Kadın & Moda Sitesi
Küçük Çapraz Çanta Modelleri İle Şıklık Abidesi Olun

Küçük Çapraz Çanta Modelleri İle Şıklık Abidesi Olun

13 Şubat 2018
Çantalar genel görüntümüz için son derece önemli bir unsur. Bir kadın için çanta olmazsa olmaz parçaların başında geliyor. Elbette ki bu öncelikli olarak bir ihtiyaçtan kaynaklanıyor. Günlük olarak yanımızda olması gereken birçok şeyi içerisine alabiliyor olması bu açıdan asıl gereksinim noktası. Ancak kadınlara soracak olursak birçoğunun katılacağı bir fikir vardır ki o da sadece ihtiyaç […]

Çantalar genel görüntümüz için son derece önemli bir unsur. Bir kadın için çanta olmazsa olmaz parçaların başında geliyor. Elbette ki bu öncelikli olarak bir ihtiyaçtan kaynaklanıyor. Günlük olarak yanımızda olması gereken birçok şeyi içerisine alabiliyor olması bu açıdan asıl gereksinim noktası. Ancak kadınlara soracak olursak birçoğunun katılacağı bir fikir vardır ki o da sadece ihtiyaç değil şık ve tarz görünmenin de bir ifadesidir çantalar. Hal böyle olunca sadece ihtiyaç olmaktan çıkan çanta kullanımı için çeşitli çanta modelleri arasından sizin tarzınızı en iyi ifade edecek seçimler yapmak önem kazanıyor. Çantalarda hem şık hem de konforlu olması son derece önemli. Ellerinizi rahatlıkla hareket ettirme özgürlüğüne kavuşturan çanta modellerinden bir tanesi ise küçük ve çapraz çanta modelleri. Bu yazımızda bu tarzdaki çantalara değineceğiz.


Küçük ve çapraz çantalar size hareket özgürlüğü tanıdığı için vazgeçilmeniz olmaya adaydır. Ayrıca sadece rahatlık sağlamakla kalmaz diğer taraftan da şıklık kazandırmak için iyi bir seçim olur. Özellikle günlük hayatta, alışverişe, markete, okula ya da işe giderken kullanacağınız bu çantalar sizin giyiminizi tamamlayacak ve tarzınıza farklı bir hava katacak. Küçük ve çapraz çanta modelleri arasında çok fazla seçenek bulmak mümkün. Bunlar arasında sizin tarzınıza uyum sağlayan parçayı seçmelisiniz. Bu yüzden günlük giyiminizin ve seçtiğiniz geneldeki parçaların da önem kazandığını unutmamak gerekiyor. Vitrinde gördüğünüz şık bir  model sizin üzerinizde güzel ve uyumlu olmayabilir. Bu yüzden bu seçimi yaparken bu noktaya da dikkat etmekte fayda var.

Küçük çapraz çanta modellerinde klasik ve spor modeller yer alıyor. Spor modeller zaten renkli ve farklı şekillere sahip olabiliyor. Deri olabilecekleri gibi aynı zamanda polyester malzemeden alternatifler de bulmak mümkün. Ancak renkler genel olarak kullanımda sıkıntı oluşturabilir. Ancak çok çeşitli kullanmak istiyorsanız yine de bir alternatif. Klasik modeller ise her sezon ve her kıyafet ile sizi kurtaracaklar arasında yer alıyor. Bu yüzden bu modelleri tercih etmek genel olarak daha mantıklı olacaktır. Şimdi görsel örnekler üzerinden küçük ve çapraz çanta modellerini biraz daha yakından inceleyelim.

Küçük Çapraz Çanta Modellerinden Örnekler

En güzel küçük çapraz çanta modelleri

En güzel küçük çapraz çanta modelleri

Eğer günlük hayatta jean kullanmayı ve mavi tonlarda kıyafetler giymeyi çok seviyorsanız bu tarzda bir çanta tercih edebilirsiniz. Bu şekilde farklı renk kombinasyonlarındaki çantalar da birkaç farklı tarza ve renge uyum sağlaması yönünden mantıklı olmaktadır. Bu çantayı hem mavi, hem lacivert ve hem de krem ve toprak tonları ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kırmızı yuvarlak küçük çapraz çanta modelleri

Kırmızı yuvarlak küçük çapraz çanta modelleri

Küçük ve çapraz çanta modellerinde retro modeller de gözümüze çarpıyor. Retro tarzda genel olarak çantalar küçük olarak kullanılıyor. Bu kırmızı ve yuvarlak formdaki çanta da bu tarza güzel bir çanta örneği olmuş. Renkli olmasına rağmen kırmızının sahip olduğu avantaj sayesinde birçok farklı kıyafet ile uyum sağlayabilir. Kırmızı severler için iyi bir çanta alternatifi.

Leopar desenli küçük çapraz çanta modelleri

Leopar desenli küçük çapraz çanta modelleri

Farklı desen ve renk seçeneklerini bir arada görmekten hoşlanıyorsanız işte bu çanta tam size göre. Siyah, beyaz ve kırmızı renklerinin uyumu her zaman için vazgeçilmezler arasında yer alır. İşte bu model de bu renklerin kombinasyonu için şık bir örnek. Özellikle bu renklerden herhangi bir tanesini giydiğiniz zaman bu çanta size şıklık kazandıracaktır.

Mavi küçük çapraz çanta modelleri

Mavi küçük çapraz çanta modelleri

Görseldeki mavi çanta modeli de günlük hayatta rahatlıkla tercih edilebilecek bir başka model alternatifi olarak karşımıza çıkıyor. Bu modelde bir detay olarak kullanılmış olan zincir ise farklı bir arz elde etmek için şık bir seçim olmuş. Modelin ebatları aşırı küçük olmadığı için de ayrıca bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Modern şık küçük çapraz çanta modelleri

Modern şık küçük çapraz çanta modelleri

Markadan vazgeçemeyenler için ise bu tarz klasik desenli model alternatifleri göze çarpıyor. Üzerindeki monogram desenler sayesinde yıllar geçse bile çantanız en özel çantalarınız arasında yer alacak. Bu çanta çapraz bandının yanı sıra bir de kısa sap içerdiği için dilediğiniz zamanlarda elinizde taşımanız için de imkan sağlamış oluyor.

Sarı küçük çapraz çanta modelleri

Sarı küçük çapraz çanta modelleri

Çapraz çantalarda spordan çok biraz da şıklık arayışı içerisinde iseniz o zaman zincir saplı olanları tercih etmenizde fayda var. Bu çantada zincir rengi olarak altın sarısı tercih edilmiş. Çantanın rengi de gayet neon bir sarı.Örnekteki gibi siyah renk sade şekilde bir giyim tercih ettiğiniz zamanlarda bu tarz neon renkli küçük bir çantayı patlatabilirsiniz. Eğer bu çanta elde taşınabilen ve büyük bir çanta olsa idi belki bu şekilde zarif bir görüntü elde edilemezdi. Küçük çantalar size farklı renkleri kullanma özgürlüğü de sunmuş oluyor.

Siyah küçük çapraz çanta modelleri

Siyah küçük çapraz çanta modelleri

Klasiklerden vazgeçemeyen ama aynı zamanda da şık alternatifler arayanlar için görseldeki çanta ideal bir alternatif olabilir. Gayet sade bir modele sahip olmasına rağmen sapındaki zincirli kısım ve çantanın şekli bir araya geldiği zaman çok şık ve farklı bir model ortaya çıkmış. Siyahtan ödün vermeyenler için ideal bir çanta modeli.

Siyah tarz küçük çapraz çanta modelleri

Siyah tarz küçük çapraz çanta modelleri

Çantalar söz konusu olduğunda her renk demode olabilir. Ancak bu şekilde bir siyah çapraz çanta asla demode olmayacaktır. Gayet sade ancak bir o kadar da şık bir çanta modeli görüyoruz. Küçük olmasına rağmen yandan görünümü ve önden açılan kapaklı olması sade bir farklılık katmış.

Süt kahve küçük çapraz çanta modelleri

Süt kahve küçük çapraz çanta modelleri

Çantalarda klasik renklerden bir tanesi de elbette ki taba rengi. Özellikle sonbahar aylarının vazgeçilmez renklerinden olan bu renkteki çantalar kot parçalar ile harika kombinler oluşturmanızı sağlayacak. Görseldeki gibi çapraz kare desenli ve aynı zamanda da minik bir deri çanta ile birlikte çok havalı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Şeker pembesi küçük çapraz çanta modelleri

Şeker pembesi küçük çapraz çanta modelleri

Farklılık ve marjinallik arayanlar için de alternatifler yok değil. Örneğin bu çanta tam olarak sevimli bir farklılık arayanlara hitap edecek cinsten. Çanta pudra rengi tonlarında ve üzerinde gri metalden farklı detaylar yer alıyor. Bu çantaları kullanırken dikkat etmeniz gereken üzerinizde diğer parçaların sade olması. Bu şekilde güzel bir uyum elde etmeniz mümkün.

Şık küçük çapraz çanta modelleri

Şık küçük çapraz çanta modelleri

Gayet günlük ve sıradan bir model olmasına rağmen her zaman kurtarıcı olacak şık bir çanta alternatifi görüyoruz. Bu model kapaklı yapıya sahip orta ebatlı bir çanta. Görselde gördüğümüz gibi çapraz çantaları her zaman için çapraz şekilde kullanma zorunluluğuna sahip değiliz. Bu modeldeki gibi yandan da kullanabilirsiniz. Bu da gayet şık duracak diğer bir alternatif.

Yeni sezon küçük çapraz çanta modelleri

Yeni sezon küçük çapraz çanta modelleri

Son olarak karşımıza gelen model ise çok şık ve alımlı bir çanta modeli. Ebatları itibari ile de neredeyse bir cüzdan kadar olduğunu söyleyebiliriz. Doğal tonları bir arada barındıran çantaya farklılık katan şey ise siyah ve metal detaylarının da ilave edilmesi olmuş. Renklerin çok iyi bir uyum yakalamış olduğu bu çanta çok şık bir alternatif olabilir.


PAYLAŞ
İlgili Konular