarak kullanıldığında bunu beğendikleri de bilinmektedir.
– Sekizinci olarak “kırlangıç dövmelerini” ele alacağız. Bunlar bilindiği üzere old school denizci model olarak yapılmaktadır. Retro tarza olan ilgi sayesinde yeniden tercih edilen bir model olmaya başlamıştır.

– Dokuzuncu modelimiz ise “burç dövmeleridir.” Astrolojiye inanan biri için bu tür modellerde tercih edilebilir niteliktedir. Kendi burcunuza ait sembolü de bu sayede taşımış olacaksınız.
– Sonuncu olarak ise “yazı dövmeleri” çok fazla ilgi görmektedir. Bunun bazı kullanımlarda diğer modeller ile birleştirilen bir yapıya sahip olduğunu söylemek de fayda vardır. Burada önemli olan güzel bir yazı tipi ile diğer model ile iç içe geçmesidir.

Kadın Dövme Modellerinden Örnekler

Mükemmel Bayan Dövme Modeli

Mükemmel Bayan Dövme Modeli

Mouse İmleci Kum Saati Dövmesi

Mouse İmleci Kum Saati Dövmesi

Roma Rakamı Kadın Dövmesi

Roma Rakamı Kadın Dövmesi

Çizgi Dövme

Çizgi Dövme

Deniz Atı Dövmesi

Deniz Atı Dövmesi

Ayak Bileği Dövme Modeli

Ayak Bileği Dövme Modeli

Kedili Parmak Dövmesi

Kedili Parmak Dövmesi

Maça İşareti Dövmesi

Maça İşareti Dövmesi

Kadın Kol Dövmesi

Kadın Kol Dövmesi

;


PAYLAŞ
İlgili Konular