Kadın & Moda Sitesi
Örgülü En Yeni Saç Modelleri Galeri için tıklayın

Örgülü En Yeni Saç Modelleri

03 Haziran 2018
Örgü saç modellerini videolar ve resimler eşliğinde inceleyebilirsiniz. Saçlarınızı örmek için sitemizde yer alan videoları izleyebilir ve örnek modellere göz atabilirsiniz.

Herkesin de bildiği gibi örgülü saç modellerinin temeli çok eskilere dayanır. Çok eski zamanlardan bu yana kullanılmakta olan örgülü saçlar halen daha bayanların tercihleri arasında yer alıyor. Farklı formatları ile birlikte değişik modelleri gündeme geliyor ve bayanlar arasında popüler oluyor. Klasik modeller de tercih edilebilir olmakla birlikte birbirinden farklı ve yeni örgü modeli de gündeme gelmeye devam ediyor.


Yeni örgülü saç modelleri arasında son dönemde ön plana çıkan bazı modeller var. Bunlardan bir tanesi artımlı örgüler. Yani klasik örgü modelinde bildiğiniz gibi üç ayrı saç tutamı alınıyor ve bu tutamlar teker teker örgüye katılarak model ortaya çıkarılıyor. Ancak son dönemde daha komplike bir örgü modeli olan artımlı örgüler çok daha popüler.

Örneğin başın üst kısmında yatay olarak üç tutam alınıyor ve tek aşaması örülüyor. Daha sonra ise salık olan saçtan bir tutam daha alınarak örülmekte olan saça ilave ediliyor. Bu şekilde her aşamada yeni bir saç tutamı dahil edilerek örgü devam ettiriliyor. Bu model özellikle salık saç modellerinde farklılık kazandırmak adına tercih edilebilir. Günlük olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda şık ve abiye kullanımı için de iyi bir seçim olacaktır.

Popüler olan bir başka örgülü saç modeli de saçın iki ayrı parça şeklinde örülmesi. Bu model için öncelikle saçı arkadan birbirine yakın ve eşit olacak şekilde iki ayrı parçaya ayırıyorsunuz. Bu iki tutamın da başın arka orta kısmına yakın olmasına dikkat edin. Daha sonra bu iki parçadan birini dağılmayacak şekilde tutturun ve diğerini sıkı sıkıya örün. Daha sonra sabitlemiş olduğunuz diğer tutamı da örün. Daha sonra en alt kısımda bu iki tutamı birbirine bağlayarak farklı bir detay oluşturabilirsiniz. Dilerseniz daha zor olan başka bir alternatifi deneyebilirsiniz. Arkada iki ayrı parçaya bölerek örmüş olduğunuz saç tutamlarını üç ayrı parça olarak da yapabilirsiniz. Hatta daha sonra örmüş olduğunuz bu üç ayrı tutamı da kendi arasında örerek çok daha farklı bir model de yapabilirsiniz. Örgü modelleri arasında size uygun olanlarını tercih edebilir ya da tamamen kendi hayal gücünüze göre modeller de ortaya çıkarabilirsiniz.

Örgülü En Yeni Saç Modelleri günümüzde tüm sosyal ortamları kaldıracak ve oldukça şık bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak modellerden oluşmaktadır. Burgu örgü yeni saç modelleri iki farklı tarzı birleştirerek size harika bir seçenek oluşturmaktadır. Örgülü saç modelleri aslında oldukça geçmiş yıllardan gelmektedir. Annelerimiz, ninelerimiz ve büyükanneler yazma içerisinde saçlarını toparlarken örgü saç modellerini kullanmışlardır. Örgü saç modelleri ve yapılışları resimlerde detaylı olarak görülmektedir. Örgü saç modelleri yapımını siz de deneyerek öğrenebilirsiniz.

Örgü Saç Modelleri Anlatımlı Videolar


PAYLAŞ
İlgili Konular