Kadın & Moda Sitesi
Kilo Verdiren Süper Çay Tarifi

Kilo Verdiren Süper Çay Tarifi

23 Ocak 2019
Metabolizmayı hızlandırmak ve kilo vermek için son zamanlarda oldukça fazla isminden söz attiren süper çay tarifini veriyoruz. Bu çay nasıl demlenir ve hangi malzemelerden yapılır?

Kilo verme konusunda denenebilecek onlarca yöntem var. Ancak tüm bu yöntemler ve uygulamaların yanında bir gerçek de var ki o da metabolizma faktörünün kilo verme meselesinde çok önemli bir parametre olduğu. Halk arasında söylenen bazı şeyler vardır. Kimileri su alsam yarıyor der kimileri de çok fazla yemek yemesine rağmen kilo alamadığından ve zayıflığından şikayet eder. İşte bu duruma sebep olan temel faktör metabolizmanın çalışma hızı. Kişiden kişiye değişen bu hız faktörü kilolu olma ya da olmama, çabuk kilo verme ya da verememe durumlarını beraberinde getiriyor. Eğer sizin de farklı denemelerinize ve diyet teşebbüslerinize rağmen kilo kaybınız çok zor gerçekleşiyorsa ya da biraz kaçırsanız hemen kilo alıyorsanız metabolizmanızın çalışma hızı çok düşük demektir.


Metabolizmayı Hızlandırmak
Metabolizma çalışma hızınızın düşük olduğunu anladığınızda bunu hızlandırmak için alternatif yöntem arayışlarına gitmelisiniz. Peki ne yapmalı metabolizmayı hızlandırmak için? Bunun için birkaç farklı yöntem var. Küçük tüyolar bu konuyu aşmanıza yardımcı olacaktır. Sabah erken kalkmak ve erkenden mideye bir şeyler göndermek bir alternatif olabilir. Bunun yanında gece saatlerinde mümkün olduğunca bir şey yememeye de özen göstermelisiniz. Ayrıca tüm bunların yanında sizler için harika bir bitki çayı önerisi vereceğiz. Bitki karışımları sayesinde metabolizmanız canlanacak ve kilo vermeniz çok daha kolay olacaktır. Şimdi gelin bu süper çayın tarifine bakalım.

Kiraz Sapı ve Kilo Vermek
Kiraz sapının kilo verdirme konusunda önemli bir rolü olduğunu duymuşsunuzdur. Hatta kiraz sapı tüketenlerin kiraz sapı gibi ince, kirazın kendisini tüketenlerin ise kiraz gibi toplu olduğunu söylerler. Çayımızda da bir tutam kadar kiraz sapı bulunuyor. Bunun dışında bir tutam da mısır püskülü eklemeniz gerekiyor. Maydanoz da diğer bir etkili sebze. Özellikle maydanoz çok etkili bir ödem sökücü olarak bu süper çayın olmazsa olmazı. Son olarak ise çaya eklemeniz gereken son şey bir tutam hindiba bitkisi. Tüm bunlardan birer tutam ekleyerek süper çay karışımınızı hazırlamalısınız.

Malzemeleri Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Vermiş olduğumuz içerik ile süper bitki çayınızı yapabilirsiniz. Ancak ürünleri özellikle aktarlardan organik ürünler tercih etmenizi öneriyoruz. Malzemeleri temin ettikten sonra gelelim bir diğer önemli aşama olan çayı demleme işlemine. Bitki çaylarında demleme işlemi çok önemlidir. Çünkü bu konuda ciddi yanlışlar yapılıyor. Örneğin bitkilerin soğuk suya atılarak ateşe alınması ve dakikalarca kaynatılarak demlenmesi çok yanlış bir yöntem. Hal böyle olunca bitki çayları istenilen sonucu elde etmenize de engel olacaktır.

Doğru yöntem ise öncelikle sadece suyu kaynatmak ve sonrasında suyun içerisine bitkilerinizi ilave etmek. Bu aşamada çok kısa bir kaynatma yapabilirsiniz ancak 2 dakikayı geçmemeli. Bundan sonra bitki çayını çok kaynak olmayacak şekilde tüketebilirsiniz. Önce ılınan çayı daha sonra içebilirsiniz. Günde maksimum iki fincan içmeniz kısa süre içerisinde metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır.


PAYLAŞ