Kadın & Moda Sitesi
Tesettür Abiye Elbise Modelleri 2018 Modası

Tesettür Abiye Elbise Modelleri 2018 Modası

02 Şubat 2018
Abiye elbiselerde tesettürlü alternatifler her geçen gün daha çok artıyor. Eskiden çok kısıtlı ve niteliksiz ürünler varken şimdi piyasada çok daha fazla ürün bulmak mümkün. Bu ürünler her tarzda ve her fiziksel özellikteki kişiye göre ideal alternatifler sunacak kadar geniş bir yelpazeye sahip. Tesettürlü abiye modellerinde farklı kullanımlar için alternatifler bulmak mümkün. Dilerseniz çok özel […]

Abiye elbiselerde tesettürlü alternatifler her geçen gün daha çok artıyor. Eskiden çok kısıtlı ve niteliksiz ürünler varken şimdi piyasada çok daha fazla ürün bulmak mümkün. Bu ürünler her tarzda ve her fiziksel özellikteki kişiye göre ideal alternatifler sunacak kadar geniş bir yelpazeye sahip. Tesettürlü abiye modellerinde farklı kullanımlar için alternatifler bulmak mümkün. Dilerseniz çok özel bir gün için ağır bir abiye seçimi yapabilirsiniz. Ama o kadar ağır bir abiye seçimi yapmak istemezseniz daha sade seçimler de yapabilirsiniz. Şimdi tesettürlü abiye modelleri ile ilgili daha detaylı bir inceleme yapalım.


Tesettürlü abiye modellerinde özellikle pelerinli modellerden bahsetmekte fayda var. Özel günlerde hem şık görünmek isteyen, hem de vücut hatlarını belli etmek istemeyen bayanlar için pelerinli olan modeller tam bir kurtarıcı oluyor. Ayrıca organizasyonun başında pelerinli başlayarak daha sonra içerisindeki normal abiye ile devam edebilme şansı da sağlamış oluyor. Bu modellerde genel olarak iç kısımda daha parıltılı ve süslü malzemeler ve modeller kullanıldığından bahsedebiliriz. Üzerinde kullanılan pelerin ise daha sade, genellikle şifon ya da tül malzemeden tercih ediliyor. Üzerine gelen pelerin alttaki malzemenin ışıltısını daha zarif ve sade şekilde görünmesini sağlıyor. Bu da çok daha şık bir sonuç ortaya çıkmasını sağlıyor.

Tesettürlü abiye modellerinde düğünler ve mezuniyetler için çok farklı alternatifler bulmak mümkün. Bir diğer tercih edilen model de kloş elbise modelleri. Kloş elbiseler belden aşağı geniş şekilde iniyor. Üst kısımda ise daha çok oturan bir model tercih ediliyor. Bu modelde dikkat çeken detay ise kemer oluyor. Kemer kısmı kloş elbiselerin en detaylı olan kısmı. Burada elbisenin renginden farklı ve bu renge uyumlu başka renkte bir seçim yapılabiliyor. Bunun dışında üst kısımda da dantel ve benzeri detaylı bir kumaş tercih edilebiliyor. Kemer ile eşarbın da kombinli şekilde kullanılması ile birlikte gayet şık bir sonuç ortaya çıkmış oluyor. Özellikle basen kısmında fazlalık olan bayanlar için bu modeller ideal olacaktır.

Tesettürlü abiye modellerinde son sezon popüler olan bir başka detay ise volanlar. Özellikle volanlı olarak kesilmiş ispanyol kollar çok popüler. Abiyenin havasını bir anda değiştiren bu kol modeli kendinizi özel hissetmenizi sağlayacaktır. Bir diğer detay ise fırfır detayı. Fırfırın abiyede işi ne diyebilirsiniz. Ancak güzel uygulamaları çok şık sonuçları beraberinde getirebiliyor. Özellikle eteğinde kat kat fırfırlar bulunan ve tamamen dantel kumaştan elde edilmiş olan abiye modelleri son dönemin en çok tercih edilen abiye modellerinin başında geliyor. Bu modellerde kemer kısmında çiçek detayı da sıklıkla tercih edilen bir başka detay. Bu dantel elbiseler en çok sevilen renk ekru tonları. Ancak pudra pembe, somon ve su yeşili gibi renklerde de bu modelin şık durduğunu söyleyebiliriz.

Tesettürlü abiye modellerinde daha ağır abiye modelleri bulmak da mümkün. Bu modeller özellikle gelinlere ve kına gecelerine özel olarak çalışılıyor. Üzerinde çeşitli işlemeler bulunan modeller kına gecelerinin en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor. Göğüs ve bel kısmında bulunan gümüş ya da altın renkteki işlemeler oldukça şık görünüyor. Bu ürünlerin kattığı enerji kına formatına oldukça uygun. Gümüş ya da altın işlemeleri özellikle ana kumaş rengine uyum sağlayacak şekilde tercih edilmeli. Bu işlemelerden ayrıca bir de baş aksesuarı kullanılırsa bütünlük oluşacak ve çok daha şık bir görüntü elde edilecektir.

Tesettür Abiye Elbise Modellerinden Örnekler

En Yeni Tesettür Abiye Modelleri

En Yeni Tesettür Abiye Modelleri

Balık Etek Tesettür Abiye

Balık Etek Tesettür Abiye

Dantelli Tesettür Abiye Modelleri

Dantelli Tesettür Abiye Modelleri

Şifon Tesettür Abiye Modelleri

Şifon Tesettür Abiye Modelleri

Kapalı Tesettür Abiye Modelleri

Kapalı Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür Abiye Modası

Tesettür Abiye Modası

Tesettür Abiyeler

Tesettür Abiyeler

Tesettürlü Abiye Modelleri

Tesettürlü Abiye Modelleri

Tesettür Abiye Çeşitleri

Tesettür Abiye Çeşitleri

En Güzel Tesettürlü Abiyeler

En Güzel Tesettürlü Abiyeler

Ünlü Tesettür Abiyeler

Ünlü Tesettür Abiyeler

Kapalı Abiyeler

Kapalı Abiyeler

Kabarık Tesettür Abiye

Kabarık Tesettür Abiye

Tesettür Abiye

Tesettür Abiye

Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür Abiye Modelleri


PAYLAŞ
İlgili Konular