Kadın & Moda Sitesi
Tekbir Marka En Güzel Tunik Modelleri 2018 Menşeli

Tekbir Marka En Güzel Tunik Modelleri 2018 Menşeli

12 Mart 2018
Daha önce oldukça klasik ve aynı tür modellerin yer aldığı tesettürlü giyim modelleri kategorilerinde özellikle 21.yüzyılda çeşitlenmeler ve değişiklikler olmuş ve ihtiyaçlardaki değişime paralel olarak çeşit sayısı da hızla artmıştır. Bu yazımızda ise genellikle tesettürlü kadınlarca tercih edilen tunik elbise modellerinden tekbir tunik modellerini anlatmaya çalışacağız. Kolu Bağcık Detaylı Triko Oldukça sade bir model olduğundan […]

Daha önce oldukça klasik ve aynı tür modellerin yer aldığı tesettürlü giyim modelleri kategorilerinde özellikle 21.yüzyılda çeşitlenmeler ve değişiklikler olmuş ve ihtiyaçlardaki değişime paralel olarak çeşit sayısı da hızla artmıştır. Bu yazımızda ise genellikle tesettürlü kadınlarca tercih edilen tunik elbise modellerinden tekbir tunik modellerini anlatmaya çalışacağız.


Kolu Bağcık Detaylı Triko
Oldukça sade bir model olduğundan söz edilmesine bile gerek kalmadan duruşu ile sadeliğini ele veren bu modelde boyun tarafı boğazlı bir kazağı andıracak biçimde dizayn edilmesine rağmen tesettür ile uyum konusunda sıkıntı çıkarmaması için normal boğazlı kazak kadar sert ve sıkı değildir. Genellikle kırmızı ve siyah gibi renkler ile tercih edilen bu model günlük yaşam ve iş yaşamı arasında bir bağlantı kurup iki halde de uygun olabilen nadir modellerdendir. Bu modelin kol kısmında ise şerit halinde aşağı inen bir başak modeli bulunur. Model oldukça sade olduğu için sadeliğini azaltırken böyle yöntemlere başvurulması oldukça doğal karşılanmalıdır. Bu modelin etek veya pantolon farketmeksizin oldukça başarılı bir model olduğunu ve uyum sağladığını belirtmekte fayda var. Ancak kıyafet bütün çabalara rağmen fazla sade kalacağı için düğün ve kına gibi organizasyonlarda tercih etmenizi önermiyoruz.

Armalı Spor Kap Tunik Modeli
Bu tunik modeli ise adından da anlaşılacağı üzere giyen kişiye oldukça spor bir görünüm kazanrdığı için günlük yaşamda kullanıma ve gençlerin kullanımına uygundur. Göğüsün sol kısmında kişinin tercihine göre inci taşlarla süslenmiş bir arma bulunur. Bu model ayrıca düğmeli bir tunik modelidir. Boyundan aşağı simetrik bir biçimde elbiseyi ortadan ikiye bölen düğmeler kıyafetin sadeliğini alıp daha bir spor görünüm yaratmak içindir desek yanlış olmaz. Her türlü renk ile oldukça uyumlu olan bu modeli tercih edecekseniz dikkat etmeniz gereken belli başlı bazı detaylar elbette olacaktır. Örneğin bu model iş hayatında sınırlı bir kullanım alanına sahipken özel geceler ve resmi davetler için uygun bir seçenek değildir. Bu model spor özelliğinden ötürü vücut hatlarını belli eden bir model de değildir. Kot pantolon ve spor ayakkabı ile iyi bir ikili oluşturacağını belirtmekte fayda var.

Yünlü Örme Yarasakol Tunik Modeli
Bu model de sade tunik modellerinden biridir. Yarasa kolu modeli ise giyen kişinin koltuk altı ile kol dirseğinin arasındaki boşluğun bu modelde olmamasıdır. Bu görünüm yarasaların kanatlarına benzediği için adını buradan almıştır. Bu model tamamen örme yünden oluştuğu için yaz aylarında giyebileceğiniz bir model değildir. Kış aylarında ise kış mevsiminin kasvetli havasına uygun olarak dizayn edildiğinden genellikle koyu renkler ile kullanılır. Size ağır bir görünüm katacağı için bu tunik modeli ile günlük yaşamda bir kullanım düşünüyorsanız aksesuarlarınızın da sade ve ağır olup imajınızı tamamlaması gerekmektedir. Bu tunik uzun bir tunik olmadığı için etekle giyilebilse de pantolon ile giyilmesi daha hoş bir görüntü yaratacaktır.

Asimetrik Kesim Triko Tunik Modeli
Bu modelde tunik alabildiğine uzun olduğundan tunik, ayakkabı ve başörtüsü imajınızı tamamlayan üç ana imaj tamamlayıcı olacaktır. Bu tunik de aslında oldukça sade bir modeldir ve vücut hatlarını diğer modellere nazaran daha çok belirtmektedir. Tuniğin asimetrisi ise sağ ve sol kalça hizasındadır. Bir taraf tamamen örülü biçimde aşağı sarkarken diğer taraf üçgen biçiminde bir boşluğa hayat verir. Daha keskin ve iddialı bir görünüm yarattığı için bu model davetlerde ve özel günlerde de tercih edilebilecek modeller arasındadır. Görünümünüzü bir kol saati, şık bir güneş gözlüğü gibi aksesuarlar ile tamamladıktan sonra tuniğin dezavantajlarının hepsi birer avantaj olacaktır diyebiliriz.

Gömlek Yaka Tunik Modeli
Bu model adını aldığı gömlek yakalarına uygun olarak tuniğin yakasında beyaz gömlek yakalarına benzer ana çok daha yumuşak yakalar bulundurur. Buna ek olarak bu tunik uzun bir model değildir ve her rengi tercih edilebilir. Ancak belirtmek gerekir ki gömlek yakasından dolayı bu tunik kalın yapılamaz ve sadece yaz aylarına veya sıcak ilkbahar günlerine uygun bir modeldir. Bu model ile günlük yaşamda ve iş hayatında oldukça rahat edecekken bu modelin özel davetlerde ve günlerde sönük kalabileceğini belirtelim. Ancak diğer aksesuarlar ile desteklendiğinde bu model oldukça iddialı bir görünüme sahip olabilmektedir. Başörtünün gömlek yakasını belli edecek şekilde bağlanması hayati öneme sahiptir. Aksi takdirde modelin tüm özelliği yok olacak ve sadeliği daha da göze batar ve rahatsız eder bir konuma ulaşacaktır. Siz de tekbir tunik modelleri hakkında bilgi almak için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Tekbir Tunik Modellerinden Örnekler

Tekbir siyah tunik

Tekbir siyah tunik

Tekbir bordo renk tunik

Tekbir bordo renk tunik

Tekbir haki rengi en güzel tunik modelleri

Tekbir haki rengi en güzel tunik modelleri

Tekbir magenta tunik

Tekbir magenta tunik

Tekbir pudra rengi tunik modeli

Tekbir pudra rengi tunik modeli

Tekbir tunik

Tekbir tunik

Tekbir Tunik modellerini incelemek, satın almak ve diğer detayları inlemek için buraya tıklayınız.


PAYLAŞ
İlgili Konular