Kadın & Moda Sitesi
Spor Giysileriniz İle Tarz Kombinler Hazırlayın

Spor Giysileriniz İle Tarz Kombinler Hazırlayın

13 Şubat 2018
Spor giyim parçaları özellikle günlük hayatta daha çok konforuna düşkün olan bayanları vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Rahatına düşkün olanların yanında günlük hayatta çok tempolu olarak çalışanlar için de bu önemli bir rol aldığını söyleyebiliriz. Spor ve rahat parçaları kullanmayı sevmek demek mutlaka spor kombinler elde edeceğiniz anlamına gelmiyor. Ya da rahat bir kombin yapmanın aynı […]

Spor giyim parçaları özellikle günlük hayatta daha çok konforuna düşkün olan bayanları vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Rahatına düşkün olanların yanında günlük hayatta çok tempolu olarak çalışanlar için de bu önemli bir rol aldığını söyleyebiliriz. Spor ve rahat parçaları kullanmayı sevmek demek mutlaka spor kombinler elde edeceğiniz anlamına gelmiyor. Ya da rahat bir kombin yapmanın aynı zamanda da sıradan bir kombin yapmak olmak zorunda olmadığını bilmekte fayda var. Çünkü spor ve konforlu parçaları kullanarak aynı zamanda da şıklığınızı sağlayan, size hitap edebilecek be kendine ait bir tarza sahip olan kombinler yapmak her zaman için mümkün. Ancak bu ayrımları ve seçimleri çok isabetli seçimde yapmanız gerekiyor.


Spor giyim parçaları ile tarz kombinler yapmak için öncelikle hangi spor parçalarını seçmeniz gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor. Bu noktada alışveriş yapma öncesinde daha detaylı bir inceleme ve düşünme aşamasından geçmeniz gerekiyor. Her spor parça her türlü kombin ile uyumlu olmayacaktır. Bu yüzden hangi parçaların daha farklı ve daha alternatiflere sahip olan kombinler ile uyum sağlayabileceğini irdelemeniz gerekiyor. Örneğin beyaz bir spor ayakkabı birçok farklı kombinde yer alabilir. Spora giderken giyebileceğiniz rahat parçalar ile de uyum sağlayabilir. Aynı zamanda bir kalem etek ve bir tişört ile birlikte de rahatlıkla casual bir tarzda kullanılabilir. Ancak fosforlu renklerde alacağınız bir spor ayakkabı ile aynı kombinleri yapmanız mümkün olmayacaktır. İşte bu aradaki ayrım size birçok farklı kombini kazandırabilir ya da kaybettirebilir.

Spor parçalarınızı daha farklı ve daha fazla alternatiflerdeki kombinlerde tercih etmek istiyorsanız öncelikle çok marjinal parçalar olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu noktada öncelikle renk konusuna değinmekte fayda var. Siyah, beyaz ve gri parçalar bu noktada kurtarıcı olacaktır. Birçok farklı kıyafet ve tarz ile bu renkteki spor giysilerinizi kombinlemeniz mümkün. Ancak farklı renkler işin içine girdiği zaman bu açıdan sıkıntı çekmeniz de mümkün olur. Yani ne kadar sade renkleri tercih ederseniz o kadar farklı tarzlar ve uyarlamalar yapabilirsiniz. Diğer detay ve aksesuarlarda da aynı durum geçerli. Örneğin baskılı parçalar bu açıdan yine bir kısıtlamaya sebep olur. Benzer şekilde desenler de bu açıdan sizi bir kalıba sokma aşamasında zorlayacaktır. Mümkün olduğunca sade, aksesuarsız ve desensiz parçalar tercih etmeniz gerekiyor. Bu şekilde kombinleriniz açısından çok daha iyi sonuçlar elde edebileceksiniz. Şimdi gelelim daha görsel ve reel örnekler ile birlikte spor giysiler ile kombinleme konusuna değinelim.

Spor Giysilerle Tarz Kombinler

Bacak dekolteli sonbahar spor giyim trendleri

Bacak dekolteli sonbahar spor giyim trendleri

Görseldeki örnek spor giysiler ile tarz kombinlere en iyi örneklerden bir tanesi. Bacak dekolteli olan gayet özel bir elbise beyaz bir spor ayakkabı ile çok günlük bir hale getirilmiş. Bunun yanında siyah deri ceket de bu kombini tamamlayan ve daha kullanılabilir, daha tarz hale getiren bir detay olmuş. Aynı renklerdeki hacimli çanta ilavesi de bu renklerin ahengine uyumlu olarak tercih edilmiş. Bu şekilde bir kombin ile hem gün içerisinde çok rahat hem de tarzınız ile çok havalı olabilirsiniz.

Dar çiçekli pantolon sonbahar spor giyim trendleri

Dar çiçekli pantolon sonbahar spor giyim trendleri

Gelelim daha farklı bir kombin önerisine. Bu örnekte ise çok basic ve spor bir atlet tercihi yapılmış. Sıcak yaz günlerinde tercih edilebilecek bu koyu mavi renkteki spor atlet tam tersi bir kombinleme ile farklı bir noktaya gitmiş. Altta vücuda tam olarak oturan beyaz zemin üzerinde mavi tonlarında çiçek desenleri olan bir pantolon tercihi yapılmış. Bu kombine ve skinny pantolona ilave olarak ise topuklu ve pudra pembesi renkte bir ayakkabı tercih edilmiş. Bu şekli ile kombin hem spor hem de şık öğeleri içerisinde barındıran farklı ve çekici bir kombin oluyor.

Dar pantolon spor giyim trendleri

Dar pantolon spor giyim trendleri

Bir önceki örnektekine benzer ama farklı parçaların kullanıldığı bir kombin görüyoruz. Bu kez yine beyaz zeminli ve desenli bir skinny jean kullanılmış. Ayakkabı olarak yaz aylarına uygun gayet şık bir topuklu sandalet tercihi var. Buraya kadar gayet şık bir kombin olmuş ve belden yukarısında tercih edilen spor parçalar ise bu kombini farklı bir havaya sokuyor. Beyaz, göbeği açıkta bırakan tişört ve zımba detaylı bordo renkli deri ceket spor seçimler olarak şık bir kombini daha havalı bir havaya sokuyor. Siz de seçimlerinizde bu tarz zıt parçalar ile uyumu rahatlıkla yakalayabilirsiniz.

Deri pantolon spor giyim trendleri

Deri pantolon spor giyim trendleri

Bu görseldeki parçalar ise genel olarak spor tarzdan tercih edilmesine rağmen çok şık ve günlük bir tarz elde edilmiş. En spor parçalardan biri olan kocaman yazı baskılı bir tişört iddialı bir parça olan parlak deri pantolon ile sonbahar ve kış aylarına adapte ediliyor. Aynı şekilde parıltıları olan bir spor ayakkabı ise bunu daha spor ve konforlu bir kombin yapıyor. Bu şekilde bir kombin sayesinde çok spor parçaları bir araya getirerek şık ve tarz görünmek mümkün. Özellikle spor parçalar ile tarz görünmek için zıt olan şık ve topuklu parçaları kullanmanın mecbur olmadığına örnek olarak bu kombin verilebilir.

En güzel sonbahar spor giyim trendleri

En güzel sonbahar spor giyim trendleri

Görseldeki kombin şık giyim için ideal bir örnek. Diğerlerinin aksine bu örnekte spor parçalara yer verilmemiş. Ancak elbiseye dikkat edecek olursak yaka kesimi, kumaş ve deseni itibari ile spor olmasa da rahat ve günlük bir tarzda olduğunu söyleyebiliriz. Geniş bacak dekoltesi ve topuklu ayakkabılar ile bir arada kullanılan elbise farklı bir havaya bürünerek çekici bir form kazanmış. Çanta ile de bu görüntü daha çok iş havasına bürünse de çok iddialı ve gün içerisinde kullanmak için çekici bir kombin. Daha özel ortamlarda tercih edilebilir.

Genç kız sonbahar spor giyim trendleri

Genç kız sonbahar spor giyim trendleri

Bu kombin de özellikle sonbahar günlerinde tarzınızı konuşturabileceğiniz özel bir kombin. İçeride gayet salaş bir bluz seçimi yapılmış. Saçaklı ve eskitilmiş bir mini şort ile bu spor ve salaş görüntü daha şık kumaşa sahip olan bir ceket ile çok daha farklı bir form kazanmış. Ceketin giyilmesi yerine bu şekilde omuza atılması da daha havalı bir görüntü veriyor. Elde tutulan çanta da bu görüntüyü tamamlayan bir detay olarak tercih edilmiş.

Mini etekli spor giyim trendleri

Mini etekli spor giyim trendleri

Yaz aylarında salaş parçalarınızı şık topuklular ile bir araya getirerek farklı ve tarz olabilirsiniz. Bu örnekteki bluz tamamen salaş bir tişörtün kemer ile birlikte farklı bir kimlik kazanmasını sağlıyor. Buna bir de mini bir siyah etek eklenince kombin apayrı bir yere gitmiş. Kullanılan nar çiçeği renkli ayakkabı ve çanta da günlük olmaktan çıkarıp özel bir form kazandırmış.

Mini etekli spor giyim trendleri

Mini etekli spor giyim trendleri

Çiçekli ve ince kumaşlı bir yaz elbisesi oldukça spor bir giyim parçasıdır. İsterseniz bir beyaz spor ayakkabı ile alışverişe bile gidebilirsiniz. Ancak burada aynı elbiseye apayrı bir hava katılmış. Omuzları açıkta bırakan bu siyah beyaz çiçekli elbise için siyah bir el çantası tercih edilmiş. Bu çantanın büyük tercih edilmesi elbiseye çok yakışmış. Aynı şekilde bilekten bağlı topuklu ayakkabılar ile de çok şık bir kombin ortaya çıkmış.

Modern spor giyim trendleri

Modern spor giyim trendleri

Bu örnekte gördüğümüz parçaların hemen hepsi gayet spor giysiler. Sıfır yaka beyaz bir basic tişört, midi boy mavi bir etek ile çok parlak bir ikili olmuş. Bu renklerden detayları barındıran bir spor ayakkabı ise çok tarz ve cool bir görüntü elde edilmesini sağlıyor. Gözlük ve çanta detayları da bu kombini pekiştirmiş.

Tarz sonbahar spor giyim trendleri

Tarz sonbahar spor giyim trendleri

Buraya kadar vermiş olduğumuz örnekler daha çok yaz ayları için geçerli idi. Ancak buradaki örnek ise hem sonbahar hem de kış ayları için kullanılabilir. Oversize krem rengi ceket çok salaş bir şapka ile havalı bir görüntüye sahip. Aynı zamanda siyah beyaz spor ayakkabı da kombini hem tarz hem spor bir hale sokmuş.

Yırtık jean spor giyim

Yırtık jean spor giyim

Dilediğiniz tarzdaki spor parçaları topuklu ayakkabılar ile bir arada farklı bir havaya sokabilirsiniz. Bu örnekte ise oversize bir gömlek ve çok yırtık bir kot bir arada bu şekilde kullanılmış. Yüksek topuklu ve bordo renkli sandaletler ile bu kombin oldukça iddialı.

Yeni tarz spor giyim kombinleri

Yeni tarz spor giyim kombinleri

Son olarak bu örnekte ise çok spor ve oldukça salaş bir bomber ceket göze çarpıyor. Ceketin ekstra spor bir havası olmasına rağmen süper mini bir elbise ve topuklu, ipli sandaletler ile bir arada kullanılması bu kombini çok iddialı bir havaya sokmuş. Ayrıca çok çekici bir kombin olmuş.


PAYLAŞ
İlgili Konular