Kadın & Moda Sitesi
Yeni Sezon Ceketler İle Soğuk Havalara Hazır Olun

Yeni Sezon Ceketler İle Soğuk Havalara Hazır Olun

13 Şubat 2018
Söz konusu giyim olduğu zaman temel parçalar hiçbir zaman değişmiyor. Her zaman bir ceket kullanılabilir. Ceket modelleri değişiklik gösterebilir, bazı modeller demode olurken bazıları ise daha popüler olabilir, farklı renkler trendler arasında yer alabilirken bazıları ise eskilerde kalabilir ancak tüm bunlara rağmen ceket kavramı giyim dünyamızdaki yerini asla kaybetmez. Özellikle bir  tamamlayıcı olarak ceketlerin yeri […]

Söz konusu giyim olduğu zaman temel parçalar hiçbir zaman değişmiyor. Her zaman bir ceket kullanılabilir. Ceket modelleri değişiklik gösterebilir, bazı modeller demode olurken bazıları ise daha popüler olabilir, farklı renkler trendler arasında yer alabilirken bazıları ise eskilerde kalabilir ancak tüm bunlara rağmen ceket kavramı giyim dünyamızdaki yerini asla kaybetmez. Özellikle bir  tamamlayıcı olarak ceketlerin yeri oldukça özeldir. Çok sıradan bir kombini bile seçeceğiniz bir ceket ile bir anda farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz. Ceketinizin formu ne olursa olsun kombine bir zenginlik ve farklılık katacaktır. Ceket modellerinde özellikle bu tamamlayıcı parça olma unsuru en önemli noktadır.


Ceketler sıradan kombinleri farklı noktalara taşıyabiliyor demiştik. Daha iddialı ve daha tarz bir kombin hazırlamak için bu şekilde ceketlere dolabınızda yer verebilirsiniz. Ceket kullanmak birçok artıyı da beraberinde getirecektir. Günlük bir kombini kumaş bir blazer ceket ile birlikte iş ortamına uyumlu hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda daha şık bir ceket ile birlikte yine sıradan bir kombin bir anda daha şık ve alımlı bir havaya bürünmenizi sağlayacaktır. Bir diğer artısı ise elbette ki fazlalıkları saklama söz konusu olduğunda ortaya çıkıyor. Bel bölgenizde, kalça ve basenlerinizde ya da göbeğinizdeki fazlalıklardan şikayetiniz var ise size uygun bir ceket tercihi yaparak bu rahatsız olduğunuz görüntüyü bir anda saklamanız mümkün.  Ceketler farklı tarzları ile birlikte istediğiniz havaya bürünmenizi sağlayacaktır.

Ceket seçimi yaparken özellikle çok detaylı modellerden kaçınmanızı öneriyoruz. Bu şekilde sezonluk modellerden uzak durmanız birçok artıyı beraberinde getirecek. Öncelikle sezonluk modeller bir sonraki sezon demode olabilir. Bu da size maddi bir kayıp olarak geri döner. Eskitemediğiniz ancak modası geçen kıyafetlere sahip olursunuz. Diğer taraftan bu tarz farklı parçaları kullanmanız için iç tarafta da buna uygun kıyafetleri seçmeniz gerekir. Bu seçimler de sizi zorlayacaktır. Bu yüzden seçiminizi mümkün olduğu kadar klasik ve modası geçmeyecek olan tarzdaki ceketlerden yapmanız gerekiyor. Şimdi görsel örnekler ile birlikte ceket kullanımı ve tarzı ceket ile pekiştirme konusunda ayrıntılı bir inceleme yapalım.

Yeni Sezon Ceket Modelleri

Deri bayan ceket modelleri

Deri bayan ceket modelleri

Vereceğimiz ilk ceket elbette bir deri ceket olacaktır. Klasiklerden olan deri ceketlerin modası hiç geçmez ve her türlü kombin ile birlikte uyum sağlayarak bir anda sizi farklı bir tarza büründürür. Ayrıca soğuk günlerde buna karşı da bir önlem almış olursunuz. Deri ceket ile yapılan bu kombinde motorcu tarzda bir ceket ve içeride gayet günlük parçalar tercih edilmiş. Koyu mavi skinny jean ile birlikte gri bir atlet kullanılmış. Kombine farklılık katmak için tercih edilen taba kemer de değişik bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Beyaz şık bayan ceket modelleri

Beyaz şık bayan ceket modelleri

Bu örneği ile daha marjinal ve iddialı bir kombin üzerinden veriyoruz. Asimetrik ve çizgi detaylarına sahip olan ekstra dekolteli bir elbise sizi normal şartlarda fazla açık bir görüntüye götürür. Bu da gizemin kaybolmasına ve şıklıktan uzaklaşılmasına sebep olacaktır. Ancak bu tarzda beyaz bir ceket bu algıyı kırmaya yardım eder. Yine elbisede olduğu gibi asimetrik detaylara sahip olan ceket yaka kesimindeki ciddi hava ile birlikte bu pudra rengi elbiseyi daha şık bir forma sokmuş.

Cam göbeği bayan ceket modelleri

Cam göbeği bayan ceket modelleri

Spor kombinler söz konusu olduğunda da ceketler farklı bir yere sahiptir. Skinny bir koyu renkli jean üzerine tercih edilen salaş kazakla birlikte gayet sıradan ve dikkat çekici olmayan bir kombin elde etmenizi sağlar. Ancak örnekteki gibi motorcu tarzdaki ancak orta mavi tonlarındaki detaylı ceket ile birlikte sıradanlıktan uzaklaşılmasını ve aynı zamanda da çok şık, havalı bir görüntü elde edilmesini sağlamış. Aksesuar olarak kullanılan gözlük ise bu görüntüyü iyice pekiştirmiş.

En güzel bayan ceket modelleri

En güzel bayan ceket modelleri

İş hayatında da ceketlerin önemi oldukça büyüktür. Bir ceket ile iş ortamında giyemeyeceğiniz kadar dar bir kombini değiştirerek giyilebilir hale getirebilirsiniz. Bu örnekteki ceket de bunu ideal bir biçimde yapıyor. Siyah detaylara sahip olan beyaz renkli ceket dar bir siyah pantolon üzerine çok güzel bir hava katıyor. Özellikle fermuar detayı ve yakadaki siyah kısmı ile birlikte çok havalı ve modern bir etki yapıyor.

Krem siyah bayan ceket modelleri

Krem siyah bayan ceket modelleri

Daha cici bir kombin önerisi geliyor karşımıza. Burada da kısa bir siyah elbise nasıl daha farklı bir forma sokulur sorusuna bir cevap görüyoruz. Bu örnekte çok zarif ve sade bir elbise tercih edilmiş. Kısa ve belde biten, pudra renkli ancak siyah düğme ve şerit detayları bulunan bu ceket tercihi ile birlikte hem tek parça görüntüsünden uzaklaşılarak farklılık katılmış, hem de kısa kollu elbiselerin kış aylarında kullanılabilmesi için bir çözüm önerisi sunmuş oluyor.

Mevsimlik bayan ceket modelleri

Mevsimlik bayan ceket modelleri

Spor tarzdaki ceketlerin de kişiye havalı bir tarz oluşturduğundan bahsetmiştik. Bu örnekte de dar ve spor bir pantolon, üzerinde kısa bir atlet tarzı üst sıradan bir kombin iken haki yeşil tonundaki zımba ve cep detaylı bir cepken tarzı ceket kullanılmış. Yakasındaki geniş kısım ile birlikte bir anda bohem ve havalı bir tarz elde edilmiş. Ayrıca bu şekilde yazlık bir görüntüyü sonbahara da uyarlamış olacaksınız.

Püsküllü bayan ceket modelleri

Püsküllü bayan ceket modelleri

Her sezon vitrinlerde var olan bir ceket tarzı ise süet ceketler. Deri ceketler gibi onlar da yerlerini hep koruyor. Örnekteki gibi püskül detayları da hiçbir zaman demode algısı oluşturmayan bir detay. Bu ikisi bir arada bu kısa cekette tercih edilmiş. Özellikle sıradan bir kombine hareketli ve tarz bir hava katma derdinde iseniz bu tarzda seçimler yapabilirsiniz.

Siyah bayan ceket modelleri

Siyah bayan ceket modelleri

Sıradan bir iç bluz ve pantolon nasıl farklılaştırılır sorusuna en iyi cevaplardan bir tanesi çıkıyor karşımıza. Burada sade bir beyaz bluz ve açık mavi tonlarındaki pantolon siyah bir blazer ceket ile bambaşka bir kombin olmuş. Özellikle iş hayatı için hiçbir zaman eskimeyecek ve demode olmayacak bir kombin. O yüzden çalışan bir bayanın dolabında mutlaka bu tarzda bir blazer ceket olmalı.

Turuncu renk bayan ceket kombinleri

Turuncu renk bayan ceket kombinleri

Oldukça marjinal bir ceket kombini çıkıyor karşımıza. Turuncu renkteki pileli mini etek üzerinde kullanılan kısa büstiyer ile birlikte fazla açık iken aynı turuncu tonunda tercih edilmiş kısa bomber ceket ile biraz törpülenmiş ve daha kullanılabilir bir kombin olmuş. Bu kombin fikir alınarak daha günlük hayata uyarlanabilir yanlara sahip.

2018 bayan ceket modelleri

2018 bayan ceket modelleri

Lacivert ve siyah blazer ceketler nasıl özel bir yere sahip ise toprak tonlarındaki bu tarz bir ceket de aynı şekilde özel bir yere sahip. Birçok renk ile ve birçok tarz ile rahatlıkla bu ceketleri kullanabilirsiniz. Kurtarıcı parçalara değer veriyorsanız dolabınızda mutlaka bulunmalı.

Tarz bayan ceket modelleri

Tarz bayan ceket modelleri

Blazer ceketlerde kurtarıcı bir başka renk ise beyaz. Beyaz ve kalçaları örten bir ceketi önleri açık şekilde hem günlük hem de iş kombinlerinizde kullanabilirsiniz. İstediğiniz renk ve tarz ile uyumlu olacaktır. Bu şekilde kombinlerde kullanabilmek için bir beyaz ceket edinmelisiniz.

Yeni sezon sonbahar bayan ceket modelleri

Yeni sezon sonbahar bayan ceket modelleri

Son olarak karşımıza gelen örnek ise sonbahar renklerinden olan haki tonlarında ve yine kalçaları örten ve açık, dar kombinleri törpüleyen cinsten bir ceket. Özellikle bu tarz mini eteklerin üzerine bu ceketler ideal bir seçim olacaktır.


PAYLAŞ
İlgili Konular