Kadın & Moda Sitesi
Yüz Şekline Göre Kahkül Saç Modelleri ve Renkleri Galeri için tıklayın

Yüz Şekline Göre Kahkül Saç Modelleri ve Renkleri

22 Mayıs 2018
Her yüze uygun bir saç modeli elbette ki vardır. Bu yazımızda da yüz şekillerine göre uygun olan kahkül saç stillerini inceledik. Zayıf veya kilolu fark etmez, her kadın kahkül saçı deneyebilir.

Yıllar geçse de asla eskimeyen değişmeyen, kahküller. Hemen hemen her saç tipine ve şekline göre mutlaka bir kahkül modeli bulunuyor. Her geçen gün yeni modeller şekiller çıkıyor ama mutlaka kahküllere yer veriliyor, trendleri ve modayı takip edenler bunu çok iyi bilir. Kadınların en çok önem verdiği şeylerin arasında saçları gelir. Bir saç modelini deniyoruz, sıkılıp başka bir model daha bu böyle devam ediyor ama bu modeller arasında mutlaka kahküllü saç modellerini de kullanıyoruz.


Okula giden çocuklarda da sıkça rastlayabiliyoruz, birbirlerinden özeniyorlar yada sevdikleri bir pop starın saçı gibi yaptırmak istiyorlar ama mutlaka her kesimden insanın kullanabileceği tarzda bir modeli deneyerek farklılık yaratabilirsiniz. Kahkül, daha çok geniş alınlı kişilerde daha hoş durmaktadır. Eğer düz bir kahkül keseceksek bunu evde internet ortamından birkaç video izleyerek yapabiliriz ya da kuaföre de gidilebilir. İnsanı olduğundan daha genç gösterdiği aşikardır. Diğer saç kesimlerinde olduğu gibi kahkül de kişinin yüz hatlarına uyumlu olmalıdır, kilolu insanların yüzlerini de olduğundan daha küçük gösteriyor bu önemli bir nokta kilolu insanlarında tercihi olabilir. Her ne kadar birbirinden güzel çekici modellere sahip olsa da yaz aylarında kullanımı zor oluyor. En iyisi  diğer mevsimler de kullanılması.

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE KAHKÜLLER
Yuvarlak yüzler için;  yuvarlak yüzler için kahkülü pek önermiyoruz. Çünkü yüzünüzü olduğundan daha fazla yuvarlak gösterebilir, ama bu asla kahkül kullanamazsınız anlamına gelmiyor, yan kahkül kestirerek daha etkileyici olabilirsiniz. Geniş alınlı kişiler için en ideal saç modelidir. Kaşlarla orantılı olarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Düz ve dalgalı bir saça sahipseniz, uzun yan kakül  kestirerek harika bir görünüm yakalayabilirsiniz. Düz saçlarınız varsa, kalın ve uzun kahkül modeli tam size göre denemekte fayda var.

Kahkül kullanımında bilinmesi gerekenler
Yaptırmış olduğunuz kahkül modelini beğendiyseniz ve severek kullanmak istiyorsanız ayda bir mutlaka düzelttirme yaptırmalısınız. Kahküllere farklı farklı şekiller vererek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Herşey tercih meselesi insan önce kendini tanıyacak cilt tipini saç tipini belirleyip en güzel ve muhteşem gürüntüleri yakalayabilirsiniz.


PAYLAŞ
İlgili Konular