Kadın & Moda Sitesi
Farklı Zaman Dilimlerinde Tercih Edebileceğiniz Dağınık Topuz Saç Trendleri

Farklı Zaman Dilimlerinde Tercih Edebileceğiniz Dağınık Topuz Saç Trendleri

22 Mart 2018
Kadınlar için saçlarının nasıl göründüğü çok önemlidir. Saçlarının düzenli olması ve bakımlı görünmesi onlara günlük hayatta can katan ve mutlu olmalarını sağlayan bir durumdur. Kolay ve her açıdan da beğenilen saç modelleri olduğu zaman kadınların daha isteyecek bir şeyleri yok diyebiliriz. Özellikle günlük hayatta ya da özel günlerde en çok dağınık topuz modelleri çok ilgi […]

Kadınlar için saçlarının nasıl göründüğü çok önemlidir. Saçlarının düzenli olması ve bakımlı görünmesi onlara günlük hayatta can katan ve mutlu olmalarını sağlayan bir durumdur. Kolay ve her açıdan da beğenilen saç modelleri olduğu zaman kadınların daha isteyecek bir şeyleri yok diyebiliriz. Özellikle günlük hayatta ya da özel günlerde en çok dağınık topuz modelleri çok ilgi çekici durmaktadır. Ben de bu yazımda sizlere dağınık topuz hakkında ve kullanımında dikkat edilmesi konusunda dikkat etmeniz gereken konulara değinmeye çalışacağım. Dağınık topuz modelleri günlük hayatta tercih edenler için çok zaman harcatmayan, düzgün olmasına dikkat etmenize gerek olmayan bir topuz türüdür. Her zaman havalı görünmenizi ve ilgi çekmenize yardımcı olabilecek bir model olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Ayrıca dağınık saç modellerini her saç tipinde kullanabilirsiniz. Düz dalgalı ve kıvırcık saçlarda kullanımı daha kolay ve avantajlı olsa da düz saç tiplerinde de rahatlıkla kullanılabilir.


Hem yaz aylarında hem de kış aylarında rahatlıkla tercih edilebilir. Saçları dağınık olan ve şekil verecek çok vakti olmayan kişiler saçlarını birkaç tel tokadan yardım alarak dağınık topuz haline dönüştürebilir. Dağınık topuz modelleri kendi içinde üç şekilde konumlandırılabilir. Bu topuzun bulunacağı yerler, saçınızın tepe noktası olabilir, saçınızın tam ortasında ya da enseden olacak şekilde oluşturulabilir. Bu üç çeşit topuz modeli aynı zamanda yandan da olacak şekilde kendi arasında farklılık yaratmaya açıktır.

Dağınık Topuz Modellerini Nerelerde Kullanabilirim?
Dağınık topuz modelini nerede kullanacağınızı bildikten sonra bu işlem hakkında kafanıza bir konunun takılmaması gerekir. Bir gelin başı olarak mı, özel bir davete giderken mi, günlük hayatta mı? İşte, bu üç zaman dilimine göre topuzlarınız farklılık gösterecektir. Düğün için istenen dağınık topuz modellerinde muhtemelen kuaförler daha sağlam olan ve bol sprey kullanılan ayrıca daha gösterişli modeller tercih edecektir. Elbette bu sizin tercihinize bağlıdır ancak genellikle gelin başı dağınık topuzlar bu şekilde yapılmaktadır. Özel günlerde kullanmak için daha zarif, az gösterişli ancak sizlerin gösterişli gözükmenizi sağlayan aşırı sprey kullanılmayan modeller olabilir. Ayrıca günlük hayatta kullanacaksanız da ayna karşısına geçip önce saçlarınızı bir görül elinizle savurarak, kabartınız. Daha sonra birkaç tel toka kullanarak rastgele saçlarınızı tutturunuz.

Her Zaman Moda Olan Bir Saç Stili: Dağınık Topuz
Günümüz de belli başlı ve kalıplaşmış olan saç modellerinden birisidir. Ancak bu topuzları kendi tarzınızla harmanlayabilir ve farklı dokunuşlar yaratarak farklılık yaratabilirsiniz. Özellikle 2000’li yıllara yani milenyuma girişimizle çok gözle saç modellerinden olmaya başladı. Gelinlerin vazgeçilmez saçı oldu. Ancak günlük hayatta da özel günlerde de genellikle daha sade saç modellerinin tercih edilmeye başlamasıyla biraz da olsa pabucu dama atıldı diyebiliriz. Bu saç modelinin kimse tarafından kullanılmadığını söyleyemeyiz ancak çok fazla da talep edilmiyor. Önümüzde ki zamanlarda da kesinlikle tercih edilen modeller arasında yer alacağa benziyor.

Dağınık Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Dağınık topuz modelleri, isminden de anlaşılmış olduğu üzere, saçın dağınık bir şekilde tutturulması ya da toplanmasıdır. Hızlı bir biçimde bir saç modelini kolaylıkla elde edebilirsiniz. Bunun için birkaç adet tel toka ve bir adette saç lastiğinden başka ihtiyacınız olacak bir şey yoktur. İlk olarak saçınıza bir atkuyruğu yaparak lastiğinizle toplayınız. Bu atkuyruğunu tepeden ya da ortadan yapmak size kalmış, topuzunuzun nereden başlamasını istiyorsanız oradan toplayınız. Tepeden atkuyruklarında bu görünüm daha güzel oluyor, bu nedenle ben tepeden olan modeli ele alarak anlatacağım. Tepeden saçınızı lastikle tutturduktan sonra, lastiği geriye çekerek, saçınızın ortasından saçlarınızı tutturmanız gerekiyor. Saçınızın tutamlarını farklı noktalardan tutturmanız gerekiyor. Saçınızın lastiğini çekmeniz de topuzunuzu daha gevşek ve salaş yapacaktır. Kıvırcık saçlarda dağınık topuz yapmak isterseniz de lastik kullanmadan saçınızı gelişi güzel elinizle dağınık bir şekilde saçınıza dolayın ve tel tokalarla tutturun. Bu da oldukça kolay bir işlem olacaktır.

Nişan ve Düğün Hazırlıkları için Gelin Başı Dağınık Topuz Modelleri
Nişan ve düğün günleri kız tarafı için daha çok önemsenen ve ince ince planlanan bir gündür. Bu nedenle gelinlerin en çok dikkat ettikleri şeylerden birisi de saçlarının nasıl olduğudur. Nişan ve düğün yaparken kıyafetlerinize uyumlu saç modelleri seçmek oldukça önemlidir. Bu hep dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu hatırlatmadan sonra gelelim, saçınızın nasıl olacağına. Son dönemlerde ne kadar hafif ve basit modeller tercih edilse de daha hareketli saçlar tercih eden gelinler dağınık topuzları tercih etmektedir.

Çoğunlukla romantik dağınık topuz ismi verilen modeller gelinler tarafından daha sık tercih edilmektedir. Dantel gelinlik modellerini tercih etmişseniz, bu model saçlar sizinle mükemmel bir uyum sağlayacaktır. Ayrıca bu saç modellerinde taç gibi havalı detaylar seçmek sizlere güzellik katmayacaktır. Bunun yerine kendiniz için bir saç aksesuarı alarak topuzunuza bunu taktırabilirsiniz. Dağınık topuz modellerinde saçlarınızın sağlam olması gerekiyor. Hem bütün gün ayakta olacağınız hem de sürekli oyun oynayacağınız için kuaförler bol sprey kullanarak saçlarınızı sağlamlaştıracaklardır. Eğer ki tercihiniz dağınık topuzdan yanaysa, bu modelleri yüz hattınıza göre konumlandırmaya çalışınız. Bu konuda kuaförünüzden de yardım alabilirsiniz.

Ünlülerin dağınık topuz saç modeli

Ünlülerin dağınık topuz saç modeli

Yeni dağınık topuz saç modeli

Yeni dağınık topuz saç modeli

En güzel dağınık topuz saç modeli

En güzel dağınık topuz saç modeli

Dağınık ikili topuz

Dağınık ikili topuz

Dağınık topuz önü arkalı görünüş

Dağınık topuz önü arkalı görünüş

Dağınık topuz

Dağınık topuz


PAYLAŞ
İlgili Konular