Kadın & Moda Sitesi
Işıltılı Saç Renkleri ve Modelleri Son Yılların Gözdesi Galeri için tıklayın

Işıltılı Saç Renkleri ve Modelleri Son Yılların Gözdesi

15 Mayıs 2018
Işıltılı saçlar her bayanın arzuladığı ve kendinde görmek istediği modellerdir. Her zaman havalı ve göz alıcı olan ışıltıcı saç modelleriyle güzel bir tarz yakalayabilirsiniz.

Yine son yılların en gözdesi olan saç tiplerinden biri olan ışıltılı saçlar göz kamaştırıyor. Her zaman havalı ve göz alıcı olmak istiyorsanız mutlaka denemeniz gereken bir tarz. Işıltılı renk dediğimiz zaman parıl parıl parlayan sarı ve tonları aklımıza geliyor ama bu doğru değil her tip saç renginde ışıltı yapmak mümkündür. Işıltı yaptırmakta bir tercih meselesidir. Kişi kendini tanıyorsa saç rengini cilt rengini sorun yok. Cilt tipine göre hangi  saç rengi gideceğini ve nasıl bir ışıltının saça yakışacağını bilir. Ona göre de uzman bir kuaför eşliğinde muhteşem saçlara kavuşursunuz.


Kadınlar alışmış olduğu saç tipini ve rengini değiştirirken hep tereddütte kalır yakışıp yakışmayacağı konusunda. Her kadının yeniliğe ve farklı bir tarzda saç modeli kullanmaya hakkı vardır. Biraz cesaret göstermemiz yeterli olacaktır. Göreceksiniz bu muhteşem ışıltılar güzelliğinize güzellik katacak ve olduğunuzdan daha fazla çekici ve havalı görüneceksiniz. Bu senenin ışıltılı saç modelleri konusunda en iddialı renkleri kahve tonları ve kumral saç rengi ön plana çıkıyor. Yani koyu renkler  ve doğallık . Doğal saç renklerimize de ara ara ışıltılar katarakta harika bir görüntü yakalayabiliriz. Aslında en güzeli doğal saç renklerimizi kullanmak. Böyle ışıltılar sayesin de de çok  farklı bir tarz yaratabiliriz. Işıltılı saç modellerini, saçımızın tamamına uygulayabiliriz, bunun dışında bazı alternatifi de, ışıltıları uçlara uygulayabiliriz yada doğal saç rengimizin üstüne balyajlar şeklin de de uygulayabiliriz. Işıltılı saç renklerini evde de hazırlamak mümkün örnek verecek olursak. Kahverengi bir saç tonuna, sahipseniz; loreal, palette, koleston gibi markalardan  sarı tonlarında bir boya alarak, saçlarımızın arasına 5-6 yerinden uygulayarak uçlara doğru sürüyoruz ve sarıyoruz 30-40 dakika arasında saçınızda kalsın sonra yıkayın göreceksiniz muhteşem bir görünüm. Saçlarınız bakır, koyu kumral, çikolata kahve gibi bir tonda ise ışıltı yapmak için bal köpüğü ve bal sarısı renkleri kullanarak muhteşem ışıltılar yaratabilirsiniz. En zor renklerden  biri olan siyaha gelelim, bu renge ışıltı uygulamak için ten renginizin biraz açık olması gerekir. Ten renginiz de saçlarınız gibi koyu ise ışıltı size yakışmayabilir, biraz daha açık tenli bayanların uygulamasını tavsiye ediyoruz. Koyu karamel yada kızıl kahve renkleri ile harika bir uyum yakalayabilirsiniz  tercih sizin.

Saçlara uyguladığımız ışıltılar zararlı mıdır?
Uygulanan her kimyasal işlemin saçlara tabi ki de zararı vardır. Fakat bu ışıltı saç uçlarına ya da ara ara yapılırsa zararı biraz daha az olabilir. Uygulamaya başlamadan önce diğer boyalarda olduğu gibi alerjiniz olup olmadığına karşın test yapılmalıdır. Özellikle hassas bir tene sahipseniz çok dikkat edilmelidir. Yanmalar ve kopmalar olmamasına da özen göstermek lazım.

Hayatta her şeyin bedeli olduğu gibi muhteşem saçlara sahip olmanın da bir bedeli vardır. Kuaför fiyatları her şehre göre değişmektedir. Büyük şehirlerde daha pahalı , küçük yerler de ise biraz daha uygun olmaktadır. Ortalama 80 ile 500 arasında fiyatlar değişmektedir. Koyu renk saça sahip olanların evde ışıltı yapmasını önermiyoruz daha etkili bir sonuç istiyorsanız, saç uzmanlarından ya da işinin ehli kuaförlere gidip yaptırabilirsiniz. Işıltı atılmış olan saçlarımızı ön plana çıkarmak için de etkileyici makyajlar ön planda olmalıdır. Koyu göz makyajları ile gözlerimizi ön plana çıkarabiliriz, kırmızı ve pembe tonlarında parıltılı rujlarla da daha etkileyici  ve çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.  Son dönemde ortaya çıkan  bütün bu saç tasarımlarını  modellerini ve renklerin büyücü güzelliğini her zaman trendleri ve modayı takip ederek ve kendimizi  sürekli güncelleyerek yeniliklerden haberdar olabiliriz.


PAYLAŞ
İlgili Konular