Kadın & Moda Sitesi
Farklı Renklerde Balyaj Saç Modelleri ve Uygulanışları Galeri için tıklayın

Farklı Renklerde Balyaj Saç Modelleri ve Uygulanışları

18 Mayıs 2018
Saçlarınızı farklı renklere boyamadan sadece uç kısımlarını değiştirerek güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu yazımızda balyaj saç modellerinden çeşitli örnekleri inceledik ve balyaj saçlar hakkında ip uçları verdik.

Kadınların en önem verdikleri şeylerin başında şüphesiz ki saçları gelir. Bu asırlardır böyle  gelmiştir, böyle de devam edecektir. İnsanlar iletişim halindeyken, sürekli dış görünüşleriyle ön plana çıkarlar. Bunun için de saçlar, makyaj ve kıyafet önemlidir. Birbiriyle uyum içinde olmalı birbirini tamamlamalıdır. Son yılların en ilgi çekici trendlerinden biri olan balyaj uygulaması son derece ihtişamlı bir görüntüye sahip olmaktadır. Bazı kadınlar kendilerinde değişiklik yapmayı ve farklılık yaratmaya bayılırlar o yüzden bu balyajlı saç modelleri tam size göre. Hiç korkmadan gönül rahatlığıyla uygulayabileceğiniz bu modelle fark yaratabilirsiniz.


Yıllardır bildiğimiz röfle, gölge gibi tarzlarla balyaj hep karıştırılıyor. Bunların ne olduğunu öğrenirsek, ona göre kuaföre derdimizi anlatabiliriz diye düşünüyorum. Röfle; Saçların ince ince ayrılarak, yani ince tutamlar halinde uygulandığı bir modeldir.

Gölge; Bu da aynı röfleye benzer fakat, biraz daha kalın şekilde yapılır.
Balyaj ise; Çok doğal bir görüntüsü vardır kadınlar nasıl isterse ince kalın ona göre şekillendiriliyor. Balyaj saç modelleri ile doğal bir ışıltı yakalamak mümkündür. Açık bir tene sahip olan kadınlara, koyu renklerde balyajlar uygulayarak daha etkili bir görünüme sahip olabilirsiniz. Saç uzmanlarına ya da uzman olan kuaförlere giderek yüzünüze ve saç tipinize göre en uygun balyaj modellerini uygulayarak istediğiniz renge ulaşırsınız. Balyaj saç renklerin de çeşit çoktur. Bir çok ton ve renkle harikalar yaratılıyor. Az bakım gerektirmesi bir avantaj olarak görünüyor. Balyaj saç modellerinde sürekli saçlarınızı boyatmanız gerekmez. Saçlar uzasa da bu model özelliğini kaybetmiyor yine şık görünmeye devam ediyor. Bu özellikleriyle 2017 yılına da damgayı vuracağa benziyor.

Balyaj’ ın bazı çeşitleri bulunmaktadır bunlardan bahsetmek istiyorum.

  • SARI BALYAJ: Saçlarınız da doğal bir sarı görünüm olsun istiyorsanız bu doğal sarı balyajlar en uygun olanıdır. Hem zarif hem de şık görünmek istiyorsanız bu renk tam size göre.
  • GRİ BALYAJ: Küllü renklere benziyor genelde. Gri renklerde bir saç tonu düşünüyorsanız istenilen saç boyutuna uygulanan bu saç tarzı sizi farklı kılacaktır. Genelde, gri balyajı olgun bayanlar tercih ediyor gençleri olduğundan daha yaşlı gösterdiği için , kullanmalarını tavsiye etmiyoruz.
  • KAYNAK BALYAJ: Belki de en etkili yöntemlerden biridir. İstediğiniz balyajı cildinize ve saç renginize göre seçerek kuaförler tarafından takılarak yapılıyor.
  • KARAMEL BALYAJ: Yapılan bu uygulamayla saçlar daha havalı ve güzel görünecektir. Karamelinde bir çok tonu vardır  cilt tipinize en uygun olanını bularak değişik görünebilirsiniz.
  • KIZIL BALYAJ: Hayal edilen güzel saç rengi tonlarından biri olan bu kızıllar, belki de aradığınız şeydir. Gördüğümüz gibi hiçbir sınır tanımadan kendimizi baştan yaratabiliriz önemli olan bir adım atmak ve cesaret göstermek.

Her zaman genç ve güzel görünmek istiyorsanız uygun saç rengi üzerine bazı ışıltılar yaparak ve değişik tonlarda balyajlar yaptırarak güzelliğinize güzellik katmak mümkün hanımlar. Özellikle sarı renkte olan balyajlar sizi olduğunuzdan daha da genç gösteriyor deneyin farkı göreceksiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular