Kadın & Moda Sitesi
Pratik Bayan Saç Modelleri Yapılışı ve Örnekler

Pratik Bayan Saç Modelleri Yapılışı ve Örnekler

06 Mart 2018
Saçlar kadınların şüphesiz ki en hassas noktalarından bir tanesi. Saç kesimleri saç bakımı çok önemli olduğu gibi yine önemli bir nokta da saçınıza nasıl şekil vereceğiniz. Saç şekillendirme noktasında çok fazla alternatifleriniz var. Kısa saçlı bir bayansanız ancak bu noktada alternatifleriniz az olabilir. Bunun dışında orta ve uzun boydaki saç modelleri için şık ve bir […]

Saçlar kadınların şüphesiz ki en hassas noktalarından bir tanesi. Saç kesimleri saç bakımı çok önemli olduğu gibi yine önemli bir nokta da saçınıza nasıl şekil vereceğiniz. Saç şekillendirme noktasında çok fazla alternatifleriniz var. Kısa saçlı bir bayansanız ancak bu noktada alternatifleriniz az olabilir. Bunun dışında orta ve uzun boydaki saç modelleri için şık ve bir o kadar da pratik saç modelleri bulabilirsiniz. Özellikle sabahları evden çıkmadan önce saçınıza çok uzun bir zaman harcamak istemiyor, birkaç dakika içerisinde güzel bir saç modeli elde etmek istiyorsanız sizin için çok fazla alternatif var. Bu modellerden bir tanesini yaparak güne hızlıca başlayabilirsiniz.


Öncelikle birçok saç modelinde şık bir sonuç veren ense topuzundan bahsedeceğiz. Bu saç modeli kesinlikle birçok tarzda kurtarıcı bir saç modeli olacaktır. Günlük olarak şık ve hoş görünmek için bu dağınık model tercih edilebilir. Ancak sadece günlük değil akşamları özel bir yere gideceğiniz zaman da bu tarzda bir model kullanabilirsiniz. Yani hem günlük hem de özel bir ortamda kurtarıcı bir model olarak bu saç modelini tercih edebilirsiniz. Özellikle gündüz başlayan bir programa akşam da bir yemek ya da farklı ve özel bir aktivite ile devam edecekseniz bu gibi saç modelleri sizin için tam anlamı ile kurtarıcı olacaktır. Şimdi bu modelin nasıl uygulanacağından bahsedelim.

Yapılış: Öncelikle saçlarınızı güzelce tarayın ve ortadan ikiye olacak şekilde ayırın. Ayırma işleminden sonra şakak kısımlarında aldığını bir tutamı başınızın arka kısmına doğru burarak getirin. Ancak burma işlemini geriye doğru olacak şekilde yapın. Bu şekilde başın iki tarafından da aldığınız saç tutamlarını arkaya doğru getirin. Daha sonra bu iki tutamı arkada bir araya getirerek toplayın. Ardından bu saçı da kendi çevresinde birkaç kez dolandırın. Bu şekilde sona kadar devam edin ve en sonda da bir sabitleme işlemi yapın. Eğer çok fazla sert ve kusursuz bir görüntü ise kenarlardan bu görüntüyü bozarak daha salaş bir model haline getirebilirsiniz.

Örgü Modelleri
Bahsettiğimiz modelin bir diğer uygulamasında ise örgülere yer verebilirsiniz. Örgü modelleri de bu gibi ense topuzlarında çok şık bir görüntü vermektedir. Ense topuzu modellerinde örgü için saçın iki tarafından aldığınız tutamları burmak yerine örün. Çok sıkı şekilde yapmanız gerekmiyor. Bunun yerine daha salaş bir örgü yaparak daha sade bir model elde edebilirsiniz. Özellikle röfleli saç modellerinde bu örgüler çok yakışacaktır. Günlük tarzda kullanabileceğiniz gibi romantik bir havası olduğu için özel günlerde de kullanabilirsiniz. Dilerseniz arkada bu örgüleri devam ettirebilir dilerseniz de sadece ön kısımda kullanarak bırakabilirsiniz. Bu gibi noktalarda kendi zevklerinizi de devreye sokmanız mümkün.

Söz konusu saçlar olduğunda bazı şeylerin modası asla geçmiyor. Üzerinden çok uzun zaman dilimleri ve yıllar geçse bile aynı popülerliğine sahip olmaya devam edebilen saç modelleri mevcut. Bu modellerden bir tanesi de elbette ki at kuyruğu. Günlük hayatta kadınların olmazsa olmaz modellerinden bir tanesi at kuyruğu. Özellikle sade ve basit hali ile birçok kişinin tercihi. Siz de at kuyruğu modellerinden istediğiniz bir tanesini tercih edebilirsiniz. At kuyruğu gün içerisinde çok dayanıklı olacak ve asla bozulmayacaktır. Ayrıca dayanıklılık yanı sıra sizin konforlu olmanızı da sağlayacaktır. Yani gün içerisinde önünüze gelmeyecek ve sizi rahatsız etmeyecek. Eğer konfora düşkün biri iseniz bu model size hitap edecektir.

At Kuyruğu Saç Modelleri
Gelelim at kuyruğu saç modellerine. Bu saç modelinde çok farklı alternatifleriniz var. Bunlardan bir tanesi at kuyruğunda krepe kullanımı. Başın üst kısmında hafif bir kabartı sizin daha şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Eğer havalı bir at kuyruğu istiyorsanız bu model tam da size göre. Öncelikle bunun için saçın üst kısmında aldığınız parçayı bir fırça yardımı ile hafif kabartın. Eğer günlük olarak kullanacaksanız bu kabartma işini abartmamalısınız. Ancak daha özel bir kıyafet ile tercih edecekseniz biraz daha kabarık kullanabilirsiniz. Bu modeli daha sonra üst kısmında pürüz olmayacak şekilde başın üst kısmından toplayın. Ve arka tarafı düz şekilde bırakın. Kısa sürede çok şık bir saç modeli elde etmiş olacaksınız.

Gelelim bir diğer at kuyruğu modeline. Bu modelde ise yine örgü kullanacaksınız. Örgü detaylar hemen her saç modelinde çok şık bir görüntü vermektedir. Özellikle günlük olarak da gece için de kullanılabilecek alternatif olarak değerlendirilebilir. Saçınızda belirli bir bölgeyi örerek başlayın. Ancak burada bahsettiğimiz örgüler ince örgüler. Bu şekilde dilediğiniz kadar örgüye saçınızda yer verin. Daha sonra toplama işlemini gerçekleştirin. Bu şekilde oldukça sıra dışı bir model ortaya çıkacak. Daha farklı ve daha marjinal olmak istiyorsanız bu modeli değerlendirmenizi öneriyoruz.

Pratik saç modellerinde şimdiye kadar bahsettiğimiz modeller daha çok toplu saç modelleri idi. Ancak açık saç modellerinde de farklı alternatifler var. Bu alternatifler arasında da dilediğinizi seçebilirsiniz. Özellikle hafif dalga katılmış saçlar ile arkadan hafif topladığınız bir saç modeli ile hem gün içerisinde rahat edeceksiniz hem de aynı zamanda çok şık bir görüntü elde edeceksiniz. Saç modelleri özellikle girdiğiniz ortamlara göre de farklılık gösterebilir. Ancak birçok ortamda idare edecek modeller sizi daha iyi kurtaracaktır. Örneğin bir at kuyruğu özenli yapılmış ise modern bir abiye ile bile iyi görünecektir. Aynı zamanda günlük hayatta da aynı modeli kullanabilirsiniz. Yani pratik saç modellerinde önemli olan ortama göre tercihler yapabilmek olmalıdır.

Saçlarla Saatlerce Uğraşmamak İçin Pratik Saç Modelleri

Pratik ve hızlıca yapılan saç modellerinden en güzel örnekler. Hızlı bir şekilde saçlara şekil vermek istiyorsanız modelleri inceleyebilirsiniz. Ben saçlarımla saatlerce uğraşamam, bana pratik modeller lazım, evden hemen çıkmalıyım diyenlerden misiniz? Çünkü yazımızda paylaşacağımız pratik saç modelleriyle çabucak hazırlanıp evden dışarı istediğiniz her yere zamanında yetişebileceksiniz. Öncelikle saçlarınız düz mü yoksa dalgalı mı bunu göz önünde bulundurmalıyız. Eğer saçlarınız düzse çok şanslısınız demektir; diğer kadınların saatlerce yakalamak istediği mükemmel düzlük sizde doğuştan var. Düz saçlarınızın kenarlarına iki tane minik örgü yapıp şık bir tokayla arkada bu örgüleri birleştirin ve çıkın.

Bu model hem modaya hem de sizin ihtiyacınıza uygun bir model. Düz saçlar her zaman avantajlı ve kullanışlı saçlardır, tabi kullanabilene. Saçlarınız uzunsa size önerilebilecek en uygun ve en pratik model topuz tokası kullanarak 1 dakikada yapabileceğiniz topuzlu modeller. Hem de saçlarınızın düz veya kıvırcık olması önemli değil bu modelde. Küçük, büyük her boyda olan bu tokaların kullanımı çok kolaydır. Saçlarınızı istediğiniz yükseklikte toplayın tokanızın üstüne topuz tokasını yerleştirin ve saçlarınızı bu tokanın üstüne yayın tekrar bir lastik yardımıyla saçlarınızı topuz tokasının üstüne sabitleyin ve dışta kalan saçlarınızı topuz etrafında çevirip tel tokayla tutturun. İşte size prenses topuz. Siz de dışarıda gördüğünüz bu topuzların nasıl yapıldığını o saçların tamamının o kişiye ait olup olmadığını düşündünüz değil mi? Saçlarınızı gür gösteren bu model sizin de pratik bir şekilde saçlarınızı yapmanızı ve şık görünmenizi sağlayacak.

İşte Birkaç Örnek Model

Spreyle pratik saç yapımı

Spreyle pratik saç yapımı

Pratik saç yapımı tarifi

Pratik saç yapımı tarifi

Pratik düz saç modelleri

Pratik düz saç modelleri

2 adımda pratik saç tarifi

2 adımda pratik saç tarifi

Pratik örgü saç

Pratik örgü saç

Saçları pratik bir şekilde şekle sokun

Saçları pratik bir şekilde şekle sokun

Pratik Saç Modellerinden Birkaç Örnek Video


PAYLAŞ
İlgili Konular