Kadın & Moda Sitesi
Erkeklere Özgü 3 Numara Kısa Saç Kesim Modelleri Galeri için tıklayın

Erkeklere Özgü 3 Numara Kısa Saç Kesim Modelleri

19 Mart 2023
Son yıllarda erkekler kısa saçları daha fazla tercih etmeye başladı. Ülkemizde asker traşı olarak da bilinen 3 numara erkek saç modellerini örnek kesimlerle inceledik.

3 Numara Saç Kesim

Erkekler için saç modelleri kadınlara göre çok daha önemlidir. Genelde erkekler için bu durumun çok önemli olmadığı algısı varsa da bu yanıltıcı bir fikirdir. Kadınlar saçlarını boyatabiliyor‚ çeşitli kesimlerde kestirebiliyor‚ gerekirse çıtçıt ve kaynak kullanarak saçlarının boylarını dahi uzatabiliyorlar. Birbirinden farklı saç modellerini yaparak farklılık oluşturabiliyorlar. Makyaj yaparak da görünümlerini değiştirebiliyorlar. Ancak erkekler için bunlardan hiçbiri geçerli değil. Tek bir saç modeli ile uzun süre yaşamak durumunda olan erkekler her gün evden çıkarken çeşitli teknikler ile görünümlerini değiştirme şansına da sahip değiller.


Hal böyle olunca erkekler için önemli olan saç traşı oluyor. Model ve uzunluk seçimi ise bu noktada önem kazanan ilk madde oluyor. Bu yazımızda erkeklerde kullanılan‚ özellikle kısa saç modellerine değineceğiz. Kısa saç denildiğinde klasikleşmiş olan tabir olarak elbette 3 numaralı saçlar geliyor akla. Eskiden bu saç tipi iyi çağrışımlar yapmazdı. Öğrencilerin saçlarını kestirmek zorunda oldukları dönemde dayatılan bir ölçü idi. Askerde‚ bazı iş yerlerinde uygulanan bir çeşit zorunluluk idi ve erkekler tarafından bir tür ceza uygulaması olarak değerlendirilirdi.

3 numaralı saçlar tabir olarak erkeklerin dünyasında iyi yerlere sahip olmamakla birlikte bu noktadaki yargı artık ciddi manada değişiyor. Öyle ki artık dünya starlarından birçoğu 3 numaralı saçları ile birlikte karizma ifadesinin anlamına bir anlam daha katıyor. 3 numara saç modelinin popülaritesi de buna paralel olarak artış gösteriyor.

3 numara saç kesiminin en tipik modeli elbette ki bütün saçların aynı uzunlukta olduğu klasik kesim. Bu saç kesimi klasik algısını tamamen değiştirme yolunda ilerliyor. Artık 3 numaralı saçlar cool görünmenin formüllerinden bir tanesi. Elbette bu noktada saçları kullanacak kişinin fiziksel özellikleri de son derece önemli oluyor. 3 numara her şeyden önce cesaret algısını ortaya koyuyor. Korkup saklayacak hiçbir özelliği olmayan‚ kendine güvenen beylerin tercihi oluyor. Kulakların şekli‚ burun ve yüz hatları konusunda ne kadar özgüvenli olunduğunun da bir kanıtı olarak çıkıyor karşımıza.

Bir zamanlar uzun saçlar cesaret ile daha çok ilişkilendirilirdi. Her erkeğin cesaret edemediği saç uzatma fikri sadece farklı ve marjinal erkekler için geçerli olurdu. Şimdilerde ise bu tamamen değişmiş durumda. Artık zahmetsiz‚ uğraşsız bir tavır ile aynı algıyı yakalamak bu saç modeli ile mümkün oluyor. Dünyadan birçok ünlü bu yıllarda 3 numara saçlara sahip. Ülkemizde de popüler olmaya başladığını söyleyebiliriz. 60 farklı erkek saç modeli için tıklayınız.

3 numaralı saç modelinde ikinci bir model alternatifi ise asimetrik kesimler. Yani daha da farklı olmak isteyen erkekler buna da yorum katmak istiyorlar ve saçlarının her yerinde aynı uzunluğu tercih etmiyorlar. Yan kısımları 3 numara olarak kullanırken başın üst kısmında uzun saçlar bırakabiliyorlar. Bu model diğerine göre daha hoş görünmeyecektir. Ancak gençliğinin ilk yıllarında olan erkekler için ise bu da farklı bir stil olabilir. Yine de uğraşlı bir görüntü verdiği için bu modeli tavsiye etmiyoruz.

3 numaralı saçlar konusunda kararsızlık yaşayanlar için farklı yüz ve tipte birçok örnek mevcut. Bu örneklere internet üzerinden ulaşabilir‚ benzer tipteki erkeklerde nasıl bir sonuç elde edildiğini görebilirsiniz. Dilerseniz sakal da bırakarak buna farklı bir hava katabilirsiniz. Hafif kirli sakallar görüntü olarak 3 numaralı saçlara yakışabiliyor. Ancak sakalsız olarak da oldukça şık ve havalı bir görüntü elde etmeniz mümkün.

Erkeklere Özgü 3 Numara Saç Kesimleri

3 numara boksör saç kesimi

3 numara boksör saç kesimi

3 numara erkek kısa saç fikirleri

3 numara erkek kısa saç fikirleri

3 numara erkek saçı kimlere yakışır?

3 numara erkek saçı kimlere yakışır?

3 numara erkek saç stilleri

3 numara erkek saç stilleri

Karizmatik 3 numara erkek saçı modelleri

Karizmatik 3 numara erkek saçı modelleri

Sarışın erkek için 3 numara saç modeli

Sarışın erkek için 3 numara saç modeli

Ünlülerin 3 numara saç modelleri

Ünlülerin 3 numara saç modelleri

Yakışıklı erkek saç modelleri

Yakışıklı erkek saç modelleri

Yanlar 3 saç tıraşı modelleri

Yanlar 3 saç tıraşı modelleri

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular