Kadın & Moda Sitesi
Genç Kızlar İçin Çok Çok Özel Saç Renkleri

Genç Kızlar İçin Çok Çok Özel Saç Renkleri

16 Şubat 2018
Hepimiz biliriz bayanlar için güzellik çok önemlidir. Saç güzelliğini yakalamak ise en önemlisidir. En çok ta genç kızlar saçlarının hep güzel ve bakımlı olmasını isterler. Genç kızların bu güzelliği yakalayabilmesi için önce saç rengine sonra kesim ve modeline dikkat etmesi gerekir. Bütün saç renkleri güzeldir ama cildinize, yaşınıza göre seçtiğiniz zaman. Genç kızlar hemen sıkılabilirler […]

Hepimiz biliriz bayanlar için güzellik çok önemlidir. Saç güzelliğini yakalamak ise en önemlisidir. En çok ta genç kızlar saçlarının hep güzel ve bakımlı olmasını isterler. Genç kızların bu güzelliği yakalayabilmesi için önce saç rengine sonra kesim ve modeline dikkat etmesi gerekir. Bütün saç renkleri güzeldir ama cildinize, yaşınıza göre seçtiğiniz zaman. Genç kızlar hemen sıkılabilirler saç renklerinden, değiştirmek isterler. Bu değişimi yanlış yapmamanız için size birkaç önerilerde bulunacağız.


Saç boyamak sanıldığı gibi zor değildir. Bu boyalar evde herkesin yapabileceği gibi piyasaya sürülmüştür. Bunların içinde köpük boyalar en kolayıdır. Şimdi size uygun olan renk seçimine geçelim. Önce bildiğiniz bir yanlışı düzeltelim. Çok açık platin sarısı saç rengi sizin yaşınıza asla uymaz. Platin sarısı boyadan vazgeçmelisiniz. Çünkü platin sarısı daha olgun bayanlar için idealdir. Sizin için değil. Açık tenli ve gözünüz renkli ise papatya, bal köpüğü renkleri sizin daha dikkat çekici olmanızı sağlar. Eğer saçınızın orijinal rengi sarı ise tereyağ sarısı gölgeler atabilirsiniz. Yine açık tenli kızlara karamel ve bakır rengi de oldukça uygundur.

Eğer esmer iseniz kızıl renk saç size çok yakışacaktır. Sarı renk saç kesinlikle tercih etmemelisiniz. Daha çok küllü renkler, kestane renkleri tercih etmeniz sizi daha çıtır göstertecektir. Buğday tenli iseniz saçlarınızı siyaha boyamanız gözlerinizi daha çok ortaya çıkaracaktır. Siz patlıcan moru, koyu kestane, açık kestane renklerini kullanmalısınız. Unutmayın hangi rengi severseniz sevin size yakışabilmesi ve yaşınızın güzelliğini gösterebilmesi için ten renginize göre seçim yapmalısınız.

Bu yazımızda genç kızlar için daha uygun olan saç renklerini ele alacağız. Farklı renk tonları sayesinde genç kızlar kendilerine ayrı bir hava katmaktadır. Şimdi sıra ile bu renklerin hangileri olduğunu belirtelim. Şunu da eklemek isteriz ki eğer saç renginizi tamamen değiştirmek isterseniz yaşınız daha genç olduğu için dikkat etmeniz de fayda vardır. Yani eğer saç renginizi değiştirmek istiyor iseniz açıcı ile de bu işi görebileceğinizi eklemek isteriz.

1) Altın renk tutamları
Saçınızda ortaya çıkacak olan sarı vurguları hafif ve daha yumuşak olacak bir ton ile gölge yaptırın. Bu renk özellikle de sarışın olanlar için oldukça ideal bir görünüm oluşmasını sağlayacaktır. Bu ton rengini biraz daha tanımlamak gerekir ise serin bir şampanya olarak nitelendirmek doğru olacaktır. Bu renk özellikle açık renkli saçlar için idealdir. Açık teni ve renkli gözü olanlar için adeta birebir bir renktir. Saç şeklinin düz, kıvırcık ya da dalgalı olması fark etmemektedir.

2) Pastel Şakayık
İnce hacimli şeritler ile saçınızdan geçilen platin rengi sayesinde oluşur. Ortaya çıkmış olan gölge görünümü ise daha hafif bir renk oluşturmak istenmesi halinde kullanılmaktadır. Bu tarz renklerin kullanıldığı kişinin cilt tonu olarak pembe ve mavi tonlarına sahip olanlar için idealdir. Saç şekli olarak için ise düz ya da dalgalı saç için çok uygundur.

3) Zencefil Çayı
Çileğin sarı tonlarını kullanarak bakır ve baharat tonları elde edebilirsiniz. Bu renk size çok boyutluluk katacağından ötürü bir sonraki halinde çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkabilir. Özellikle de saç ucuna doğru vurgular önem kazanacaktır.

4) İnanılmaz Kumral
Bu renk daha çok kırmızı tonlara hakimdir. Dolayısı ile sıcak tonlar saçınıza yansımaktadır. Bu parlak gölge sayesinde eğer kahverengi gözlerinizde var ise bulunduğunuz ortamda muhakkak ki ilgi çekeceksiniz. Bu renk her ten rengi için uygulanabilir olup her saç tipi için de idealdir. Bu rengi korumak için koruyucu özelliği olan bir şampuan ve saç kremi kullanmanızda da fayda vardır.

5) Maunalı Kız
Bu renkte kahverengi saç tonları iki tona kadar açılarak kullanılmaktadır. Bu renk tonu esmer kadınlar için çok uygundur. Renk açmaya yarayan açıcılar ile de bu işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz. Özellikle de açık-orta tene sahip olanlar için çok uygun bir renktir. Bu renk seçimi ise dalgalı saçlarda daha hoş durmaktadır. Saçı ayıracağınız kısım için renk tonlaması olmasına da dikkat etmeniz de fayda vardır.

6) Mükemmel Kısa Saç
Özellikle koyu tonda olan saç renklerini altın renkleri ile yumuşatan bir işlemdir. Donuk tonda bir saç rengine sahip ise bu ton ile bunu kırabilirsiniz. Bu renk için belli bir ten rengine sahip olmanız gerekmediği gibi her saç şekli için de ideal bir işlem olacaktır. şayet daha etkili bir sonuç elde etmek istiyor iseniz daha büyük röfleler sayesinde bunu elde edebilirsiniz.

7) Bal Tonları
Özellikle de kahverengi olan saç renklerini altın sarısı ve kayısı tonları ile daha da etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu tonlar daha sonrasında saçlarınızın da uzaması ile adeta ombre gibi bir görünüm alacaktır. Bu renk için her türlü cilt tonuna uygulanması halinde güzel sonuçlar elde edilmektedir. Yine herhangi bir saç şekline de uygulanmasında sorun olmayacaktır. Saçlarınızın sadece ucunuza yaptıracağınız bakım sayesinde işiniz halletmeniz daha kısa sürecektir.

8) Kaşmir Dokunuşu
Eğer şık bir görünüm elde etmek istiyor iseniz kumlu tonlarda olan açıcı ile kahverengi saçları daha göze gelen bir tona dönüştürebilirsiniz. Özellikle de serin tonlaması olan derin ciltler üzerinde daha etkili sonuçlar elde edilebilir. En çok da düz saçlar için uygundur. Daha doğal bir görünüm için ise ince tutumlar uygun olacaktır.

9) Koyu Kızıl Tonlar
Çikolatalı rengi geliştirmek için tatlı erik tonlarını kullanmanızda fayda vardır. Uygulanması ile oldukça göze gelen bu renk yansıma parlaklığı sayesinde de size etkili bir sonuç sağlar. Özellikle de serin ve derin cilt tonları için de çok uygun bir seçim olacaktır. Bu ton için herhangi bir saç şekli fark etmeksizin uygun bir karardır. Parlaklık katmanız da sonucu daha da etkili kılacaktır.

10) Karamel İncelikler
Koyu saç tonları karamel renklerinin uygulanması sayesinde etkili bir görünüme ulaşılır. Uygulanmış olan gölgeleri ince bir şekilde olsa da rafine gibi döşenmesinden ötürü de derin bir görüntü elde edilmiş olur. Bu renk düz ya da kıvırcık saç renkleri için oldukça uygundur.

İşte Size Birkaç Güzel Örnek

Yaza Özel Saç Modeli

Yaza Özel Saç Modeli

Genç Kızlara Saç Önerisi

Genç Kızlara Saç Önerisi

Muhteşem Kızıl Saçlar

Muhteşem Kızıl Saçlar

Kızıl Saçlar

Kızıl Saçlar

Esmerler İçin Uzun Dalgalı Saç

Esmerler İçin Uzun Dalgalı Saç

Havalı Dalgalı Saçlar

Havalı Dalgalı Saçlar


PAYLAŞ
İlgili Konular