Kadın & Moda Sitesi
Kadınlar İçin Modaya Uygun Atlet Modelleri 2018 Galeri için tıklayın

Kadınlar İçin Modaya Uygun Atlet Modelleri 2018

08 Mayıs 2018
Değişen moda anlayışı ile artık atletler de iç giyim olmaktan çıkıyor. Farklı farklı desenleriyle dikkat çeken kadın atletlerini sizler için inceledik. Bu modelleri kaçırmayın.

Atlet denildiğinde akla iç giyim parçası olan atletler geliyor. Halbuki değişen moda anlayışı ve hayatımıza giren yeni ürünler ile bu durum oldukça değişti. Artık atletler sadece kıyafetlerin altında sıcak tutması için giyilen ürünler olmaktan çıktılar. Farklı farklı desenleri, model ve şekilleri ile birlikte atlet modelleri günlük giyimin son derece önemli bir parçası.


Atlet modelleri arasında öncelikle dantelli olanlardan bahsetmemizde fayda var. İlk başlarda dantelli atletler kıyafetlerin dekolte bölümlerinden rahatsız olan bayanların bu kısmı kamufle etme çabası ile kullandıkları bir parça idi. Siyah ya da beyaz olan bu atletleri bayanlar gömlek ya da bluzların içlerinde giyerek kıyafetlerini kendilerinin daha rahat kullanabilecekleri biçime sokuyorlardı. Ancak şimdi bu işlevi devam etmekle birlikte çok daha farklılaştı.

Dantelli atletler günlük giyimin bir parçası haline geldi. Şık bir yere gitmek istediğinizde dantelli bir atleti daha düz bir alt parça ile birleştirerek güzel bir kombinasyon oluşturabilirsiniz. Örneğin bir kot pantolon ile siyah dantelli atletin kombinasyonu topuklu ayakkabı ile daha da pekişecektir. Üzerine bir ceket ya da gömlek de ilave ederek bu görünümü tamamlayabilirsiniz. Özellikle siyah ve dantelli olan atletler birçok ortam için ne giyeceğinizi bilemediğinizde tam olarak kurtarıcı olacaktır. Özel günleri ve ortamları bile bu kombinasyonlar ile idare edebilirsiniz. Dantelli atletlerde birçok farklı model mevcut. Ancak genel hatları ile baktığımızda iki farklı model görüyoruz. Ön dekolte bölgesinde dantel kısmı olanlar ve tam olarak dantelli olan ürünler. Bu ikisi de şık ve alımlı görüntüler oluşturabilir. Ancak doğru bir kombinleme yapmanız bu noktada son derece önem kazanıyor. Dantelli bir üstü karışık ya da desenli bir altla değil daha sade parçalar ile kullanmalısınız.

Sadece çekici dantelli atletler değil spor giyim için de atletler mevcut. Bu atlet modelleri ise aslında görüntü itibari ile klasik atletlerden çok farklı değil. Sadece bunlarda daha çok renkli modeller görebiliyoruz. Beyazların sık kullanıldığı gibi renkli alternatifler de spor giyime gayet uygun bir görüntü veriyorlar. Spor yaparken, yürüyüşe çıkarken bu tarz ürünlerden tercih ederek çok zahmetsiz bir şekilde şıklığınızı korumaya devam edebilir, hiçbir ortamda tarzınızdan ödün vermemiş olabilirsiniz.

Spora giderken olduğu kadar günlük hayatta da bu tarz bir parçaya ihtiyacınız olacak. Acele şekilde dışarı çıkmanız gerektiğinde ya da elinizdeki bir alt parçayı ne ile kombinleyeceğiniz konusunda kararsız kaldığınızda atletler imdadınıza yetişecektir. Bu atletler hem yaz hem de kış mevsiminde tam bir kurtarıcı olarak görev yapıyorlar. Spor giyimdeki atletlerin tersine bunlar daha çok siyah ya da beyaz olarak üretiliyor ve bu şekilde tercih ediliyorlar.

Casual giyim tarzı için beyaz bir atlet vazgeçilmez bir parça. En rahat kombinleyebileceğiniz ikili ise beyaz bir atlet ile rahat bir kot pantolon. Rahat bir gün geçirmek istiyorsanız bu ikili hem rahat hem de tarz olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca alt giyim parçanızı ön plana çıkarmak istediğinizde de bu tarz bir atlet kullanmanızda fayda var. Üst tarafı siyah ya da beyaz bir atlet ile tamamen nötrleyip pantolon ya da eteğinizi star parça olarak kullanabilirsiniz. Atletlerde birkaç çeşit mevcut. Düz atletlerde yazın askılı olanları tercih edilebilir. Bunun dışında sıfır ya da kısa kollu olan düz atletler de kullanımı rahat olan diğer parçalar.


PAYLAŞ
İlgili Konular