Kadın & Moda Sitesi
Ofis Koltuk Mobilya Modelleri İle Mekanlarınızı Güzelleştirin

Ofis Koltuk Mobilya Modelleri İle Mekanlarınızı Güzelleştirin

25 Ocak 2018
Dekorasyonda hem şık hem de ergonomik ve konforlu seçimler yapmak son derece önemli. Bu herhangi bir mekanın dekorasyonu olabilir. Önemli olan içerisinde bulunduğumuz mekanları güzelleştirmek ve rahat, kullanışlı hale getirmek. Seçeceğimiz her bir mobilya ve her bir parça da buna etki eden noktalar oluyorlar. Ofis mobilyaları söz konusu olduğunda da benzer bir durum geçerli. Özellikle […]

Dekorasyonda hem şık hem de ergonomik ve konforlu seçimler yapmak son derece önemli. Bu herhangi bir mekanın dekorasyonu olabilir. Önemli olan içerisinde bulunduğumuz mekanları güzelleştirmek ve rahat, kullanışlı hale getirmek. Seçeceğimiz her bir mobilya ve her bir parça da buna etki eden noktalar oluyorlar. Ofis mobilyaları söz konusu olduğunda da benzer bir durum geçerli. Özellikle ofis çalışanlarının çalışma şartları göz önünde bulundurulduğunda uzun saatler oturarak çalışan bireyler için koltuk seçimi ayrı bir önem kazanıyor. Birinci nokta şık bir mekan olması çalışanlarının motivasyonunu etkiler. İkinci nokta ise  hem çalışan hem de  misafirlerinin konforlu olması son derece önemlidir. Şimdi ofis koltuk modellerine bir göz gezdirelim.


Ofis koltuklarında içerisinde çalışacak kişinin özellikleri ve dahası hangi sektör olduğu son derece önemli. Hem renk hem de model seçimi bu durumdan doğrudan etkilenecektir. Örneğin bir hukuk bürosunda rengarenk koltuklar ve eğlenceli parçalar mantıklı bir seçim olmayacaktır. Avukatla görüşme için gelen misafirler bu durumdan pozitif etki almazlar. Ancak aynı şekilde bir reklam ajansına giden müşteriler de o mekanda sıkıcı ve koyu renkli koltuklardan pozitif enerji alamazlar. Durum böyle olunca ofisin özellikleri göz önünde bulundurularak seçim yapmak son derece öne çıkan bir nokta olmaktadır. Bu şekilde yapılacak seçimler sizi uzun süre hem konforlu hem de motive şekilde çalışmaya sürükleyecektir.

Gelelim ofis koltuklarında en çok tercih edilen modellere. Öncelikle ofis koltuğu denildiğinde akla ilk gelen model elbette ki deri koltuklar oluyor. Deri koltuk tercihi sürekli farklı insanların oturup kalktığı bir mekan için gayet mantıklı olabilir. Ancak daha sakin bir ofise sahipseniz kumaş koltuk da kullanabilirsiniz. Yine de deri koltuklar hem bir işyeri ciddiyeti hem de kullanım kolaylığı açısından ofis mobilyalarında olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Deri koltuk modellerinde ise elbette ki en fazla tercih edilen siyah ve de kahve tonlarındaki koltuklar oluyor. Koyu renkli koltuklar ciddi mesleklerin ve işlerin icra edildiği ofisler için çok uygun olmaktadır. Yine benzer mobilyalar ile bir arada kullanıldığında şık da görünecektir.

Diğer taraftan deri koltuklarda açık renkler de ortama çok farklı bir ambiyans katar. Her şeyden önce ortam eğer karanlık ve sıkıcı bir yer ise tercihinizi açık renkli, hatta krem veya beyaz tonlarında koltuklardan yana kullanmanız isabetli olacaktır. Kirlenme oranı bu koltukların yüksek olsa da temizlenmesi de bir o kadar kolay olmaktadır. Eğlenceli bir mekan oluşturmak isteniyorsa o zaman da renkli alternatifler değerlendirilmeli. Örneğin bir bayan ofisi için fuşya pembe ya da mor harika bir ofis koltuğu seçimi olabilir. Birbirinden farklı renkleri bir arada da kullanabilirsiniz. Dilediğiniz tonları kombin yaparak mekanın enerjisini bir anda değiştirebilirsiniz. Bu şekilde oluşturulmuş bir ofis gelen müşteriler için de oldukça cazip bir ortam olacaktır.

Ofis koltuklarında çalışanlar için de ciddi bir seçim yapmak gerekiyor. Çalışan koltuğu için yapılacak seçim her şeyden önce konforlu ve kullanışlı olmalı. Gün boyu oturarak çalışmak oldukça zor bir iş. Bunu en kolay hale getirecek koltuğu bulmak gerekiyor. Sırt yapısını destekleyen ve oturan kişiyi rahat ettirecek koltuk bulmak gerekiyor. Bunu yaparken aynı zamanda mekanın enerjisine ayak uyduracak ve şık seçimler yapıyor olmak da son derece önemli. Bu yüzden ofis mobilyası, özellikle koltuğu konusunda seçim yapacakların mutlaka bu işte profesyonel bir marka yardımı ile ofislerini oluşturmaları son derece önemli bir nokta oluyor.

Ofis Koltuk Mobilya Modellerinden Örnekler

Ofis Deri Koltuk Modelleri

Ofis Deri Koltuk Modelleri

Ofis Koltuk Takımı Modelleri

Ofis Koltuk Takımı Modelleri

Ofis Deri Mobilya Modelleri

Ofis Deri Mobilya Modelleri

Ofis Deri Sandalye Modelleri

Ofis Deri Sandalye Modelleri

Ofis Köşe Koltuk Modelleri

Ofis Köşe Koltuk Modelleri

Ofis Mobilyaları Resimleri

Ofis Mobilyaları Resimleri

Ofis Sandalye Modelleri

Ofis Sandalye Modelleri

Ofis İçin Koltuk Modelleri

Ofis İçin Koltuk Modelleri

Ofis Beyaz Deri Koltuk Mobilyaları

Ofis Beyaz Deri Koltuk Mobilyaları

Ofis Koltuk Mobilya Fiyatları

Ofis Koltuk Mobilya Fiyatları

Deri Ofis Sandalye Takımları

Deri Ofis Sandalye Takımları

En Yeni Ofis Sandalyeleri

En Yeni Ofis Sandalyeleri

En Yeni Ofis Mobilyaları

En Yeni Ofis Mobilyaları

Ofis Koltuk Mobilya Modelleri

Ofis Koltuk Mobilya Modelleri


PAYLAŞ
İlgili Konular