Kadın & Moda Sitesi
Seni Seviyorum Demenin 4 Yolu Nedir?

Seni Seviyorum Demenin 4 Yolu Nedir?

18 Mayıs 2018
Bugünkü yazımızda aşka değindik. Karşınızdaki insana “seni seviyorum” demek çokta kolay bir olay değildir ama bunu söylemenin ya da belli etmenin püf noktaları vardır.

Sevgi dile döküldüğünde elbette ki çok güzel. Ancak sadece dil ile söylemek asla yeterli değil. Önemli olan birini sevdiğinizi ona hareketleriniz ile belli edebiliyor olmak. Sevgiyi göstermenin birçok yöntemi var. Bu yöntemler herkese göre farklılık gösterebilir. Karşınızdaki insana onun sevdiği bir yemeği yapmak, istediği bir şeyi almak, gitmek istediği bir yere götürmek, o hasta olduğunda bakmak ya da hasta olmasın diye gece üzerini örtmek de dahil birçok hareket sevgi sözcüklerinden daha etkili olabilmektedir. Önemli olan art niyetsiz olarak, sevdiğinizi belli etmenin en masum yöntemini bulmak. Bunların yanında ona onu sevdiğinizi de söylerseniz elbette çok daha mutlu olacaktır. Bu yazımızda sıkıntı çekenler için karşısındaki insana sevgisini belli etme ya da hoşlandığınız kişinin hareketlerinden sevip sevmediğini anlama için dört tane yöntemden bahsedeceğiz.


İnsanlar sevdiği kişiyi merak ederler. Onu görmek, eğer göremiyor ise sesini duymak ya da bir mesaj almak ister. Ondan bir haber almak çok önemli olmaktadır. Eğer karşınızdaki kişiyi göreli çok uzun zaman olmadı ise ve siz yine de onu merak ediyorsanız bunu ondan saklamanıza gerek yok. Görüşüp ayrıldıktan kısa bir süre sonra onu arayın ve sesini duymak istediğinizi söyleyin. Başta şaşıracak ve daha sonra bu davranış çok hoşuna gidecektir. Aynı şekilde karşı taraftan böyle bir hareket görüyorsanız bilin ki ciddi anlamda seviliyor ve merak ediliyorsunuz.

Sevmek görmek ister, konuşmak ve vakit geçirmek ister
Özellikle ilişkilerin ilk yılları da buna paralel olarak çiftler hep bir arada kalmak ve beraber vakit geçirmek isterler. Beraber kaliteli vakit geçirmek son derece önemlidir. Bu aynı zamanda sevginizi belli etmenin de bir yöntemidir. Eğer işinizden ya da okulunuzdan arta kalan vakitleriniz var ise bu zamanları sevdiğiniz kişiye ayırmanız onu sevip önemsediğinizin en güzel belirtilerinden bir tanesidir. Alakasız zamanlarda, sıkışık ve küçük zaman dilimlerinden ziyade hususi boşlukları ona ayırmak kendini özel hissetmesini sağlayacaktır.

Karşınızdaki kim olursa olsun o konuştuğunda dinlemek çok önemlidir. Sevgi söz konusu olduğunda da bu önemli bir noktadır.  Karşınızdaki kişi ile konuştuğunuzda onun söylediklerini öylesine değil de can kulağı ile dinlemeniz gerekir. Dinlemek demek değer vermek demektir. Her durumda onun söylediklerine kulak vermeniz sevginizin ne kadar derin olduğunun da bir göstergesi olacaktır. Bu noktaya başta sevgiliniz ya da kocanız olmak üzere hayatınızdaki herkes için dikkat göstermelisiniz. Son olarak merhamet ve nezaket göstermek konusunda hassasiyet göstermeniz de çok önemli. Sevdiğiniz kişiye merhametli davranmak onu sadece fiziksel bir çekimden dolayı değil de bir bütün olarak da sevdiğinizi gösterecektir. Bu yüzden merhametli davranın. Gerektiğinde onun bir büyüğü gibi davranmaktan da çekinmeyin. Çok hoşuna gidecektir.


PAYLAŞ
İlgili Konular