Kadın & Moda Sitesi
Kadınlar İçin 2018 Kısa Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Kadınlar İçin 2018 Kısa Saç Modelleri

26 Mayıs 2018
Bayanlar dış görünüşüne çok önem verirler. Fiziksel özellikleri olan boyu, kilosu, ten rengi, makyajı önemli olduğu kadar güzelliğini tamamlayan saçları da çok önemli bir yere sahiptir. Saçları cansız ve güçsüz görünen bayanların kendilerine güven noktasında problem yaşadıklarını söyleyebiliriz. Bedenimizin en önemli noktası olan yüz güzelliğimiz için ne kadar bakım yapıyorsak aynı titizlik ve hassasiyetle saçımıza […]

Bayanlar dış görünüşüne çok önem verirler. Fiziksel özellikleri olan boyu, kilosu, ten rengi, makyajı önemli olduğu kadar güzelliğini tamamlayan saçları da çok önemli bir yere sahiptir. Saçları cansız ve güçsüz görünen bayanların kendilerine güven noktasında problem yaşadıklarını söyleyebiliriz. Bedenimizin en önemli noktası olan yüz güzelliğimiz için ne kadar bakım yapıyorsak aynı titizlik ve hassasiyetle saçımıza da gerekli bakımları yapmamız gerekiyor. Görsel açıdan yüzün yuvarlaklığına, uzunluğuna, toplu veya zayıf olmasına göre saç modeline karar verilmesi en doğru olanıdır.


Bayanlar kendileriyle alakalı yeni bir başlangıç yapmak istediklerinde yani stillerini değiştirmek istediklerinde işe ilk olarak saç modelini değiştirmekle başladıklarını görüyoruz. Fakat her saç modeli her bayana uygun olmayabilir. Aklımıza gelen veya başkasından görüp beğendiğimiz herhangi bir modeli kendimizde uygulamaya kalkarsak sonunda hüsrana uğrayabiliriz. Bu aşamada yani tek başımıza doğru karar veremediğimiz ya da yetersiz kaldığımız durumlarda profesyonel kişilerden yardım almamız gerekebilir. Unutmayalım ki saçımıza verdiğimiz model, o anki ruh halimizi ifade eder.

Kısa Saçın Avantajları
Kısa saç, kulak hizasında veya kulak hizasından biraz daha uzun olan saç modellerine verilen addır. Uzun saça göre bakımı daha kolay olan ve şekillendirirken daha kısa zaman harcayarak model verebildiğimiz, kullanımı kolay ve rahat bir saç modelidir. Bu özelliği sayesinde birçok bayan tarafından tercih edilir. Özellikle yoğun çalışan bayanlar her sabah aynanın karşısında çok uzun vakit harcayamayacakları için kısa saç modelini daha çok tercih ederler. Doğal görünümüyle düz saçlara sahip olan bayanlar için hayat kurtarıcı bir model diyebiliriz.

Kalın telli, gür ve dalgalı saçlara sahip olan bayanların ise kısa saç modeline karar verdiklerinde fön çekerken bazı taktikleri bilmeleri gerekiyor. Aksi takdirde saçlarına yanlış fön uygulandığı zaman elektriklenme sorunuyla baş başa kalabilirler. Fön çekerken önce saçları nemlendirmeli ve  nemlendirilen saçları pens ile ayırıp saçların birbirine karışmasını önlemeli ve ayrılan kısmı önce tarayıp daha sonra fön makinesiyle eğimli bir şekilde tarakla aynı anda ve eşit şekilde tutarak yukarıdan aşağıya doğru çekip, kısa saçlarımıza zarif bir hava katabiliriz. Kısa saç modeline sahip olan bayanların saçlarına fön çekerken kullandıkları fırça ve tarakların ince uçlu olmasına özen göstermeleri de yine bilmeleri gereken püf noktalardan biri. Saçlar fönlendikten sonra kabarmayı önlemek için sprey ile sabitlemek gerekir.

Fazla Kilolu Bayanlar İçin
Fazla kilolu olan bayanların ise kısa saç modelinden kaçınması gerekiyor. Çünkü hacimsiz kısa saçlar vücut biçimini bozacak ve dış görünüş itibariyle biçimsiz görünmesine sebep olacaktır. Çok uzun boylu bayanlarında kısa saç modeli kullanması tavsiye edilmez. Uzun boylu bayanlarda da kısa saç kişiyi daha uzun gösterecektir. Olduğundan daha uzun görünmek istemeyen bayanların bu saç modelinden uzak durması önerilir.


PAYLAŞ
İlgili Konular