Kadın & Moda Sitesi
Teneke Kutu Dekorasyonu (DIY) Galeri için tıklayın

Teneke Kutu Dekorasyonu (DIY)

14 Temmuz 2018
Teneke kutu dekorasyonu yapanlar için birbirinden güzel ve farklı modeller. Teneke kutuları nasıl elde edebiliriz? İşte en güzel örnekler.

Söz konusu olan süsleme sanatları ve hobi olduğunda işin ucu sınırsız bir dünyaya açılıyor. Hayal gücünün ürünü olan çok çeşitli çalışmalar ortaya çıkabiliyor. Hiç tahmin etmediğiniz, sizin çöp olarak nitelendirebileceğiniz bir materyali başka biri tanımayacak kadar değişik bir hale getirebilir. Bu konuda hayal gücü, yetenek ve istek ön plana çıkan temel unsurlar. Bu olgulara sahip bireylerin elinden hiçbir şey kurtulmuyor.


Farklı bir hobi, bir dönüşüm sanatı da teneke kutu süslemeleri. Çeşitli şekillerde evimize girmiş olan teneke kutuların süslenmesi ve dekoratif hale getirilmesi ile çok farklı ürünler elde etmek mümkün. Kutu kullanımı ev düzenlemesi açısından son derece önemli. Teneke kutular da büyüklüklerine göre farklı şekillerde kullanım olanağı sağlıyorlar. Örneğin dönüşüm geçiren teneke kutular mutfağınızı süsleyebilir. İçerisine baharat, çay ya da şeker koyabilir hem de dekoratif olarak kullanabilirsiniz. Sadece mutfaklarda değil, evin herhangi bir bölümünde aksesuar ve benzeri ürünlerin daha derli toplu durmalarını sağlamak için de boyanmış olan teneke kutular tercih edilebilir.

Teneke Kutuları Nasıl Elde Edebiliriz?
Teneke kutuları dilerseniz atık olabilecek kutulardan tercih edebilirsiniz. Bunları süsleme yoluna giderseniz oldukça ekonomik bir dıy projesi geliştirmiş olursunuz. Ancak elinizde bu şekilde kullanabileceğiniz bir teneke kutu bulunmuyor ise o zaman da kendiniz satın alabilirsiniz. Hobi malzemeleri satan yerlerde süslemek ve boyamak için farklı formlarda metal kutular satılmaktadır. Bunlardan satın alabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz bölgede böyle bir merkez yok ise o zaman da internet üzerinden hobi malzemesi satan online mağazaları tercih edebilirsiniz.

Metal kutu boyama işinde renklerin cazibesi sizi kendisine çekecektir. Farklı teknikler kullanılarak teneke kutularda desen aktarımı da uygulanabilmektedir. Bir dönemler herkesin bildiği gibi ahşap boyama oldukça popüler idi. Şimdilerde ise bunun yerini teneke kutu boyamacılığı alıyor. Pratik olması ve kullanımının daha kolay olması yönleri ile teneke kutu dekorasyonu yükselişe geçti. Daha sonraları daha da popüler olacağa benziyor. Yazımızın devamında sizlere farklı teneke kutu dekorasyonu örnekleri sunacağız. Siz de bu projelerden ilham alabilir, farklı örneklere göz gezdirebilirsiniz.

Teneke kutu dekorasyonu özel bazı boyalar, duvar kağıtları ve çeşitli yapıştırıcılar kullanılarak süslenmektedir. Teneke kutu dekoru en güzel sanatlardan bir tanesidir. Arkadaşlarımıza, ailemize ve sevdiklerimize özel günlerde anı olarak metal kutu süsleme tekniğinden örnekler yaparak hediye edebiliriz. Teneke kutu süsleme maliyeti olan bir iş değildir. Aksine oldukça uygun rakamlarda bu tür tasarımları yaparak evlerimize ve iş yerlerine renk katabiliriz. Teneke bisküvi kutusu süsleme ile makyaj kutusu, takı kutusu, bitki çayı kutusu, bozuk para kutusu, kalemlik, saksı vb. bir çok farklı alternatif ile bu kutuları kullanabiliriz. Teneke kutu boyama için istediğiniz renkte bir boya, fırça ve üzerinde kullanacağınız bir yapıştırıcılı kağıt ile tasarımı oluşturabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular