Kadın & Moda Sitesi
Bu Senenin En Güzel Örgü Saç Modelleri

Bu Senenin En Güzel Örgü Saç Modelleri

16 Şubat 2018
Örgü, saç modelleri arasında klasikler arasında yer alıyor. Sadece bir döneme ya da belirli sezonlara bağlı kalmaksızın örgü saç modelleri her zaman trendlerden bir tanesi. Söz konusu saç modası olduğunda da bu gibi değişmezler ve klasikler önemli bir yere sahip oluyorlar. Her ne kadar örgü modası klasikler arasında yer alsa ve yerini kolay kolay değiştirmese […]

Örgü, saç modelleri arasında klasikler arasında yer alıyor. Sadece bir döneme ya da belirli sezonlara bağlı kalmaksızın örgü saç modelleri her zaman trendlerden bir tanesi. Söz konusu saç modası olduğunda da bu gibi değişmezler ve klasikler önemli bir yere sahip oluyorlar. Her ne kadar örgü modası klasikler arasında yer alsa ve yerini kolay kolay değiştirmese bile diğer taraftan örgü modelleri arasında da bazıları daha popüler ve daha yeni alternatiflere sahip olabiliyor. Yani her sezonun yükselişte olan bir örgü modeli trendler arasında yer alabilir. Bu sene de durum değişmiyor ve bazı örgü modelleri daha popüler durumda. Şimdi bu modellerden daha ayrıntılı olarak bahsedeceğiz.


Son birkaç sezondur örgü modeller özellikle dağınık topuz tarzında olan saç modellerinde daha fazla tercih ediliyor. Özellikle de ense topuzlarında örgüler çok sık çıkıyor karşımıza. Ense topuzları örgü ile birleştiğinde ortaya çıkan saç modeli birçok ortamda kullanılabilir sonuçları da beraberinde getiriyor. Örneğin özel bir gün kullanacaksanız bir abiye elbise ile bile çok şık bir saç modeli alternatifi olabilir. Ancak buna karşıt diğer taraftan gayet salaş bir kıyafet ile dahi benzer bir model tercih edebilirsiniz. Sadece daha özenli ve daha dayanıklı olması özel günlerde kurtarıcı  bir detay olacaktır ve buna dikkat etmeniz gerekiyor.

Örgü modellerinde çok marjinal alternatifler de bulunuyor. Ancak bu alternatifler sizin kendi saçlarınıza uygulayabileceğinizden çok daha zor ve uğraş isteyen modeller. Örgü modellerinde Hollanda örgüsü, artımlı örgü gibi çeşitler de bu sezonun trendleri arasında yer alıyor. Bu modellerin özellikle büyük bir artısı bulunuyor. Bu da sadece uzun saçlı bayanların değil kısa saçlara sahip olan bayanların da kullanımına olanak tanıması. Kısa saçlılarda da bu gibi artımlı örgü modelleri uzunlamasına değil de yatay olarak örülerek tercih edilebilir. Salık saçlarda da bu modeller sezon trendleri arasında göze çarpan bir detay. Örgü modelleri sezon ile birlikte çok şık ve farklı alternatifler sunuyor bizlere. Şimdi bu sene popüler olacak modellere daha yakından bakalım.

Örgü Saç Modellerinden Örnekler

Abiye örgü saç modelleri

Abiye örgü saç modelleri

Dağınık bir topuz modelinde örgü uygulaması görüyoruz. Bu tip modeller özellikle görselde de görüldüğü gibi sarı ve kumral tonlardaki saçlarda özellikle güzel bir görüntü vermektedir. Ayrıca röfle ve benzeri uygulamalar da bu tip saç modelleri için çok uygun. Klasik ve salaş bir ense topuzunda yanlardan gelecek şekilde iki adet kalın örgü örülmüş. Hem günlük hem de özel bir organizasyonda kolayca kullanabileceğiniz şık bir model.

Çok güzel örgü saç modelleri

Çok güzel örgü saç modelleri

Asimetrik bir örgülü saç modeli görüyoruz. Bu sene saç trendlerinde göze çarpan detaylardan bir tanesi de asimetrik modeller. Bu modelde de asimetri modası örgü ile bir arada tercih edilmiş. Soldan kalın örgü şeklinde gelen model sağ arka alt kısımda bitirilmiş. Koyudan açığa doğru giden saç rengi ile bir arada bu model oldukça modern ve farklı bir görünüme sahip. Özel günlerde bu tarzda bir model tercih ederek tarzınızı saçlarınızda da gösterebilirsiniz.

Dağınık örgü saç modelleri

Dağınık örgü saç modelleri

Bu modelde de açık bir saç ile örgü modelinin bir arada kullanılmış versiyonu çıkıyor karşımıza. Başın yan ön kısımlarından alınan iki ince tutam arkaya doğru örgü ile devam ettirilmiş. Model başın arka kısmında bu örgüyü toplamış ve burada değişik bir detay kullanılmış. Daha sonra ise bu tutam aşağı kadar örgü şeklinde devam ettirilmiş. Çok salaş ve günlük bir model olarak ideal saç stili olarak tercih edilebilir.

Genç kız örgü saç modelleri

Genç kız örgü saç modelleri

Açık saçlarda örgü kullanımı bu senenin trendleri arasında yer alıyor. Bu modelde de benzer bir görüntü var. Saçın ön kısmından bir tutam alınmış ve bu artımlı şekilde saçı tamamen tutarak devam ettirilmiş. Örgü tek taraflı olarak yüzün aşağı kısmına kadar iniyor. Bu şekilde bir örgü stili için örgü modelleri konusunda tecrübeye sahip olmanız ya da daha profesyonel bir elden destek almanız gerekecek.

Gösterişli örgü saç modelleri

Gösterişli örgü saç modelleri

Görseldeki saç modeli ise aslında günlük hayat için uygulanabilir bir model değil. Ancak bu modelden yola çıkarak daha uygulanabilir modeller elde edilebilir. Özellikle üst kısımda bulunan sepet örgüsündeki tarz farklı olmak isteyen biri için denenebilir bir model. Benzer şekilde devamındaki saç tutamları ve örgüler de oldukça marjinal bir görüntü veriyor.

Mezuniyet gecesi örgü saç modelleri

Mezuniyet gecesi örgü saç modelleri

Mezuniyet ve benzeri programlar için bu tarzda bir model kullanabilirsiniz. Özellikle üst kısmı açık olan bir abiye elbise ile birlikte çok şık bir görüntü verecektir. Ancak elbise modelinizin sade olması daha isabetli bir seçim olacaktır. Düz saçlarda bu tarz modeller genç kızlara çok yakışacak bir saç modeli alternatifi oluyor.

Modern örgü saç modelleri

Modern örgü saç modelleri

Düz saçlar ile elde edilmiş yine çok farklı ve marjinal bir saç modeli geliyor karşımıza. Özel bir ustalık ile elde edilmiş olan bu saç modeli topuz tarzında yapılmış ve kenar çerçevesi olarak örgü tercih edilmiş.

Örgü topuzlu saç modelleri

Örgü topuzlu saç modelleri

Örgülü saç tutamları ile adeta bir sanat eseri ortaya çıkarılmış. Bu modeller saç trendlerinin sunumu açısından tercih ediliyor ve bu modeli günlük hayatta kullanmak elbette ki mümkün değil. Ancak bu modelden yola çıkarak farklı modeller elde edebilirsiniz. Özellikle dağınık ve örgülü topuz olarak bu modelde esinlenebileceğiniz noktalar yer alıyor.

Şelale örgü saç modelleri

Şelale örgü saç modelleri

Çok zarif bir örgülü saç modeli görüyoruz. Özellikle genç bayanlar için bu model ideal bir seçim olacaktır. Hem günlük ortamlarda hem de özel gecelerde bu modeli tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın düz olması tercih sebebi olacaktır. Artımlı ve hafif bir asimetri detayı olan bu saç modeli hem çok zarif hem de çok şık bir görüntüye sahip. Usta bir kuaförden yardım alarak bu tarz bir model tercih edebilirsiniz.

Tarz örgü saç modelleri

Tarz örgü saç modelleri

Balık sırtı saç modeli yıllar geçmesine rağmen eskimeyen saç modelleri arasında yer alıyor. Bu modelde de senenin trendleri ile bu klasik balık sırtı saç modeli bir arada tercih edilmiş. Modelin genel kısmı aslında klasik olan modele çok benzer. Ancak yandan gelen normal bir örgülü saç tutamı diğer örgünün üzerinden dolanmış etkisinde görünüyor. Hem çok şık ve hem de oldukça farklı bir model ortaya çıkmış.

Topuz örgü saç modelleri

Topuz örgü saç modelleri

Şık bir ortamda bulunacaksanız görseldeki model çok iyi bir seçim olabilir. Hem sezon trendlerine uyumlu hem de zarif görüneceksiniz. Ensede buluşan örgülü saç tutamları ve ön taraftaki perçemler çok zarif bir görünüm sağlamış.

Yeni örgü saç modelleri

Yeni örgü saç modelleri

Son olarak bu saç modeli de çok farklı ve marjinal görünmek isteyen bayanlara hitap eder cinsten. Modelde iki çeşit örgü tarzı kullanılmış. Birincisi klasik örgü stili ikincisi ise Hollanda örgüsü tarzı. Bu iki stil salık ve düzleştirilmiş saçlarda bir arada kullanılınca çok değişik bir stil elde edilmiş. Özellikle saçların boyaları ve renk geçişleri bu görüntüyü epey pekiştirmiş.


PAYLAŞ
İlgili Konular