Kadın & Moda Sitesi
Ürkütücü ve Kolay Yapılabilir Dövme Modelleri Galeri için tıklayın

Ürkütücü ve Kolay Yapılabilir Dövme Modelleri

31 Mayıs 2018
Dövme severler için daha ürkütücü ve daha dikkat çeken modeller. Gerek omuzda olsun gerek kollarda ya da bilekte bu dövmeler sizi ürkünç ve çekici gösterebilir.

Dövmeler insanlar için oldukça önemli olan simgelerdendir. Bu simgeler insan vücudunda yer alan ve kişinin ölümü durumunda da ondan ayrılmayan simgelerdir. Bu nedenle birçok insan hoşlandığı nesneleri ya da kendisi için önemli olan değerleri dövme şeklinde vücuduna kazımak istemektedir. Dövmeler birçok farklı modelde ve şekilde olabilmektedir. Kişilerin zevkine ve tercihine göre yapılan modeller dövmecilerin yeteneği ile de güzelleşebilmektedir. Bu nedenle dövme modelini iyi seçmek kadar dövme yapacak kişiyi de iyi seçmek önemlidir. Ayrıca dövme modelleri zamanla değişim göstermektedir. Günümüzde sık tercih edilen dövme modelleri ile bundan daha önceki senelerde tercih edilen dövme modelleri aynı olmamaktadır.


Büyük Ya Da Küçük Dövme Modelleri
Yeni dövme modelleri çeşitli şekillerde gruplanabilir. Bu gruplardan ilki büyüklüğüne göre yapılan dövmelerdir. Dövmelerde büyüklük de en az motif kadar önemli olan bir detaydır. Tek ve büyük bir şekilde yapılan dövme modeli, küçük bir şekilde yapılan dövme modellerine göre daha fazla dikkat çekmektedir. Fakat birçok kişi tek ve büyük boyutlu dövme modellerinin kaba olduğunu düşünmektedir. Bu nedenle küçük ve fazla dikkat çekmeyen dövme modelleri daha şık bulunmaktadır. Tek ve büyük dövme modellerinde dikkat edilmesi gereken noktalar da vardır. Bu noktalardan ilki dövme deseninin oldukça dikkatli seçilmesidir. Çünkü büyük dövmelerde yapılan hatalar zor düzeltilmektedir. Bunun dışında kişinin yaptırdığı dövme nedeni ile sonradan pişman olması durumunda silinmesi de bir o kadar zahmetli olmaktadır. Bu durumu yaşamamak için dövme desenine kesin olarak karar verip sonradan uygulamaya geçilmesi gerekmektedir. Küçük boyutlu dövmelerde de bu duruma dikkat edilmesi gerekmektedir fakat büyük boyutlu dövmelerde daha fazla göze çarpmaktadır.

Büyüklüğüne göre yapılan dövmelerden sonra bölgeye göre yapılan dövmeleri inceleyeceğiz. Dövme vücudun birçok yerine yapılabilmektedir fakat en sık tercih edilen bölgeler el üzeri, el parmakları, bilek üzeri, kol, ayak bileği, bacak, ense, omuz ve sırt bölgeleri olmaktadır. Kişiler kendi zevk ve isteklerine göre bu bölgeler istedikleri şekilde dövme yaptırabilmektedir.

El Üstüne Yapılan Dövmeler: El üzerine yapılan dövmeler yazılı ya da sembol şeklinde olabilmektedir. Genellikle bu bölge için küçük dövmeler tercih edilmektedir. Büyük ve tek parça dövme yaptırmak isteyen kişiler ise güneş gibi büyük şekilde yapıldığında rahatsız etmeyecek dairesel modeller tercih etmektedir. El üzeri dışında el parmaklarına yapılan dövmeler de son zamanlarda moda haline gelmiştir. El parmaklarına yapılan dövmeler küçük motifler şeklinde yapılmaktadır. Bu şekilde daha sade ve daha zarif bir görünüm elde edilmektedir.

Bu bölge için sol anahtarı, kurdele gibi küçük ve zarif motifler tercih edilmektedir. İsteğe göre tek parmağa ya da birden fazla parmağa yapılabilir. Bilek üzeri dövmeleri de genellikle küçük olmaktadır. Kol bölgesi için de genellikle büyük dövmeler tercih edilmektedir. Kolun omuza yakın olan kısımlarında ve bilekten birkaç parmak yukarı da olan kısımlarda tek ve büyük dövmeler oldukça hoş durmaktadır. Ayak bileği ve bacak dövmeleri de tıpkı el bileği dövmeleri gibi küçük şekilde olabilmektedir. Fakat bacağın alt kısmına büyük ve tek parça dövme de yapılabilmektedir. Halhal tarzı bilek aksesuarları ile birlikte bu tarz dövmeler uyum içerisinde olmaktadır. Ense, omuz ve sırt bölgelerinde de tercih edilen birçok farklı dövme bulunmaktadır. Ense dövmelerinin en güzel örneklerinden birisi de Rihanna’nın ensesinde bulunan küçük yıldız dövmeleridir. Omuz için kelebek, kurdele gibi dövmeler tercih edilirken sırt bölgesinde büyük dövmeler de kullanılabilmektedir. Siz de en yeni dövme modelleri ile ilgili bilgi edinmek için yazımızdan yararlanabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular