Kadın & Moda Sitesi
Kış Aylarında Sıcak ve Tarz; İpek Eşarplar

Kış Aylarında Sıcak ve Tarz; İpek Eşarplar

05 Aralık 2018
Kış aylarına özel ipek eşarp modelleri. Elbiselerinizle kombin yapabileceğiniz farklı tarzlarda, ünlü markalara ait eşarplar.

Eşarp, tesettür giyim kullanan kadınların tercih etmiş olduğu bir aksesuardır. Eşarp modelleri de son dönemlerde hem yapılan madde bakımında hem de tasarımları açısından geniş bir yelpazeye sahip olmaya başladı. Özellikle tesettür giyim üzerine üretim yapan firmalar tarafından bu ürünlerin kullanışlı ve tarz olması dikkat edilen bir unsur olmuştur. Tesettür giyim kıyafetleri için tamamlayıcı bir unsur olan eşarplar, geçmişten günümüze kadar süregelmiş olan ve farklı modeller ve şekillerde üretilmiştir. Geçmiş yıllarda annelerimizin ya da büyük annelerimizin eşarp oyaları yaparak kendilerine model ürettikleri düşünüldüğü zaman bu vintage ürünlerin kullanımı da çok özel bir yer alacaktır. Tesettür tarzı giyimlerde eşarp kullanmayı tercih eden kadınların sayısı da oldukça fazladır. Hatta neredeyse her tesettür kullanan kadının eşarp tercih ettiği söylenebilir. İpek gibi farklı kumaşlar kullanılarak üretilmektedir. Eşarplar kaliteli ve görünüşleri bakımından birbirinden farklı olabiliyor. Bu firmaların tasarımlarına ve koleksiyonlarına göre değişim gösterebiliyor.


Tesettür üretimi yapan birçok firma eşarp üretiminde yeni modeller ve renklerle farklılık yaratmaya çalışmaktadır. Özellikle tesettür giyiminde de farklı renk skalalarına yer veren bu firmalar eşarplarda da değişikliğe gitmektedir. Eşarp kalitesi de azımsanamayacak kadar iyidir. Sürekli saçını kapattığı için bazı saç sorunu yaşayan kadınlar düşünüldüğü için eşarplarda kullanılan ürünlerde dikkat çekmektedir. Kalitesi bir eşarp ürünü için, kullanan kadını yoracak ve rahatsız edecektir. Bu sadece görünüş olarak değil kadının saç sağlığı için ve özellikle yaz aylarında sıcaklarda etki edecektir. Çoğunlukla kadınlar eşarpların kaymaması için bone kullanmaktadır. Hem eşarbın kaymaması için hem de saçınızı toplu göstermek için bu oldukça kullanışlı bir üründür. Ancak eşarp kalitesinde olduğu gibi bonelerin kalitesi de oldukça önemlidir.

Eşarp modelleri oldukça fazla ve her zevke uygun modeller olduğunu bahsetmiştik. Değişik desenler ve renklerde eşarplar sayesinde kendi tarzınıza uygun olan ve tarzınıza canlılık katacak modellerle kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Çoğunlukla tesettür kullanan kadınlar siyah, krem ya da kahve tonların da ürünler tercih ettiği düşünülse de kadınlar yeni çıkan bu renkli ürünleri denemekten kaçınmamıştır. Hem şık hem de rahat bir tarz kullanımı kendisini göstermektedir.

Sonbahar Kış Sezonu İçin İpek veya Pamuklu Ürünler
Sonbahar ve Kış aylarında havaların soğumaya başladığı ve kullanışlı ürünlerin tercih edilmesi beklenmektedir. Yaz ayları için daha çok ipekli ve pamuklu ürünlerin tercih edildiği düşünülürse, kış aylarında da kadınları sıcak tutacak ve tarz gösterecek ürünler tercih edilmektedir. Çoğunlukla tesettür kullanan kadınlar pardösü tercih ettikleri için kadınların eşarp ya da kabanlarına kattıkları renklerle ya da tarz parçalarla kendi stillerini ortaya koymaktadır. Renkler yaz döneminde olduğu kadar kış döneminde de oldukça önemlidir. Gece ve gündüz kullanımı için farklı amaçlarla üretilmiş şallar ya da eşarplar vardır. Bu kış dönemi içinde bu modeller raflarda yerini almış durumda. Kış aylarında şallar da renkler ve eğlenceli kombinler yerini alıyor.

Kış ayları için kıyafetlerin uyumu ve bu uyum için kombin modeller ya da tek parça ürünler tercih edilmektedir. Ancak bundan ziyade bir de kadınların bu kombinelere kullanacakları çiçekli ya da geometrik desenli eşarpları da yer almaktadır. Eşarp modellerinin birçoğu kış ayları için pamuklu ya da ipek maddelerden üretilmektedir.

Kombin Önerisi: 2018 senesinde olduğu gibi 2019 sezonunda da göze çarpan bazı parçalar vardır. Özellikle tek parça ve tarz elbiselerle şalları kombin yapılması bizlerin ilgisini çekmektedir. Düz ve koyu renk bir elbise üzerine kullanılan renkli ve eğlenceli bir şal sizlerin tüm güzelliğini ve tarzınızı ortaya koyacaktır. Kıyafetlerde oldukça fazla karşılaştığımız bir işlem şallarla farkındalık yaratmaktır. Özellikle çiçek işlemelerine dikkat çeken tesettür kombinasyonu kadınların büyük ilgisini çekmektedir. Bu elbette ki her kadının tarzına uygun değildir. Bunun için kadınların tarzına uygun olan modeller tercih edilmelidir. Çiçek sevenler için yüzlerce çeşit şal bulunabileceği gibi aynı zaman da farklı desenlerde ve renklerde de çeşit çeşit şal bulmak mümkündür. Bu şallarda renklerden ziyade ürünün kalitesine dikkat etmenizi öneririz. Özellikle ipek eşarplar sizlerin hem sağlığı için hem de tarzı için daha çok ihtiyaç duyacağınız bir üründür.

Geometrik Desenli Eşarp Modelleri
Sürekli farklı renklere sahip olan ve eğlenceli eşarp modellerinden bahsettik. Peki, daha farklı desenlere sahip ipek eşarp kullanmaya ne dersiniz? İpek eşarplar için gençlere ve zevk sahibi kadınlara uygun tasarımlar ünlü markalar tarafından dikkat çeken bir unsurdur. Bu nedenle son dönemlerde bu alana daha fazla önem vermeye başladılar. Geometrik desenler ya da iç içe girmiş geometrik şekillerin eşarplara yansıtılmasıyla marjinal ve tarz bir tesettür kadını olabilirsiniz. Tesettür kullandığınız için aynı görünmek zorunda değilsiniz. Tarzınızı ufak bir eşarpla ya da bir broşla tamamlayabilirsiniz. Ancak bu tarzın en önemli parçası eşarp olarak nitelendirilir. Bu nedenle eşarplarınızı kendi zevklerinize ve tarzınıza göre seçerek tarzınızı kıyafetlerinizle yeni baştan tasarlayabilirsiniz.

Geometrik desenli ipek eşarp modeli

Silk Home ipek eşarp

Pierre Cardin ipek eşarp tasarımları

Pembe tonlarda ipek eşarp modelleri

Çiçek desenli ipek eşarp

Armine ipek eşarp


PAYLAŞ